TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Windows 10 ќе се пензионира во 2025, веќе излегоа првите слики од Windows 11

IT.mk - 16.06.2021

Microsoft најави крај на поддршката за Windows 10 за октомври 2025 година, a веќе има најава и за следната верзија на оперативниот систем. Вестите за нова надградба на Windows се стари неколку месеци, но досега немаше потврда дали „Sun Valley“ е ...

„Протече“ новиот Windows 11: Како изгледа, како звучи и што ни носи?

Порта - 16.06.2021

Информациите за изгледот и новите карактеристики на Windows 11, познат и како „Sun Valley“, стигнаа до медиумите откако неколку слики од екранот завршија на кинеската страница Baidu. Со оваа информација управуваше уредникот на порталот The Verge, ...

Време на промени: Дали ви се допаѓа дизајнот за Windows 11?

Кајгана - 16.06.2021

Извршниот директор на Microsoft Сатја Надела на конференцијата Build во почетокот на месецов соопшти дека изминатите неколку месеци го тестираат новиот оперативен систем. Уште пред да бидат објавени официјални податоци, на кинескиот сајт Baidu ...