TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејн за заминувањето на Тухел: Клубот донесе одлука, ама не можете само да седите…

Дерби - 25.02.2024

Баерн Минхен победи во првиот меч по одлуката тренерот Томас Тухел да си замине од клубот по крајот на оваа сезона. Пред да го совлада Лајпциг (2-1), клубот од Минхен претрпе три порази во низа од Баер Леверкузен, Лацио (Лига на шампиони) и Бохум со ...

Постои и таков човек: Разочаран сум што Тухел си заминува од Баерн Минхен

Екипа

Нојер за „отказот“ за Тухел: Ние сме одговорни за тоа…

Дерби

Ноер го коментираше заминувањето на Тухел

Спортски

Тухел не сака да остане должен: Не сум само јас виновен во клубот за ситуацијата сезонава

Спортклуб

Тухел: Оваа победа е добредојдена за сите во Баерн

МакФудбал

Тухел ќе замине на лето, Нојер го искоментира неговото заминување

Спортклуб

Дерби Либертас Sport 1 Вечер Прес Спортклуб SportSport Екипа Дерби

Џака постигна мајсторски гол и глумеше повреда, реакцијата на Алонсо се најде во прв план (Видео)

Дерби - 24.02.2024

Баер Леверкузен го продолжи својот шампионски поход и вчеравечер го победи Мајнц на домашен терен, па со тоа дополнително изврши притисок врз Баерн Минхен и за првпат замина на двоцифрена предност.

Џака даде прекрасен гол па со прославата глумеше повреда - го исплаши Алонсо! (ВИДЕО)

24Фудбал

ВИДЕО: Џака даде ЕВРОГОЛ, па бизарно прослави – Баер реди победи во Бундеслигата!

Gol.mk

Голманот на Мајнц киксираше, Баер врза уште една победа во Бундеслигата (Видео)

Дерби

Џака постигна гол па кога прославуваше глумеше повреда. Погледнете ја реакцијата на Чаби Алонсо

Спортски

ВИДЕО: Леверкузен чекор поблиску до титулата во Бундес лигата

Слободен Печат

(Видео) Голманот на Мајнц му ја подари победата на Баер Леверкузен

TopSport

SportSport Макфакс Опсервер Спортски МКД Спортклуб