TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп со пофалби за работата на Артета пред дербито со Арсенал

Спортклуб - 25.09.2020

Јирген Клоп е воодушевен од начинот на кој Микел Артета го менаџира овој Арсенал. „Црвените“ го дочекуваат ова коло Арсенал во Премиерлигата, и тоа ќе биде еден од најинтересните натпревари.

Клоп: Артета е исклучителен тренер. Арсенал има добра рамнотежа помеѓу одбраната и нападот

Опсервер - 25.09.2020

Лондон, 25 септември 2020 () – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања за натпреварот од 3. коло во Премиер лигата против Арсенал, предводен од Микел Артета. Не сум сигурен дали вреди да се спореди овој Арсенал со минатата ...

Клоп импресиониран од Артета: Го промени Арсенал

Спортски - 25.09.2020

Ливерпул во понеделник го пречекува Арсенал во дербито од третото коло во Премиер лигата. Двајцата менаџери пред дербито со поделија големи комплименти, а Клоп истакна дека е импресиониран од Микел Артета.

Клоп: Артета за кратко време целосно го промени Арсенал

Спортманија - 25.09.2020

Германскиот стратег е воодушевен од работата на неговиот помлад колега Ливерпул во понеделник навечер го пречекува Арсенал во дербито од третото коло во Премиер лигата. Англискиот првак веќе се соочи со Топчиите на стартот од сезоната во Комјунити ...

Артета го испофали Алкантара, но одби да потврди дека Арсенал се обидел да го ангажира

24Фудбал - 25.09.2020

Шефот на стручниот штаб на Арсенал јасно посочи дека е голем обожавател на играта на Тијаго Алкантара, засилувањето за Ливерпул во новата сезона, но, одби да потврди дека Арсенал се обидел да го ангажира изминатово лето.

Атлетико Мадрид пред ангажман на фудбалер на Арсенал

СуперСпорт - 25.09.2020

„Дејли Мејл“ пренесува дека од таборот на Атлетико Мадрид се блиску до договор со Арсенал за ангажман на играч на „топчиите“. Станува збор за играчот од средниот ред, Лукас Тореира од кого Микел Артета сака да се олсободи ова лето.

Клоп: Импресиониран сум од Артета

TopSport - 25.09.2020

Ливерпул и Арсенал во понеделник ќе се сретнат на „Енфилд“ во рамките на третото коло во Премиер лигата. Двата тима во новата сезона влегоа со две победи, Ливерпул ги победи Лидс (4:3) и Челси (2:0), додека Арсенал славеа над Фулам (3:0) и Вест Хем ...

Хендерсон ќе го пропушти дуелот со Арсенал

Опсервер - 25.09.2020

Лондон, 25 септември 2020 () – Играчот за врска и капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, ќе го пропушти натпреварот од третото коло на Англија против Арсенал во сезоната 2020/21, изјави тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Клоп: Импресиониран сум од Артета

Макфакс - 25.09.2020

Ливерпул и Арсенал во понеделник ќе се сретнат на „Енфилд“ во рамките на третото коло во Премиер лигата. Двата тима во новата сезона влегоа со две победи, Ливерпул ги победи Лидс (4:3) и Челси (2:0), додека Арсенал славеа над Фулам (3:0) и Вест Хем ...

Клоп: Импресиониран сум од Артета

Опсервер - 25.09.2020

Ливерпул и Арсенал во понеделник ќе се сретнат на „Енфилд“ во рамките на третото коло во Премиер лигата. Двата тима во новата сезона влегоа со две победи, Ливерпул ги победи Лидс (4:3) и Челси (2:0), додека Арсенал славеа над Фулам (3:0) и Вест Хем ...

Хендерсон ќе го пропушти дуелот со Арсенал

Sport M - 25.09.2020

Лондон, 25 септември 2020 (МИА) – Играчот за врска и капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, ќе го пропушти натпреварот од третото коло на Англија против Арсенал во сезоната 2020/21, изјави тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Хендерсон ќе го пропушти дуелот со Арсенал

Курир - 25.09.2020

Играчот за врска и капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, ќе го пропушти натпреварот од третото коло на Англија против Арсенал во сезоната 2020/21, изјави тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Клоп: Артета е исклучителен тренер. Арсенал има добра рамнотежа помеѓу одбраната и нападот

Sport M - 25.09.2020

Лондон, 25 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања за натпреварот од 3. коло во Премиер лигата против Арсенал, предводен од Микел Артета. Можете да видите дека рамнотежата помеѓу одбраната и нападот е ...

Клоп: Артета е исклучителен тренер. Арсенал има добра рамнотежа помеѓу одбраната и нападот

Либертас - 25.09.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања за натпреварот од 3. коло во Премиер лигата против Арсенал, предводен од Микел Артета. Можете да видите дека рамнотежата помеѓу одбраната и нападот е добра.

Клоп ги пофали Артета и Арсенал пред дербито

А1 On - 25.09.2020

Tренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања за натпреварот од третото коло во Премиер лигата против Арсенал, предводен од Микел Артета. Не сум сигурен дали вреди да се спореди овој Арсенал со минатата сезона.

Хендерсон ќе го пропушти дуелот со Арсенал

MakPress - 25.09.2020

Играчот за врска и капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, ќе го пропушти натпреварот од третото коло на Англија против Арсенал во сезоната 2020/21, изјави тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Клоп: Артета е исклучителен тренер. Арсенал има добра рамнотежа помеѓу одбраната и нападот

ТВ21 - 25.09.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања за натпреварот од 3. коло во Премиер лигата против Арсенал, предводен од Микел Артета. Не сум сигурен дали вреди да се спореди овој Арсенал со минатата сезона.

Клоп: Артета е исклучителен тренер. Арсенал има добра рамнотежа помеѓу одбраната и нападот

MakPress - 26.09.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања за натпреварот од 3. коло во Премиер лигата против Арсенал, предводен од Микел Артета. Не сум сигурен дали вреди да се спореди овој Арсенал со минатата сезона.