TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Еуроспорт“: Барди има фантастична приказна, само Меси повеќе голови постигнал во Шпанија од слободен удар

Sport M - 11.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација е интересна за светските медиуми. Се разбира, тоа е поради фактот што сме дебитанти, па медиумите ја претставуваат нашата репрезентација на јавноста. Во фокусот на угледниот „Еуороспорт“ се Горан Пандев и Енис ...

Eуроспорт: Најдоброто од Барди допрва доаѓа, левата нога на Пандев е опасност за секого!

Спортски - 11.06.2021

Eдна од најпознатите спортски телевизии „Еуроспорт“ избра девет фудбалски ѕвезди од земјите коин е се великани на Европскиот фудбал, а помеѓу нив се најдоа Енис Барди и Горан Пандев. Во изборот на овие деветмина „Еуропспорт“ пишува посебно внимание ...

ФОТО: Ако ја потцените Македонија, лошо ќе си поминете, Пандев шутира како Меси, внимавајте на Барди

Дриблинг - 11.06.2021

Познатиот „Еуроспорт“ со анализа на „малите земји“ на ЕУРО, секако Македонија во фокусот, дебитантот на континеталниот шампионат може да биде многу незгоден противник. „Еуроспорт“ пишува и ги анализира Пандев и Барди, двајцата се неверојатни, едниот ...

„Допрва од Барди доаѓа најдоброто, а само потценете ја Македонија – Пандев ќе го видите!“

Sport 1 - 11.06.2021

Една од најпопуларните спортски телевизии „Еуроспорт“ избра девет фудбалски ѕвезди од земјите што не се великани на европскиот фудбал, па меѓу деветмината најдобри се најдоа и двајца македонски репрезентативци – Горан Пандев и Енис Барди.

Левата нога на Пандев е многу опасно оружје, само Меси изведува подобро слободни удари од Барди

24Фудбал - 11.06.2021

„Еуроспорт“ направи листа од девет фудбалери од помалите земји на Европскокто првенство кои треба да се следат, меѓу нив се Горан Пандев и Енис Барди. Новинарот на „Еуроспорт“, Пит Шарленд, направи листа од девет играчи кои доаѓаат од земји кои не ...

„Левата нога на Пандев е многу опасно оружје, само Меси изведува подобро слободни удари од Барди“

МКД - 11.06.2021

„Еуроспорт“ направи листа од девет фудбалери од помалите земји на Европскокто првенство кои треба да се следат, меѓу нив се Горан Пандев и Енис Барди. Новинарот на „Еуроспорт“, Пит Шарленд, направи листа од девет играчи кои доаѓаат од земји кои не ...

„Еуроспорт“: Барди има фантастична приказна, само Меси повеќе голови постигнал во Шпанија од слободен удар

Zoom - 11.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација е интересна за светските медиуми. Се разбира, тоа е поради фактот што сме дебитанти, па медиумите ја претставуваат нашата репрезентација на јавноста. Во фокусот на угледниот „Еуороспорт“ се Горан Пандев и Енис ...

„Еуроспорт“ ги посочи Пандев и Барди како главни ѕвезди кои доаѓаат од малите земји (ФОТО)

Sport 1 - 10.06.2021

Македонија за неколку дена ќе дебитира на Еуро 2020, а новинарот на „Еуроспорт“, Пит Шарланд направи листа од девет фудбалери за кои смета дека ќе привлечат внимание на Европското првенство (ЕП).

Спортмедиа анализа – Ѓорѓи Христов: Со Пандев и Елмас во нападот!

SportMedia - 10.06.2021

Ѓорѓи Христов, познато фудбалско име на овие простори. Некогашен репрезентативец, трет стрелец во историјата на А-тимот. Имаше богата интернационална кариера, играше и во Премиерлигата, исто и во Холандија. Омилен фудбалски лик во мак – фудбалот.

ЕУРО 2020: Македонија – со заедништво и упорност по пласман во втората фаза

Спортски - 10.06.2021

Голот на Горан Пандев во 56-та минута во Тбилиси, со златни букви ќе остане врежан во македонската фудбалска, па и спортска историја. Тој гол значеше историски пласман на Европско Првенство , за прв пат во историјата на Македонија, гол кој ...

Барди и Костадинов: Подготвени сме за најголемиот предизвик, се чувствуваме одлично!

Порта - 10.06.2021

Македонската репрезентација се наоѓа во Букурешт, каде што ги одработува последните подготовки пред настапот на Европското првенство. Нашата репрезентација се наоѓа во групата Ц заедно со селекциите на Холандија, Австрија и Украина.

Барди: Не се чувствуваме како аутсајдери, ќе потврдиме колку вредиме како тим

Денар - 09.06.2021

Македонската репрезентација се наоѓа во Букурешт, каде што ги одработува последните подготовки пред настапот на Европското првенство. Првиот натпревар избраниците на селекторот Игор Ангеловски го играат на 13.