TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ромите ќе учат за медицински сестри, економисти и правници

Вечер Прес - 02.09.2015

Инвестицијата изнесува 85 милиони денари, а модерното училиште има 12 училници, четири кабинети, шест канцеларии и добро опремена спортска сала. ФОТО: Д.МИТРЕСКИ Основците од општина Шуто Оризари кои ќе одберат да го продолжат своето средно ...

Инвестиции во образованието - едно ново средно и две обновени основни училишта

Алфа - 02.09.2015

Во комплетно новото средно училиште со површина од 4400 квадратни метри инвестирани се 85 милиони денари, а изградена е и нова спортска сала. По Кисела Вода и Бутел и општина Шуто Оризари доби ново средно, а двете основни училишта беа реконструирани ...

Отворено првото средно училиште во Шуто Оризари

Канал5 - 02.09.2015

Во општината Шуто Оризари беше пуштено во употреба ново средно училиште. Во општина Шуто Оризари денеска официјално беше пуштено во употреба првото средно училиште и двете доградени основни училишта, инвестиција на Владата вредна 3,1 милиони евра.

Во Шуто Оризари отворено ново средно училиште

Сител - 02.09.2015

Општина Шуто Оризари го доби првото средно училиште. По повеќе децениско чекање жителите на оваа општина конечно добија училише центар каде ќе може да го завршат своето средно образование. Станува збор за инвестиција вредна повеќе од 3 милиони евра.

Владата вложи над 3 милиони евра за училишта во Шутка

Курир - 02.09.2015

По камен-темелникот за ново училиште во Кисела Вода и отворање на ново во Бутел, денес претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска присуствуваше на пуштање во употреба на ново средно училиште и доградби на два ката на ...

Шуто Оризари го доби првото средно училиште

еМагазин - 02.09.2015

Во општина Шуто Оризари денеска официјално беше пуштено во употреба првото средно училиште и двете доградени основни училишта, инвестиција на Владата вредна 3,1 милиони евра. Новото средно училиште „Шаип Јусуф“ во Шуто Оризари се протега на површина ...

Шуто Оризари доби средно училиште

Нетпрес - 02.09.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми, заедно со Претседателот на Владата на Република Мкедонија Никола Груевски, го пуштија во употреба средното училиште во општина Шуто Оризари.

Ново средно училиште во Шуто Оризари

Макфакс - 02.09.2015

Ново средно училиште во средата беше отворено во скопската општина Шуто Оризари, прво во оваа општина. „Новото средно училиште коешто е прво во општината Шуто Оризари ќе им овозможи квалитетно образование на учениците од оваа општина.

Груевски на пуштање на ново средно училиште во Шуто Оризари

Нетпрес - 02.09.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во Шуто Оризари . По пуштањето во употреба на новото средно училиште во Шуто Оризари премиерот Груевски ќе го ...

Новото средно училиште во Шуто Оризари ќе биде пуштено во употреба

Lider - 02.09.2015

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во општина Шуто Оризари. Како што соопшти владината прес-служба, Груевски ќе ги посети и доградените објекти во состав на основните училишта „Браќа Рамиз ...

Отворено првото средно училиште во Шуто Оризари

Lider - 02.09.2015

Во општина Шуто Оризари денеска официјално беше пуштено во употреба првото средно училиште и двете доградени основни училишта, инвестиција на Владата вредна 3,1 милиони евра. Новото средно училиште „Шаип Јусуф“ во Шуто Оризари се протега на површина ...

Над три милиони денари вложи Владата за училишта во Шуто Оризари

Press24 - 02.09.2015

По камен-темелникот за ново училиште во Кисела Вода и отворање на ново во Бутел, денес претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска присуствуваше на пуштање во употреба на ново средно училиште и доградби на два ката на ...

Општина Шуто Оризари доби средно училиште

Нова ТВ - 02.09.2015

Скопската општина Шуто Оризари доби средно училиште. Целата инвестиција за изградбата и опремувањето на училиштето изнесува 85.000.000 денари. „Станува збор за првото средно училиште кое е изградено на територијата на општина Шуто Оризари.

Ново средно училиште во Шуто Оризари

Денар - 02.09.2015

Ново средно училиште денеска беше отворено во скопската општина Шуто Оризари, прво во оваа општина. „Новото средно училиште коешто е прво во општината Шуто Оризари ќе им овозможи квалитетно образование на учениците од оваа општина.

Премиерот Груевски ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во Шуто Оризари

Press24 - 02.09.2015

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во општина Шуто Оризари. Како што соопшти владината прес-служба, Груевски ќе ги посети и доградените објекти во состав на основните училишта „Браќа Рамиз ...

Отворено првото средно училиште во Шуто Оризари

Утрински - 02.09.2015

Во општина Шуто Оризари денеска официјално беше пуштено во употреба првото средно училиште и двете доградени основни училишта, инвестиција на Владата вредна 3,1 милиони евра. Новото средно училиште „Шаип Јусуф“ во Шуто Оризари се протега на површина ...

Над 3 милиони денари владата вложи за училишта во Шутка

Денешен - 02.09.2015

По камен-темелникот за ново училиште во Кисела Вода и отворање на ново во Бутел, денес претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска присуствуваше на пуштање во употреба на ново средно училиште и доградби на два ката на ...

Пуштено во употреба првото средно училиште во Шуто Оризари (фотогалерија)

Република - 02.09.2015

Во средното училиште во Шуто Оризари ќе има повеќе струки и профили. Срдношколците можат да се определат за здравствена струка, (образовен профил медицинска сестра), градежно – геодетска струка (образовен профил градежен техничар), угостителско – ...

Ново средно училиште во Шуто Оризари

Точка - 02.09.2015

Ново средно училиште во средата беше отворено во скопската општина Шуто Оризари, прво во оваа општина. „Новото средно училиште коешто е прво во општината Шуто Оризари ќе им овозможи квалитетно образование на учениците од оваа општина.

Новото средно училиште во Шуто Оризари ќе биде пуштено во употреба

Сител - 02.09.2015

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во општина Шуто Оризари. Како што соопшти владината прес-служба, Груевски ќе ги посети и доградените објекти во состав на основните училишта „Браќа Рамиз ...

Отворено првото средно училиште во Шуто Оризари

Телма - 02.09.2015

Во општина Шуто Оризари денеска официјално беше пуштено во употреба првото средно училиште и двете доградени основни училишта, инвестиција на Владата вредна 3,1 милиони евра. Новото средно училиште „Шаип Јусуф“ во Шуто Оризари се протега на површина ...

Отворено првото средно училиште во Шуто Оризари

МКД - 02.09.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми, заедно со премиерот Никола Груевски, го пуштија во употреба средното училиште во општина Шуто Оризари. Целата инвестиција за изградбата и опремувањето на училиштето изнесува 85.000.000 денари.

Отворено првото средно училиште во Шуто Оризари

Кајгана - 02.09.2015

Ново средно училиште беше отворено денеска во скопската општина Шуто Оризари, што воедно е и прво во оваа општина. „Новото средно училиште коешто е прво во општината Шуто Оризари ќе им овозможи квалитетно образование на учениците од оваа општина.

Груевски на пуштање во употреба на ново средно училиште во Шуто Оризари

Курир - 02.09.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во општина Шуто Оризари. Почетокот на настанот е предвиден за 13:00 часот.

Шуто Оризари доби средно училиште

Телеграф - 02.09.2015

Новото училиште ќе понуди настава за повеќе образовни профили во рамките на здравствената, градежно-геодетската, угостителско-туристичката, економско-правната и трговската струка, како и во личните услуги Во општина Шуто Оризари денеска официјално ...

Владата вложи над 3 милиони евра за училишта во Шутка

Пулс24 - 02.09.2015

По камен-темелникот за ново училиште во Кисела Вода и отворање на ново во Бутел, денес претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска присуствуваше на пуштање во употреба на ново средно училиште и доградби на два ката на ...

Отворено средното училиште во Шуто Оризари

Радио МОФ - 02.09.2015

Средното училиште во општина Шуто Оризари денеска беше пуштено во употреба. Во него учениците ќе можат да се образуваат за медицински сестри, градежни техничари, келнери, фризери. Како што соопштија од МОН, во средното училиште во Шуто Оризари ќе ...

Груевски на пуштање на ново средно училиште во Шуто Оризари

Точка - 02.09.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во Шуто Оризари. По пуштањето во употреба на новото средно училиште во Шуто Оризари премиерот Груевски ќе го ...

Пуштање во употреба на новото средно училиште во Шутка

Вечер Прес - 02.09.2015

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на ново средно училиште во општина Шуто Оризари. Како што соопшти владината прес-служба, Груевски ќе ги посети и доградените објекти во состав на основните училишта „Браќа Рамиз ...