TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple и Hyundai заедно ќе произведуваат автономен автомобил

Порта 3 - 14.01.2021

Јужнокорејскиот производител на автомобили Hyundai и американскиот технолошки гигант Apple, наскоро ќе го финализираат договорот за производство на автономни електрични автомобили, а производните ленти ќе се задвижат за три години.

„Епл“ и „Хјундаи“ ги здружуваат силите за самоуправувачки електричен автомобил

Студенти - 12.01.2021

Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на самоуправувачки електрични автомобили, а лансирањето на производствените линии се очекува ...