TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стоилов: Овој Вардар знае како се победува Барселона

Спортклуб - 09.11.2018

Дербито на седмото коло од ракометната Лига на шампионите меѓу Вардар и Барселона е воедно дуел на водечките два тима од групата. „Црвено-црните“ со победа посакуваат како лидери да го завршат првиот дел од групната фаза.

Вардар е подготвен на сѐ, а Барселона во „Јане Сандански“ ја чека пекол

Вардар - 09.11.2018

Вардар е подготвен за мечот со Барселона од Лигата на шампионите, што се игра в недела во СЦ „Јане Сандански" од 17 часот. Од исходот на дербито меѓу двете од најдобрите екипи во групата А зависи и кој ќе се најде на првата позиција во групата, а ...

Парондо: Очекувам со полната сала да стигнеме до победата

Спортклуб - 09.11.2018

Во недела е дуелот и мега пресметката од групата 1 од ракометната Лига на шампионите. Во Скопје Вардар ја пречекува Барселона, натпревар на двата тима кои имаат по 10 бодови по шест одиграни кола (пет победи и еден пораз).

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Курир - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите -Играме со многу тежок противник.

Ние знаеме како е да се победи Барселона

Вечер - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар вo недела од 17 часот во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат еден од најдобрите тимови во Европа, тимот на Барселона. Ова воедно е дуел за превземање на првото место во групната фаза од Лигата на шампионите.

Парондо: Чекаме силна поддршка од трибините….

Екипа - 09.11.2018

Во дуелот за ракометни гурмани, Вардар в недела во „Јане Сандански“ ја пречекува Барселона. Дербито од врвот на табелата во групата А од Лигата на шампионите предизвикува голем интерес и во пошироката ракометна јавност.

Стоилов: Вардар знае како се победува Барселона

Екипа - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар в недела ги очекува битка со Барселона, екипа што заедно со нив се наоѓа на делба на првото место во групата од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ како значаен адут ќе ја имаат скопската публика, која сигурно ќе создаде ...

Парондо: За квалитетот на Барса не треба да се трошат зборови, но Вардар е подготвен на сè!

Gol.mk - 09.11.2018

Македонскиот ракометен шампион Вардар в недела го игра клучниот напревар во групата фаза на Лигата на шампионите. Во пеколот во „Јане Сандански“ гостува шпанскиот гигант Барселона, кој и покрај гостинскиот терен според бубмејкерите е голем фаворит ...

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Слободен Печат - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните” се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите.

Стоилов: Барса знае дека ја очекува пекол, нема да ѝ биде сеедно!

Gol.mk - 09.11.2018

Екипата на Вардар во добар ритам и позитивна атмосфера ќе го пречека големиот ривал Барселона , во дербито на 7. коло на ракометната Лига на шампиони. Двете од три најдобри екипи од групата А во Скопје ќе бијат битка за лидерското место, а капитенот ...

Стоилов: Ние сакаме да победиме кога играме видео-игри, не пак со Барселона!

Sport 1 - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар викендов играат еден од најважните натпревари во групната фаза од Лигата на шампионите, против Барселона, во Скопје. Во име на играчите, капитенот Стојанче Стоилов вели дека мотивацијата е до небо.

Тренерите на Спортинг на часови кај Парондо и Вардар (ФОТО)

24 Ракомет - 09.11.2018

Екипата на Спортинг после победата над Металург во 7. коло од Лигата на шампионите уште е во Скопје, а денеска стручниот штаб беше на гости на Вардар. Членовите на Спортинг беа на пресот пред натпреварот на Вардар против Барселона.

Роберто Парондо: Барселона игра подобро од лани, но подготвени сме за сè

24 Ракомет - 09.11.2018

Вардарци в недела го играат мечот од 7. коло во Лигата на шампионите, а средбата против Барселона почнува од 17 часот. Ракометарите се во полн тренажен процес и сите се подготвени за настап така што Парондо ќе го има најсилниот состав.

Стојанче Стоилов: И кога играме игрици во клуб се тепаме за победа, така ќе биде и со Барса

24 Ракомет - 09.11.2018

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов објасни каква е подготвеноста на ракометарите пред дуелот против Барселона, а исто така и каква е мотивацијата кај ракометарите за овој дуел. Сосема извесно е дека Барса игра во одличен ритам, но и дека вардарци ...

Конечно полна сала: И Комити се најавија за Барселона

24 Ракомет - 08.11.2018

Натпреварот меѓу Вардар и Барселона кој треба да се одигра в недела од 17 часот е магнет за сите вљубеници во ракометот и веќе извесно време е познато дека трибините во СЦ „Јане Сандански“ ќе бидат исполнети до последно место.

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Вечер - 08.11.2018

Вардар во недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А”, но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од ...

Во недела се спрема фешта и фан зона пред мечот со Барселона

Вардар - 08.11.2018

Вардар влегува во добар ритам и во недела во Скопје во групната фаза од лигата на шампионите гостува Барселона. Средбата е закажана за 17 часот. Капацитетот на салата е распродаден, а дополнително за сите навивачи и посетители ќе биде организирана и ...

Вардар објави и мени пред Барселона

SportMedia - 08.11.2018

Два часа пред мечот со Барселона ќе биде отворена фан-зоната. На три дена пред мечот со Барселона од таборот на Вардар секојдневно ги информираат своите фанови со корисни совети. И денеска на официјалната страница имаше детали околу фан-зоната, како ...

Вардар пушти уште 500 билети за мечот со Барселона

Sport M - 08.11.2018

Поради големиот интерес за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона пуштени се во продажба дополнителни 500 билети, соопшти ракометниот првак на Македонија на официјалниот сајт на клубот.

Дополнителни 200 билети за мечот Вардар – Барселона

Sport M - 08.11.2018

Поради големиот интерес за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона пуштени се во продажба дополнителни 200 билети. Истите се за стоење и ќе бидат пуштени во продажба преку „www.ticketplus.mk“ и на билетарницата на СЦ „Јане ...

Дополнителна причина зошто не смее да се пропушти Вардар и Барселона

SportMedia - 08.11.2018

Македонскиот првак, Вардар во недела ја пречекува Барселона во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Победникот од оваа пресметка ќе се издвои на врвот на табелата во групата А.

Парондо и Стоилов едногласни: Мотивацијата е голема, Барселона ја чека пекол во Скопје

Дерби - 09.11.2018

Вардар се прикажува во феноменално светло и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, но наспроти сите позитивни резултати, факт е дека македонскиот првак овој викенд ќе го има најголемиот предизвик во досегашниот тек на најелитното ...

Парондо пред мечот со Барселона: Нијанси ќе го одлучат победникот, нема да ни недостига мотивација

Стандард - 09.11.2018

Екипата на Вардар е подготвена за дерби мечот со Барселона од Лигата на шампионите, изјави денеска тренерот на „црвено-црните“ Роберто Парондо. Дуелот се игра во недела во СЦ „Јане Сандански” од 17 часот.

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Sport M - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите -Играме со многу тежок противник.

Ние знаеме како е да се победи Барселона

Sport M - 09.11.2018

Ракометарите на Вардар вo недела од 17 часот во СЦ „Јане Сандански“ го пречекуваат еден од најдобрите тимови во Европа, тимот на Барселона. Ова воедно е дуел за превземање на првото место во групната фаза од Лигата на шампионите.

На Барселона не и е сеедно што ќе игра во Скопје, знаат дека ги очекува пекол

МКД - 09.11.2018

Вардар во недела ја пречекува Барселона во седмото коло од Лигата на шампионите, македонскиот тим бодрен од преполниот „Јане Сандански“ ќе се обиде да дојде до шестата победа оваа сезона и да се качи на првото место во групата.

РК Вардар: „За Барса ќе има посебни мерки, не носете деца в сала без билети!“

Gol.mk - 07.11.2018

Ракометниот клуб Вардар објави соопштение пред натпреварот во Лигата на шампионите против Барселона , за кој салата е одамна веќе распродадена и ќе важат посебни правила за посетителите. Од таборот на најтрофејниот ракометен клуб порачаа дека со ...

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Sport M - 08.11.2018

Вардар во недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А”, но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од ...

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

Независен - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите Играме со многу тежок противник.

Од Вардар порачуваат: Барселона в недела ја очекува „пекол“ во Јане Сандански

Сител - 09.11.2018

Македонскиот ракометен првак Вардар во недела пред својата публика ќе го одигра дерби дуелот од 7.коло во Лигата на шампионите, а гостин во Јане Сандански ќе биде шпанскиот гигант Барселона.

Парондо: Не треба да победиме само со тактиката, туку и со емоциите!

Sport 1 - 09.11.2018

Роберто Парондо ќе го води Вардар во еден од најважните натпревари во неговата кариера и затоа колку што силно посакува победа, истовремено е внимателен и аналитичен. Натпреварот се игра в недела во 17 часот, а дотогаш младиот шпански тренер има ...

Важна информација за сите кои имаат влезница за Вардар – Барселона

24 Ракомет - 07.11.2018

В недела од 17 часот во салата „Јане Сандански“ во Скопје се игра средбата од Лигата на шампионите на која екипата на Вардар го пречекува составот на Барслеона во рамки на 7. коло од Групата А.

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Локално - 08.11.2018

Вардар в недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А“, но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од ...

Парондо: Барселона е посилна од минатата година

А1 On - 09.11.2018

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо очекува многу тежок дуел со шпанскиот гигант Барселона која заедно со „црвено-црните“ се на делба на првата позиција на табелата во Лигата на шампионите – Играме со многу тежок противник.

Парондо: За Барселона потребни се емоции, не само тактика

SportMedia - 09.11.2018

За стратегот на македонскиот стратег, Роберто Гарсија Парондо најважно е момците да бидат мотивирани, да играат со емоции, единствениот пат до двата бода. Името Барселона само по себе носи тежина, а кога ќе се додат сите имиња во таборот во ...

Вардар издаде важно соопштение пред мечот со Барселона

Спортклуб - 07.11.2018

Се известуваат сите гледачи кои имаат купено билети за натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона дека влезот ќе им биде дозволен само на оние што ќе имаат билет, и нема да биде дозволено внесување на деца без билети.

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

MTM - 08.11.2018

Вардар во недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А", но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од ...

Вардар со апел од навивачите пред дуелот со Барселона

SportMedia - 07.11.2018

Во недела СЦ „Јане Сандански“ за првпат сезонава ќе биде исполнет до последното место, причината веќе е добро позната, гостува Барселоба во меч од Лигата на шампионите. Во недела СЦ „Јане Сандански" за првпат сезонава ќе биде исполнет до последното ...