TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп за Венецуела: Сите опции се на маса

Макфакс - 20.03.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави во Вашинтон по разговорот со бразилскиот колега, Жаир Болсонаро дека кога станува збор за Венецуела, сите опции се отворени. „Сите опции се ставени на маса“, изјави Трамп, додавајќи дека на средбата со ...

Трамп не се откажува од воената интервенција во Венецуела: Сите опции се на маса за Мадуро да биде срушен од власт!

Точка - 20.03.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп уште еднаш порача дека „сите опции се на маса“ за претседателот на Венецуела, Николас Мадуро да биде срушен од власт. „Сите опции се на маса. Срамно е тоа што се случува во Венецуела – долгови, уништување и глад“, ...

Трамп повтори дека сите опции се отворени за Венецуела

Р.С.Европа - 20.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп повтори дека сите опции се отворени во справувањето со кризата во Венецуела. Тој додаде дека САД би можеле да воведат многу построги санкции против режимот на претседателот Николас Мадуро доколку тоа биде ...

Уште еден удар за Мадуро- САД забрани да се продава златото од Венецуела

Канал5 - 19.03.2019

Американското министерство за финансии денеска воведе санкции кон државната рударска компанија на Венецуела , што ја експлоатира златната руда. Владата на претседателот Николас Мадуро црпи значајна финансиска поткрепа од вадењето и продажбата на ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

24Инфо - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен”, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Лавров: Само Мадуро има право да назначува амбасадори на Венецуела

Макфакс - 19.03.2019

Само владата на Николас Мадуро може да ги назначи амбасадорите на Венецуела, изјавирускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, коментирајќи го назначувањето на претставникот на Венецуела во САД од страна на лидерот на опозицијата, Хуан ...

Приврзаниците на Гваидо презеле три претставништва на Венецуела во САД

Р.С.Европа - 19.03.2019

Приврзаниците на опозицискиот лидер во Венецуела Хуан Гваидо ја презеле контролата врз три дипломатски претставништва во Соединетите држави. Новинските агенции јавуваат дека станува збор за две згради во Њујорк кои му припаѓале на Министерството за ...

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

Опсервер - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Соработниците на Гуаидо презедоа три објекти на Венецуела во САД

Локално - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат ...

Венецуела планира да отвори канцеларија на ПДВСА во Русија

Макфакс - 18.03.2019

Венецуела има намера да отвори канцеларија на својот нафтен гигант ПДВСА во Русија, изјави венецуелскиот министерот за нафта, Мануел Кеведо, пренесува „Спутник“. „Ние продолжуваме да ја зајакнуваме нашата соработка со Русија и планираме да отвориме ...

Шефот на дипломатијата на Венецуела порачал: Слична ситуација како во Југославија од 90-тите! Научивме од вашето ...

Точка - 18.03.2019

Министерот за надворешни работи на Венецуела, Хорхе Ареаза, вели дека претседателот на таа земја, Николас Мадуро и неговиот кабинет, пред неколку години нагласиле дека е неопходно да се проучи тоа што се случувало во Југославија во текот на 90-тите ...

Се воведоа нови санкции кон Венецуела

А1 On - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложение дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Лавров: Само Мадуро има право да назначува амбасадори на Венецуела

24Инфо - 19.03.2019

Само владата на Николас Мадуро може да ги назначи амбасадорите на Венецуела, изјавирускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, коментирајќи го назначувањето на претставникот на Венецуела во САД од страна на лидерот на опозицијата, Хуан ...

Пребегнаа околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили во Колумбија

+инфо - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Соработниците на Гуаидо презедоа три објекти на Венецуела во САД

Опсервер - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат ...

Венецуела планира да отвори канцеларија на ПДВСА во Русија

24Инфо - 18.03.2019

Венецуела има намера да отвори канцеларија на својот нафтен гигант ПДВСА во Русија, изјави венецуелскиот министерот за нафта, Мануел Кеведо, пренесува „Спутник“. „Ние продолжуваме да ја зајакнуваме нашата соработка со Русија и планираме да отвориме ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Нова ТВ - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

А1 On - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Соработниците на Гуаидо презедоа три објекти на Венецуела во САД

+инфо - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Независен - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

Н.Македонија - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Соработниците на Гуаидо презедоа три објекти на Венецуела во САД

А1 On - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

24 Вести - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

24Инфо - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Соработниците на Гуаидо презедоа три објекти на Венецуела во САД

24Инфо - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Н.Македонија - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

Нова ТВ - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Соработниците на Гуаидо презедоа три објекти на Венецуела во САД

Сител - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Опсервер - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

Телма - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Соработниците на Гуаидо презедоа три објекти на Венецуела во САД

Н.Македонија - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат ...

САД воведоа нови санкции кон Венецуела

Локално - 19.03.2019

САД воведоа санкции кон венецуелската рударска компанија „Минервен“, со образложени дека нејзините приходи од производството на злато се користат за финансирање на претседателот Николас Мадуро и неговото опкружување.

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

1tv - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.

Опозицијата од Венецуела превзема дипломатски објекти во САД

Канал5 - 19.03.2019

Соработници на венецуелскиот опозициски лидер Гуаидо ја презедоа контролата врз три дипломатски објекти во САД, изјави претставникот на Гуаидо, Карлос Векио. Според него, опозицијата успеала да преземе контрола врз две згради кои му припаѓаат на ...

Околу 1.000 војници и полицајци од Венецуела пребегнаа во Колумбија

Вечер - 19.03.2019

Околу 1.000 припадници на венецуелските безбедносни сили дезертираа и пребегнаа во Колумбија од минатиот месец, оставајќи ги зад себе своите униформи и оружјето, соопштија денеска колумбиските власти.