TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во тешка сообраќајна несреќа

360 степени - 16.05.2024

Несреќата се случила околу 17:30 часот на патот Варна-Добрич кога пред службеното возило во кое се превезувал Петков од спореден пат излетал друг автомобил, по што настанал судирот. Во цивилното возило патувале маж и жена на возраст од околу 60 ...

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков доживеал сообраќајка

Нетпрес - 16.05.2024

Кирил Петков, поранешниот премиер на Бугарија, имал страшна сообраќајка несреќа во која тој не се здобол со потешки повреди. Несреќата се случила во Аксаково, близу до Варна. Според бугарската БТВ, загинал шоферот на Петков, како и две лица во ...

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Рацин - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Излета автомобил со Кирил Петков, еден загинат

А1 On - 16.05.2024

Сообраќајка со автомобил во која бил копретседателот на ПП Кирил Петков, се случила денеска во 17:30 часот на влезот во Аксаково. Ова го објави партијата на својата Фејсбук страница. Ударот бил предизвикан од автомобил кој ненадејно излетал, не ...

КИРИЛ ПЕТКОВ ИМАЛ СТРАШНА СООБРАЌАЈКА Еден загинал, повреден е и неговиот возач

+инфо - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија е во добра состојба, јавуваат бугарските медиуми. Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајка во која учествувал автомобилот на поранешниот премиер на Бугарија и копретседателот на „Продолжуваме со промената“ ...

Кирил Петков имал страшна сообраќајка

Фокус - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија – Кирил Петков бил дел од страшна сообраќајна несреќа во која има најмалку еден загинат и двајца тешко повредени јавуваат бугарските медиуми. Во сообраќајката повреден е возачот на Петков, и едно лица во другиот ...

Екс бугарскиот премиер Кирил Петков имал страшна сообраќајка во која има загинат

ТВ21 - 16.05.2024

Кирил Петков, поранешниот премиер на Бугарија имал страшна сообраќајка несреќа, со смртни последици. Загинало лицето од другиот автомобил, додека повредена е жена, како и шоферот на Петков.

Кирил Петков учествувал во сообраќајка, има повредени

24Инфо - 16.05.2024

Денеска во 17 часот и 30 минути на влезот во населеното место Аксаково крај Варна излетал автомобил во кој се возел копретседателот на партијата Промените Продолжуваат и екс бугарски премиер, Кирил Петков.

Екс премиерот на Бугарија имал страшна сообраќајка: Тројца загинати

Press24 - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија Кирил Петков учествувал во страшна сообраќајна несреќа во која има најмалку тројца загинати, јавуваат тамошните медиуми. Според БТВ, загинал шоверот на Петков, како и две лица во другиот автомобил.

Кирил Петков имаше страшна сообраќајка – загина возачот и уште две лица

Слободен Печат - 16.05.2024

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков учествувал во страшна сообраќајка во која животот го загубија неговиот возач и две други лица, јавуваат бугарските медиуми. Како што објави БТВ, според првичните информации до несреќата дошло откако ...

Кирил Петков имал страшна сообраќајка, загинал неговиот возач и уште две лица

Либертас - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија – Кирил Петков бил дел од страшна сообраќајна несреќа во која има најмалку тројца загинати, јавуваат бугарските медиуми. Во сообраќајката загинал возачот на Петков, како и две лица во другиот автомобил.

Кирил Петков доживеа тешка сообраќајка: Еден загинал, повреден е и неговиот возач

Локално - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајка во која учествувал автомобилот на поранешниот премиер на Бугарија и копретседателот на „Продолжуваме со промената“ Кирил Петков, јави дописникот на БГНЕС од Варна.

Екс бугарскиот премиер Петков преживеа тешка сообраќајка, повреден е неговиот возач

Канал5 - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајка во која учествувал автомобилот на поранешниот премиер на Бугарија и лидер на „Продолжуваме со промената“ Кирил Петков, јавуваат бугарските медиуми.

Екс премиерот на Бугарија Кирил Петков имал страшна сообраќајка

Lider - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија, Кирил Петков, учествувал во страшна сообраќајна несреќа во која има најмалку тројца загинати, јавуваат тамошните медиуми. Според БТВ, загинал шоверот на Петков, како и две лица во другиот автомобил.

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Независен - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Курир - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Поранешниот премиер на Бугарија имал страшна сообраќајка – најмалку тројца загинати

Република - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија, Кирил Петков, учествувал во страшна сообраќајна несреќа во која има најмалку тројца загинати, јавуваат тамошните медиуми. Според БТВ, загинал шоверот на Петков, како и две лица во другиот автомобил.

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Бриф - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Н.Македонија - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Едно лице загинато и две повредени во сообраќајка во која учествувало возилото во кое се возел експремиерот на ...

365 - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Во Центар - 16.05.2024

– Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Експремиерот на Бугарија, Кирил Петков, доживеал тешка сообраќајна несреќа

Вечер Прес - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија, Кирил Петков, учествувал во страшна сообраќајна несреќа во која најмалку едно лице загина, а двајца се тешко повредени, јавуваат бугарските медиуми. Во сообраќајката повреден е возачот на Петков, и едно лица во ...

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во тешка сообраќајна несреќа

365 - 17.05.2024

Едно лице загина, а двајца се повредени во сообраќајна несреќа во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на партијата Промените продолжуваат, Кирил Петков, јавува дописникот на БГНЕС од Варна.

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во тешка сообраќајна несреќа

Пулс24 - 17.05.2024

Едно лице загина, а двајца се повредени во сообраќајна несреќа во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на партијата Промените продолжуваат, Кирил Петков, јавува дописникот на БГНЕС од Варна.

Едно лице загинато и две повредени во сообраќајка во која учествувало возилото во кое се возел експремиерот на ...

Пулс24 - 17.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков доживеал сообраќајка, едно лице повредено

Локално - 17.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија, Кирил Петков имал страшна сообраќајка несреќа, во која загинало едно лице. Тој не бил повреден. – Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој ...

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Zoom - 17.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков не е повреден во вчерашниот судар, загина едно лице, а две се со повреди

Нетпрес - 17.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Загина едно лице, а две се повредени: Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков не е повреден во вчерашниот судар

Република - 17.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.