TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dual Sense: Нов безжичен џојстик за Sony PlayStation 5

Телефони.мк - 09.04.2020

Sony го претстави новиот бежичен џојстик за новата PlayStation 5 конзола, која наскоро ќе излезе на пазарот во продажба. Dual Sense џојстикот ги има истите спецификации како и кај џојстикот за PlayStation 4, со цел да се задржат корисниците.

Претставен новиот безжичен контролер „DualSense“ за „PlayStation 5“

А1 On - 08.04.2020

Компанијата „Сони“ го претстави новиот елегантен дизајн на безжичен контролер за „PlayStation5“. Се очекува тој да им овозможат на гејмерите уште подобро искуство со игрите. Кога беше откриен во 2013 година, гејмерите и развивачите го оценија ...

Ова е новиот џојстик за PlayStation 5

Точка - 08.04.2020

Јапонската компанија Sony го претстави бежичниот џојстик за својата нова конзола PlayStation 5 која наскоро пристигнува на пазарот. Како што пишува на официјалниот блог на PlayStation, целта на компанијата е со Dual Sense џојстикот да се задржат ...

Сони го претстави новиот џојстик за Play Station 5

Frontline - 08.04.2020

Kреаторите го открија дизајнот на социјалните мрежи, а голем дел од познавачите на конзоли искоментираа дека дизајнот неверојатно потсетува на џојстиците на конкурентниот Xbox. Сони го откри дизајнот на џојстикот за најавениот Play Station 5.

Претставен новиот безжичен контролер „DualSense“ за „PlayStation 5“

Опсервер - 08.04.2020

Токио, 8 април 2020 () – Компанијата „Сони“ го претстави новиот елегантен дизајн на безжичен контролер за „PlayStation5“. Се очекува тој да им овозможат на гејмерите уште подобро искуство со игрите.

Претставен новиот безжичен контролер „DualSense“ за „PlayStation 5“

Либертас - 08.04.2020

Компанијата „Сони“ го претстави новиот елегантен дизајн на безжичен контролер за „PlayStation5“. Се очекува тој да им овозможат на гејмерите уште подобро искуство со игрите. Кога беше откриен во 2013 година, гејмерите и развивачите го оценија ...

Sony го претстави новиот безжичен контролер DualSense за PlayStation 5 (ВИДЕО)

USB - 08.04.2020

Компанијата Sony го претстави новиот елегантен дизајн на безжичен контролер за PlayStation5. Се очекува тој да им овозможи на гејмерите уште подобро искуство со игрите. Кога беше претставен во 2013 година, гејмерите и програмерите го оценија ...

Претставен новиот безжичен контролер „DualSense“ за „PlayStation 5“

MakPress - 08.04.2020

Компанијата „Сони“ го претстави новиот елегантен дизајн на безжичен контролер за „PlayStation5“. Се очекува тој да им овозможат на гејмерите уште подобро искуство со игрите. Кога беше откриен во 2013 година, гејмерите и развивачите го оценија ...

Sony го претстави новиот безжичен „џојстик“ за PlayStation

Таратур - 08.04.2020

Јапонскиот технолошки гигант Sony го промовираше бежичниот џојстик за својата нова конзола PlayStation 5 која наскоро пристигнува на пазарот. Како што пишува на официјалниот блог на PlayStation, целта на компанијата е со Dual Sense џојстикот да се ...