TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тојота го претстави новиот Land Cruiser (ВИДЕО)

Канал5 - 11.06.2021

Новиот серијал J300 носи одлични вести и ќе го погоди секој што се држи до принципот дека нема замена за јачината на звукот. Така е, намалувањето се прошири на сите пори на автомобилската индустрија, дури и на најконзервативните.

Land Cruiser од Серијата 300 е новиот теренски знаменосец на Toyota

CARClub - 11.06.2021

Од Toyota гордо кажуваат дека статусот на Land Cruiser како автомобилска легенда не може да се побие – легендарниот теренец кој е продаден во преку 10 милиони примероци во 170 земји ширум светот, се нуди веќе 70 години! Всушност, луѓето од Toyota се ...

Land Cruiser 300 носи темелни промени и проверен оф-роуд концепт на теренецот на Toyota

Autofocus - 11.06.2021

Претставувањето на новиот Land Cruiser е одлична вест за фановите на легендарниот теренец, кој и натаму ќе ги привлекува фановите на оф-роуд авантурите во продажните салони на Toyota. Во напливот на SUV модели кои преферираат асфалт како подлога, ...

Toyota има нов планетарен крстосувач

Automedia - 10.06.2021

Зад Toyota Land Cruiser стојат 70 години традиција и над 10 милиони продадени примероци. Имиџ на незапирлив пробивач по теренот, исто така. Нова генерација. Големи промени во новата генерација на Land Cruiser.

Дали е ова новиот крал меѓу теренците? Пристигна „Toyota Land Cruiser 300“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 10.06.2021

Целосно новата генерација на „Toyota Land Cruiser“ беше претставена на презентацијата на интернет. Овој џип се здоби со статус на автомобилска легенда во текот на својата 70-годишна историја, со продадени повеќе од 10 милиони примероци во 170 земји ...

Претставен новиот Toyota Land Cruiser

Авто Плус - 10.06.2021

Toyota го претстави новиот Land Cruiser, првиот целосно нов модел уште од 2007 година, кој ќе добие и своја GR Sport варијанта Land Cruiser LC300 ја доживеа својата премиера, а Toyota направи темелна промена со прифаќање на TNGA платформата за ...

Toyota Land Cruiser 300 – „ќе ве однесе секаде и ќе ве врати безбедно назад“

24auto - 09.06.2021

Љубителите на Toyota Land Cruiser со нетрпение го чекаат летово. Јапонската компанија објави дека сега доаѓа новиот „врвен модел“ - 300, кој според Toyota треба да „ве однесе секаде и безбедно да ве врати“.