TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку пет жртви во фабрика за проектили во Анкара

Нетпрес - 10.06.2023

Најмалку пет работници загинале во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана во саботата. „Дојде до експлозија во ракетната фабрија МКЕ во областа Елмадаг во Анкара.

Анкара: Експлозија во фабрика за ракети, најмалку пет лица загинале (ВИДЕО)

МКД - 10.06.2023

Најмалку пет лица загинале во експлозија на фабрика за ракети во главниот град на Турција, Анкара. Како што пренесува Ројтерс, информацијата ја јави блискоисточниот дневен весник Араб њуз на англиски јазик, повикувајќи се на Ал Арабија.

Пет работници загинаа во фабрика за ракети во Турција

24 Вести - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи во предградие на Анкара, соопшти турското министерство за одбрана. Причината за експлозијата се уште не е позната.

Туркије: Во експлозија во фабрика за ракети во Анкара загинаа пет работници

Во Центар - 10.06.2023

Најмалку пет работници загинаа денес во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во главниот град на Туркије, Анкара, соопшти турското Министерство за национална одбрана, јавува Анадолу.

Пет работници загинаа во фабрика за ракети во Турција

Фактор - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Експлозијата се случила рано утринава во областа Елмадаг, во предградието на Анкара.

Турција: Експлозијата во фабриката предизвикана од хемиска реакција при производство на динамит

Локално - 10.06.2023

Во денешната експлозија на фабрика за производство на ракети и експлозивни направи во Турција загинаа пет лица, а се претпоставува дека експлозијата настанала најверојатно поради хемиска реакција при производство на динамит.

Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара

Бизнис Вести - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Анкара: Експлозија во фабрика за ракети, најмалку пет лица загинаа

Локално - 10.06.2023

Најмалку пет лица загинаа во експлозија во фабрика за ракети во турскиот главен град Анкара. Ова денеска го објави блискоисточниот дневен весник на англиски јазик Arab News, а пренесува Ројтерс.

Ужас во Турција: Експлозија во фабрика за ракети, загинаа пет работници

Макфакс - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи, соопшти турското Министерство за одбрана. Експлозијата се случи рано утринава во областа Елмадаг, во предградието на Анкара.

Ужас во Турција: Експлозија во фабрика за ракети, загинаа пет работници

24Инфо - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи, соопшти турското Министерство за одбрана. Експлозијата се случи рано утринава во областа Елмадаг, во предградието на Анкара.

ВИДЕО: Експлозија во фабрика за ракети во Турција, загинаа пет работници

А1 On - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Експлозијата се случи рано утринава во областа Елмадаг, во предградието на Анкара.

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ФАБРИКА ЗА РАКЕТИ Во Анкара загинаа 5 работници

+инфо - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара

Опсервер - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Трагедија во Анкара:Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви

Вечер Прес - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара | ВИДЕО

Сител - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара

Канал5 - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети во Турција

Либертас - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи во предградие на Анкара, соопшти турското министерство за одбрана. Причината за експлозијата се уште не е позната.

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети во Турција

Слободен Печат - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи во Турција, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Експлозијата се случила рано утринава во областа Елмадаг, во предградието на Анкара.

НЕСРЕЌА ВО ТУРЦИЈА: Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара

Денешен - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара

Курир - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана. До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Ужас во Турција: Експлозија во фабрика за ракети, загинаа пет работници

Точка - 10.06.2023

Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозивни направи, соопшти турското Министерство за одбрана. Експлозијата се случи рано утринава во областа Елмадаг, во предградието на Анкара.

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за ракети во Анкара, најмалку пет лица загинал

Lider - 10.06.2023

Како што пренесува Ројтерс, информацијата ја јави блискоисточниот дневен весник Араб њуз на англиски јазик, повикувајќи се на Ал Арабија. Агенцијата Анадолу јави дека министерството за одбрана на Турција соопштило дека пет работници смртно ...