TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед во новата Lamborghini јахта на Мекгрегор

Кајгана - 22.07.2021

Еден од најдобрите ММА борачи во светот одлучи да се почести со нова јахта. Конор Мекгрегор е поранешен шампион во две УФЦ категории, а се натпреваруваше дури во три, со што стана борач со најголема заработка во овој спорт.

Уште долго време нема да го гледаме Мекрегор во рингот

Спортманија - 21.07.2021

Дали е ова крај на кариерата на Ирецот? Конор Мекрегор заработи скршеница на ногата на борбата против Дастин Појре и по вторпат во шест месеци загуби од Американецот. По направената операција, Мекрегор дури шест недели треба да биде на патерици, а ...

Стигна потврдата: Мекгрегор долго нема да го гледаме во борба

Спортклуб - 21.07.2021

Конор МекГрегор се здоби со скршеница на ногата на мечот против Дастин Поарие. Ирецот на крајот од првата рунда доживеа скршеница што го спречи да ја продолжи борбата и забележа нов пораз од Поарие, втор во последните шест месеци.

Стигна потврдата: Мекгрегор долго нема да го гледаме во борба

Курир - 21.07.2021

Конор МекГрегор се здоби со скршеница на ногата на мечот против Дастин Поарие. Ирецот на крајот од првата рунда доживеа скршеница што го спречи да ја продолжи борбата и забележа нов пораз од Поарие, втор во последните шест месеци.

Мекгрегор долго ќе отсуствува од октагонот, повредата не е наивна

Вечер Прес - 21.07.2021

Ирскиот УФЦ борец, Конор Мекгрегор, ќе отсуствува од октагонот најмалку една година поради скршеницата на ногата со која се здоби на натпреварот против Дастин Поирие. Ќе му треба една година да закрепне и навистина не знам кога повторно ќе го ...

Вајт потврди дека Мек Грегор пати од хроничен артритис

IPON - 21.07.2021

На крајот од првaтa рунда на УФЦ 264, Конор Мек Грегор ја скрши ногата во борбата против Дастин Пориер. И додека Американецот тврди дека ногата на Конор му пукнала при еден блокиран удар, ирската ММА ѕвезда откри дека има проблеми со таа повреда ...

И кога немаа за леб, таа веруваше во него: Денес Мек Грегор ѝ должи сè на сопругата чија љубов му помогна да стане ...

Курир - 21.07.2021

И кога тој изгуби надеж дека ќе успее и кога немаа за леб, таа веруваше во него! Љубовната приказна на славниот боксер Конор Мек Грегор изгледа како модерна бајка. Шампионот на УФЦ беше во тешки животни ситуации, се бореше за своето место под ...

Милијардерот Мекгрегор ѝ должи сè на сопругата чија љубов му помогна да стане шампион

Убавина и Здравје - 21.07.2021

Шампионот во бокс Конор Мекгрегор и неговите славни нокаути им се познати на сите љубители на овој спорт. Но малкумина од нив ја знаат неговата животна приказна испреплетена со тешки моменти и љубов кон една жена.

ФОТО: Мекгрегор најде утеха, си купи јахта од 3 милиони евра !

Курир - 21.07.2021

Ирецот Конор Мекгрегор ја загуби борбата против Дастин Порие,откако ја скрши ногата, реши да се „утеши“ со подарок, јахта за која плати ни помалку ни повеќе, три милиони евра. Мекгрегор се пофали на социјалните мрежи,јахта во стилот на Ламборгини ...

Конор се утеши со јахта „ламборџини“

IPON - 20.07.2021

Конор Мек Грегор брзо заборави на поразот од Дастин Пориер. Ирецот се пофали со луксузната јахта „ламборџини“, еден од само 63-те произведени модели. Се проценува на 2,7 милиони фунти. Конор го опиша своето купување како „морски суперавтомобил“ и не ...

ВИДЕО: Погледнете како изгледа новиот паб на Конор

Дриблинг - 20.07.2021

Конор Мек Грегор загуби од Дастин Поарие по втор пат во кариерата пред осум дена откако во првата рунда сериозно ја повреди ногата. Борбата беше обележана со видлива нетрпеливост меѓу двајцата борци, која траеше долго по крајот на натпреварот.

Махачев: Сите бегаат од мене и го чекаат смачканиот Мек Грегор

IPON - 20.07.2021

Ислам Махачев се пожали дека никој од борците што ги предизвикал не сакал да се бори со него. Минатиот викенд во Лас Вегас видовме како Дагестанeцот се справи со Тијаго Мозес. Штитеникот на покојниот Абдулманап Нурмагомедов влезе во серија од 8 ...

ВИДЕО: Погледнете како изгледа новиот паб на Конор

Курир - 20.07.2021

Конор Мек Грегор загуби од Дастин Поарие по втор пат во кариерата пред осум дена откако во првата рунда сериозно ја повреди ногата. Борбата беше обележана со видлива нетрпеливост меѓу двајцата борци, која траеше долго по крајот на натпреварот.