TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје доведе искусно име, потпиша со Игор Трајковски

Gol.mk - 30.06.2022

Екипата на РК Скопје за новата сезона ќе биде посилна за едно име со интернационално искуство. Се работи за Игор Трајковски, кој по две години замина од фински СИФ и се враќа во Суперлигата.

Официјално: Игор Трајковски е ново име во РК Скопје!

SportMedia - 30.06.2022

Игор Трајковски и официјално е нов член на РК Скопје, на клубот кој следната сезона ќе настапува во нашата елитна ракометна лига. Преговорите меѓу кружниот напаѓач и раководството на РК Скопје заврши успешно и тој утринава, преку социјалните мрежи ...

ОФИЦИЈАЛНО: Скопје се засили со кружниот напаѓач Игор Трајковски

24 Ракомет - 29.06.2022

Кружниот напаѓач Игор Трајковски, по две сезони на интернационална сцена се враќа во македонскиот шампионат. Трајковски потпиша за суперлигашот Скопје, кој го гради тимот за новата сезона во Суперлигата.

Филип Ивановски е нов голман на Бутел

Екипа - 28.06.2022

Филип Ивановски е ново засилување за ракометниот суперлигаш Бутел. Голманот доаѓа во редовите на скопскиот тим, од екипата на Еурофарм Пелистер. Тој потпиша договор на една сезона со Бутел со можност соработката да биде продолжена на уште една ...

Филип Ивановски ќе го чува голот на Бутел Скопје

Gol.mk - 28.06.2022

Македонскиот голман Филип Ивановски ќе има нов предизвик во својата кариера. Откако не го продолжи договорот со Еурофарм Пелистер 2, битолчанецот се реши за преселба во Скопје и во следната сезона ќе го чува голот на тимот на Бутел.

Бутел на шопинг во Битола – се засили со голманот Филип Ивановски

24 Ракомет - 28.06.2022

Филип Ивановски (28/190/85), кој досега го чуваше голот на Еурофарм Пелистер, е нов голман на Бутел Скопје. Тој потпиша договор на една сезона со третопласираниот тим од Суперлигата, со можност соработката да биде продолжена на уште една сезона.

РК Бутел се засили со голман на вицешампионот Пелистер!

Sport 1 - 28.06.2022

Челниците на ракометниот суперлигаш Бутел објавија дека потпишале договор со доскорешниот голман на Пелистер, Филип Ивановски. Тој прифатил соработка на една година, со можност таа да продолжи на уште една сезона.

Филип Ивановски е нов голман на Бутел Скопје

SportMedia - 28.06.2022

Досегашниот голман на тимот на Еурофарм Пелистер, ФИлип Ивановски е нов чувар на мрежата на тимот на Бутел Скопје. Тој потпиша договор на една сезона со со можност соработката да биде продолжена на уште една сезона.

РК Бутел се засили со голман од Еурофарм Пелистер

Спортски - 28.06.2022

Филип Ивановски (28/190/85), кој досега го чуваше голот на Еурофарм Пелистер, е нов голман на Бутел Скопје. Тој потпиша договор на една сезона со Бутел со можност соработката да биде продолжена на уште една сезона.

Голманот Филип Ивановски се “сели“ од Битола, потпиша за екипата на Бутел Скопје

Битола Њуз - 28.06.2022

Голманот на Еурофарм Пелистер, Филип Ивановски е нов голман на Бутел Скопје, откако денес го стави потписот на договорот со важност од една година, со можност плус уште една сезона. -Раководоството и стручниот штаб имаат сериозен и професионален ...

Бутел се засили со голман од Еурофарм Пелистер

Дерби - 28.06.2022

Македонските суперлигаше воопшто не го трошат времето и брзо ги активираат своите планови кои ги имаат за новата сезона, па така ова попладне својот нов голман го претстави и РК Бутел. Тимот од Скопје информираше дека добива нов чувар на мрежата за ...