TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лингард му се обрати на Роналдо: Кој има подобри…?! (ФОТО)

СуперСпорт - 09.11.2018

Кристијано Роналдо го прослави голот во средата против Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите на свој начин. Некој би кажал „што ти е човеку немаш 17 години“, но бадијала, Португалецот е горд на своите стомачни мускули, па ја искористи шансата ...

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Јунајтед (ФОТО)

Екипа - 09.11.2018

Кристијано Роналдо сосема очекувано беше во центарот на вниманието на пресметката од Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Манчестер јунајтед, пред се поради фактот дека Португалецот своето вивнување во европскиот фудбал го имаше токму во дресот на ...

Детал кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 09.11.2018

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб. Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се ...

ФОТО: Џеси Лингард го „пецна“ Роналдо - „Кој има подобри стомачни“?

Gol.mk - 09.11.2018

Првата ѕвезда на Јувентус , Кристијано Роналдо , пред два дена го постигна својот гол-првенец во Лигата на шампионите, како член на италијанскиот шампион. Португалскиот ас со фантастичен погодок го стресе својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед и ...

ФОТО: Момент кој многумина не го забележаа – Роналдо се извини на фановите на Јунајтед

Спортклуб - 09.11.2018

Интересно, Роналдо и во дресот на Реал Мадрид постигнуваше голови против Јунајтед, но не ги славеше, па е јасно дека фановите на „црвените ѓаволи“ нема за што премногу да му ...

Лингард се потсмеваше со Роналдо: Кој е подобар? (ФОТО)

24Фудбал - 08.11.2018

Манчестер јунајтед со сиот плен си замина од гостувањето во Торино, за Премиерлигашот тоа беше втора победа во Лигата на шампионите сезонава, а воедно и слатка одмазда за поразот пред своја публика во претходното коло од Старата дама.

ФОТО: Лингард ги покажа „плочките“ па праша дали неговите или оние на Роналдо се подобри?

Спортклуб - 08.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард, се обиде преку социјалните мрежи, да ги спореди неговите „плочки“ со оние на Кристијано Роналдо. Јунајтед синоќа го победи Јувентус на сред Торино со 2:1, во натпревар со неверојатен финиш, па тоа им ...

Португалија пак без Роналдо во Лигата на нациите

Екипа - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го нема на списокот на португалската репрезентација за натпреварите со Италија и со Полска во Лигата на нациите. Со тоа се потврдија најавите на португалските медиуми дека ѕвездата на Јувентус ќе ја прекокне комплетната групна ...

Лингард му фати сеир на Роналдо за прославата во Торино (Фото)

Дерби - 08.11.2018

Кристијано Роналдо не беше импресиониран од играта која ја прикажа Манчестер Јунајтед на гостувањето во Торино, но исто така, Португалецот знаеше како да го сврте вниманието на себе и со својата прослава при која ги покажа стомачните мускули.

Лингард го „истрола“ Роналдо: Кој е подобар? (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2018

Манчестер јунајтед вчера стигна до голем триумф (2-1) против Јувентус сред Торино, откако направи пресврт за четири минути. По дуелот, фудбалерот на Манчестер јунајтед, Џеси Лингард, реши да го „истрола“ потегот на Кристијано Роналдо, кој го направи ...

Сандро го посрамоти Лингард, а Вокер го истрола својот пријател (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.11.2018

Лингард ги одигра завршните 20 минути на мечот во Торино, во игра влезе при водство на Јувентус, а неговиот тим на крајот славеше со 1-2, но, во тие минути кои ги доби од Мурињо успеа да се „прослави“на социјалните мрежи.

ФОТО: Лингард го „исмеа“ Роналдо… кој е подобар?

Спортски - 08.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард го исмеа потегот кој Роналдо го направи после постигнатиот гол синоќа. „Црвените ѓаволи“ синоќа успеаа да победат на гостувањето кај Јувентус со 2:1 иако домаќините поведоа во 65-та минута со голот на ...

Лингард му фаќа сеир на Роналдо, чии „плочки“ се подобри?(фото)

TopSport - 08.11.2018

Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед по синоќешниот пресврт-триумф на „Црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на Инстаграм се пошегува со Кристијано Роналдо. При првиот гол на натпреварот, Роналдо во 65.

Роналдо си зема нов одмор, нема да игра против Италија и Полска

SportMedia - 08.11.2018

Петкратниот најдобар фудбалер на светот Кристијано Роналдо повторно изостанува од списокот на репрезентацијата на Португалија за наредните два натпревари во Лигата на нациите. Се потврдија приказните на португалските медиуми дека ѕвездата на ...

Фото: Легендарниот Роналдињо во Белград!!

Канал5 - 08.11.2018

Легендата на светскиот фудбал , Бразилецот Роналдињо синоќа слетал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. На белградскиот аеродром поранешниот ас на Барселона бил дочекан од голем број на фоторепортери.

Роналдо повторно ја „бојкотира“ Лигата на нации

Спортски - 08.11.2018

Најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо повторно не е на списокот на португалската репрезентација за натпреварите во Лигата на нации. Со ова само се потврдија информациите на португалските медиуми дека ѕвездата на Јувентус ја бојкотора ...

Бразилската суперѕвезда Роналдињо дојде во Белград за да сними – реклама!? (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2018

Една од најголемите светски фудбалски ѕвезди на 21-век, Роналдињо синоќа допатува во српската престолнина Белград и тоа благодарение на еден од најпознатите српски менаџери Зоран Стојадиновиќ.

Роналдињо вчера пристигна во Белград откриена и причината (ФОТО)

Таратур - 08.11.2018

Славниот Бразилец Роналдињо вчеравечер допатува во Белград. Еден ден после историската победа на Црвена Звезда над Ливерпул во Лигата на шампионите во Белград пристигна легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

Локално - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Роналдо: Манчестер Јунајтед ништо не направи да победи

OhridNews - 08.11.2018

Водечката екипата во Серија А, Јувентус го претрпе првиот пораз сезонава во сите натпреварувања, откако на домашен терен изгуби од Манчестер Јунајтед (2-1) во 4-та рунда од фазата по групи во Лигата на Шампиони.

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Курир - 09.11.2018

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб. Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се ...

Рашфорд за Роналдо: За мене нема поголема инспирација во фудбалот

Независен - 07.11.2018

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд го откри своето воодушевување од суперѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо пред денешниот дуел од Лигата на шампионите меѓу двата тима.

Мендеш: Роналдо го зголеми рејтингот на Јувентус

Независен - 07.11.2018

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорже Мендеш, смета дека Португалецот значително го зголемил рејтингот на италијанскиот шампион Јувентус. Ѕвездата на светскиот фудбал се пресели кај „бјанконерите“ во текот на летото со трансфер од Реал Мадрид.

ЛШ: Роналдо не го испочитува Јунајтед, Мурињо провоцираше после победата (видео)

OhridNews - 08.11.2018

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо и неговиот сонародник Жозе Мурињо беа главни актери на дербито помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед кое заврши со триумф на англичаните 2-1. Роналдо во 65-та минута го отвори резултатот, но не обично за ...

Роналдињо дојде во Белград…

Бриф - 08.11.2018

Некогашната фудбалска ѕвезда на ПСЖ, Барселона и Милан пристигна во Србија. Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо вечерва пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Тој беше пречекан од бројни фанови и новинари, а како што ...

ФОТО: Лингард го „исмеа“ Роналдо… кој е подобар?

Таратур - 08.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард го исмеа потегот кој Роналдо го направи после постигнатиот гол синоќа. „Црвените ѓаволи“ синоќа успеаа да победат на гостувањето кај Јувентус со 2:1 иако домаќините поведоа во 65-та минута со голот на ...

Лингард му фаќа сеир на Роналдо чии плочки на стомакот се подобри? (фото)

Макфакс - 08.11.2018

Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед, по синоќешниот пресврт-триумф на „црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на „Инстаграм“ се пошегува со Кристијано Роналдо. При првиот гол на натпреварот, Роналдо во 65.

Роналдо разочаран: Јунајтед ништо не направи, а на крајот победи

Фокус - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. „И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Sport M - 09.11.2018

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб. Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се ...

Мендеш: Роналдо го зголеми рејтингот на Јувентус

Локално - 07.11.2018

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорже Мендеш, смета дека Португалецот значително го зголемил рејтингот на италијанскиот шампион Јувентус. Ѕвездата на светскиот фудбал се пресели кај „бјанконерите“ во текот на летото со трансфер од Реал Мадрид.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

+инфо - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. -И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути, им дозволивме да ги освојат бодовите.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

24 Вести - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. „И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Му подаривме победа на Јунајтед

Вечер - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но погодокот не се покажа како доволен за да се добие пресметката со неговиот поранешен клуб, Манчестер Јунајтед.