TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куман: Денес разговарав со Суарез, ако на крајот остане во тимот….

Дерби - 16.09.2020

Барселона вечерва ја оствари втората победа во пресезонските подготовки, со тоа што втор противник на подготвителните средби беше тимот на Џирона. Каталонскиот гигант повторно прими гол, но исто како и против Химнастик, со идентични 3:1 славеше над ...

Меси со десна нога постигнува само евроголови (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.09.2020

Фудбалерите на Барселона во пријателски натпревар со 3:1 го совладаа локалниот ривал Џирона, а натпреварот го одбележа Лионел Меси. Аргентинецот кој настапи од првата минута беше двоен стрелец за Барселона која поведе во 21.

Поради протоколот во Ла Лига, Пјаниќ не можеше да дебитира вечерва за Барселона

Sport M - 16.09.2020

Иако и официјално е играч на Барселона, сепак Пјаниќ не можеше да го облече дресот на каталонскиот гигант поради протоколот во Ла Лига. Пјаниќ тренира одвоено од тимот веќе неколку дена, но во следните денови ќе се приклучи на овој тим.

ВИДЕО: Магични потези на Меси, Барса ја надигра Џирона

Gol.mk - 16.09.2020

Барселона одигра уште еден пријателски натпревар под водство на Куман и дојде до втората победа, овој пат над Џирона (3-1). Извештај од натпреварот: На тренинг-кампот каталонскиот гигант не дозволи изненадување.

Барселона подобра од Жирона, Меси го обележа натпреварот со спектакуларни голови (Видео)

СуперСпорт - 16.09.2020

Фудбалерите на Барселона славеа на пријателската средба против Жирона со 3:1. На овој натпревар најмногу се истакна „бунтовникот“ Лео Меси кој постигна два од трите голови на својот тим. Еден од погодоците беше дело на Фелипе Кутињо, додека голот за ...

(ВИДЕО) Аууу…. Меси стрелаше маестрално

Спортклуб - 16.09.2020

Барселона моментално одигра пријателски натпревар против Џирона во нивниот тренинг камп и славеше лесно со 3-1. Каталонците по првото полувреме имаа предност од 2-0. Првиот гол го постигна Филип Кутињо по волшебното додавање на Меси за Тринка, кој ...

ВИДЕО: Меси се врати со два гола – погоди и со лева и со десна

Sport M - 16.09.2020

Меси се врати со стил, а не само што не замина туку тој се врати со стил и продолжи да реди евро головови. На денешниот наторевар во новата сезона од Премиера даде гол во пријателскиот дуел против Џирона и тоа со десна нога, а потоа погоди и втор ...

Чудна комбинација на бои на резервниот сет на дресови на Барса

Sport M - 16.09.2020

Барселона имаше малку подолга пауза поради нивниот настап во финалниот дел од Лигата на шампионите, а нивните настапи во првите две кола од Ла Лига беа одложени за подоцна. Каталонците се уште се на подготовки, а вечерва одиграа пријателски ...

Дибала потпиша до 2025 за Јувентус,ќе биде втор најплатен по Роналдо

Канал5 - 16.09.2020

Пауло Дибала наскоро треба да потпише продолжување на договорот со Јувентус. Тутоспорт пишува дека аргентинскиот фудбалер ќе стане втор најплатен играч на Јувентус со годишна плата од 10 милиони евра, според новиот тригодишен договор.

Суарез сега има само три опции

Sport M - 16.09.2020

Дали Суарез ќе остане или ќе замине? Ова е дилемата во домот на Барселона овие деновиве. Патот што води кон Јувентус е конечно затворен, па за уругвајскиот напаѓач сега остануваат неколку опции.

Меси го отвори контото во ерата Куман: Лео постигна фантастичен гол со својата послаба нога во втората победа на Барса ...

Дерби - 16.09.2020

Барселона ја оствари и втората победа на вториот подготвителен меч во ерата на новиот тренер Роналд Куман, откако оваа вечер на „Мини Естади“ славеше со 3:1 во дуелот со Џирона. За разлика од првиот меч против Химнастик, Куман овојпат им даде повеќе ...

Што би правела Барса без него? Меси со два магични гола против Џирона

TopSport - 16.09.2020

Барселона стигна до 3:1 победа над Џирона во пријателски меч во нивниот тренинг-центар, во кои главна улога имаше првата ѕвезда на тимот, Лионел Меси, кој постигна два фантастични гола. Меси, кој ова лето го шокираше светот со неуспешниот обид да ...

(ФОТО) Навивачите на Каталонците ШОКИРАНИ од боите на резервниот дрес: На кога ли само му текна

Спортклуб - 16.09.2020

Фудбалерите на Барселона во моментов играат пријателски натпревар во нивниот тренинг центар против Џирона. Барселона имаше малку подолга пауза поради нивниот настап во Лигата на шампионите, а нивните настапи во првите две кола од Ла Лига беа ...

„Бомба“ на Меси со десна нога, прв гол по „војната“ со Бартомеу (видео)

Екипа - 16.09.2020

Барселона славеше со 3-1 на пријателскиот дуел со Џирона, меч што го одбележа првиот погодок на Лионел Меси по војната што аргентинскиот генијалец со управата на каталонскиот гигант. Кутињо го постигна првиот гол на мечот по акцијата што ја почна ...

ВИДЕО: Меси се враќа во форма, Куман го виде во право светло капитенот на Барса

Дриблинг - 16.09.2020

Лионел Меси одигра одличен натпревар на контролата против Џирона. Капитенот на Барселона постигна два гола во победата од 3:1. Куман имаше можност да види во каков ритам функционира екипата која оваа сезона треба да се обиде да го симне Реал Мадрид ...

Меси се врати со стил: Два гола со Џирона, погоди и со лева и со десна (ВИДЕО)

Gol.mk - 16.09.2020

Барселона се екипираше и се подготвува за новата сезона во Примера и Лигата на шампионите, по големата драма со Лионел Меси, околу неговото евентуално заминување. Иако Аргентинецот сакаше да замине, реши да остане уште една сезона во клубот каде ја ...

Меси не само што не замина, туку и продолжи да реди евро-голови (видео)

Спортманија - 16.09.2020

Прв гол на капитенот откако одлучи да остане Лионел Меси го постигна првиот гол за Барселона по одлуката да остане во клубот. Во пријателскиот дуел против Жирона, капитенот на Каталонците во 45-та минута зголеми на 2-0 со фантастичен удар од ...

Барселона даде гол како на Плејстешјн: Меси и Тринкао проиграа, Кутињо погоди (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Барселона постигна прекрасен тимски гол на пријателскиот натпревар против Џирона на пријателски натпревари. Лионел Меси и Франциско Тринкао одиграа две фантастични додавања, а младиот Португалец на послужавник му сервираше гол на Филипе Кутињо.

Барселона ќе мора да продава за да може да го купи Депај

Дриблинг - 16.09.2020

Мемфис Депај ќе мора да почека за да го комплетира трансферот од Лион во Барселона, пренесуваат медиумите до Шпанија. Куман прво ќе мора да се ослободи од најмалку двајца првотимци кои имаат високи плати а не се во неговите планови за новата сезона, ...

Рекоба го сака Суарез во уругвајски Насионал

TopSport - 16.09.2020

Луис Суарез се уште е во Барселона иако новиот тренер на Каталонците, Роналд Куман го отпиша пред почетокот на сезоната. Агентите на Уругваецот се обидуваат да го раскинат неговиот договор со Барса и голгетерот да го преселат во Торино, во Јувентус, ...

Дибала беше МВП, па сега бара поголема плата

Спортманија - 16.09.2020

Агентот на Аргентинецот е на преговори со Јувентус во Торино. Агентот на Пауло Дибала, Хорхе Антун, пристигна во Торино за да се сретне со претставници на Јувентус околу продолжување на договорот на неговиот клиент со Старата дама.

Коментарот на Пјаниќ на Инстаграм ги воодушеви навивачите на Барселона

Sport M - 16.09.2020

Миралем Пјаниќ вчера беше официјално претставен како ново засилување на Барселона. Пјаниќ потпиша четиригодишен договор со Барселона, и реши да го позајми дресот со број осум. Пјаниќ замина на „Камп Ноу“ да позира во дресот на новиот клуб, а ги ...

Видал наместо во тренинг кампот, тренира на улица 🎥

Спортски - 16.09.2020

Барселона реши да се ослободи од неколку играчи и така да го растерети буџетот, а еден од нив е Артуто Видал. Видал е на чекор од трансфер во Интер, меѓутоа тоа се пролонгира веќе неколку дена.

Јувентус повеќе не е во игра: Суарез има три опции за неговата иднина

Дерби - 16.09.2020

И понатаму е неизвесно каде Луис Суарез ќе игра во нареднава натпреварувачка сезона, а според „АС“ во игра се три опции откако пропадна можноста да се пресели во италијанскиот шампион Јувентус.

Лионел Меси со ентузијазам ја поддржа одлуката на лидерот на Барселона

Sport M - 16.09.2020

Шпанските медиуми утрово објавија дека челниците на Барселона донеле одлука Луис Суарез да остане во овој клуб и следната сезона. Пред неколку недели беше објавено дека Роналд Куман му рече на Суарез дека може да ја напушти Барса затоа што нема да ...

ВИДЕО: Наместо во тренинг кампот, sвездата на Барселона тренинг за кондиција прави на улица

Sport M - 16.09.2020

Во Барселона решија да се ослободат од индивидуалните играчи и со тоа да го ослободат буџетот. Роналд Куман веќе состави список на вишок играчи и тие еден по еден го напуштаат клубот. Артуро Видал, кој е на чекор од преселба во Интер, сигурно ќе го ...

Куман признава дека Барса нема пари: Прво треба да продадеме некои играчи па да го купиме Депај

МКД - 16.09.2020

Откако од таборот на Лион синоќа изјавија дека Барселона нема пари да го купи Мемфис Депај, Роналд Куман потврди дека прово треба да продадат некои играчи и дури потоа да тргнат по потписот на напаѓачот.

Жирона, втор тест за Куман

Sport M - 16.09.2020

Барселона вечерва на подготвителниот натпревар ќе се соочи со Жирона на стадионот „Јохан Кројф“, и тоа ќе биде втор тест за новиот тренер на каталонскиот гигант, Роналд Куман. Се очекува холандскиот тренер да ги активира сите играчи кои ги има на ...

Меси ќе треба да бира: Аргентина или Барселона

Спортманија - 16.09.2020

Каталонците во страв дека нивниот најдобар играч ќе треба да пропушти три меча од лигата. Лионел Меси може да пропушти три натпревари од шпанското првенство поради повик за настап за националниот тим, најавуваат шпанските и аргентинските медиуми.

Салах може да биде „новиот Кутињо“

Спортски - 16.09.2020

Роналд Куман откако седна на клупата на Барселона е спремен да направи голема реконструкција на тимот. Откако заврши сагата со Лионел Меси на „Камп Ноу“, Каталонците може да се посветат на нови засилувања.

„Тоа беше конфликт меѓу него и клубот“ – зборува Куман за неговиот однос со Меси

Sport M - 16.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман инсистираше на тоа дека нема конфликт меѓу него и капитенот Лионел Меси, по одлуката на легендата на клубот да се премисли и да остане на „Камп Ноу“. Меси ја извести Барселона дека сака да го напушти клубот по ...

Меси е убеден дека Аргентина може да го освои Купот на Америка во 2021 година

Sport M - 16.09.2020

Лионел Меси е убеден дека Аргентина конечно ќе го заврши долгоочекуваниот голем трофеј во 2021 година со освојување на Купот на Америка. Меси е возбуден што има уште една можност да постигне меѓународна слава со националниот тим.

Проблем за Барса, без Меси на три меча?

SportMedia - 16.09.2020

Шпанските медиуми објавија дека Барселона нема да може да смета на услугите на Лионел Меси на три средби доколку го прифати повикот на својата репрезентација за мечевите против Еквадор и Боливија.

„Бомба“ од Каталонија: Куман го сака Лукаку

Спортски - 16.09.2020

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман настојувал клубот да го донесе напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку пренесуваат каталонските медиуми. Долго време се пишуваше дека Барселона е силно заинтересирана за Лаутаро Мартинез , но угледниот „Мундо ...

Барселона нема мир со Меси: Аргентинецот можеби ги пропушта воведните три меча

Спортклуб - 16.09.2020

На првите три натпревари од шампионатот, Барселона може да биде лишен од услугата на Лионел Меси. Имено, според шпанските медиуми, доколку аргентинскиот селектор го покани Меси во националниот тим и ја прифати поканата за квалификациски дуел со ...

Рекоба ја критикува Барселона за начинот на кој се однесува кон Суарез

Sport M - 16.09.2020

Поранешниот фудбалер на Интер, Алваро Рекоба, зборуваше за иднината на неговите двајца сонародници, Луис Суарез и Единсон Кавани. Тренерот Куман на Суарез му соопшти дека не е дел од неговите планови, па неговите денови во Барселона се одбројани.

Барселона во првите три натпревари од Ла Лига без Меси?

Спортски - 16.09.2020

Во првите три натпревари од првенството Барселона би можела да биде без услугите на Лионел Меси. Имено, како што пишуваат шпанските медиуми доколку аргентинскиот селектор го повика Меси во репрезентацијата и тој одговори на повикот за ...

„Л‘Екип“: Лион нема добиено понуда од Барселона за Депај

SportMedia - 16.09.2020

Француски „Л‘Екип“ во денешното издание објавува дека Лион и покрај сите најави и шпекулации за транфер на Мемфис Депај во Барселона, сепак, сеуште нема добиено официјална понуда за напаѓачот.

Суарез останува во Барселона поради банална причина

Дриблинг - 16.09.2020

Роналд Куман јасно даде до знаење дека Луис Суарез не му е потребен во екипата, но се чини дека тој може да остане во Барселона и следната сезона. Суарез очекува италијански пасош, но се комплицраат работите на административен план, засега ...

Сите го чекаа во Милано, а Видал се појави на тренинг на Барселона

Екипа - 16.09.2020

Чилеанскиот интернационалец Артуро Видал е пред трансфер во Интер, но потписот на одличниот играч за врска очигледно ќе задоцни уште неолку дена. Во текот на вчерашниот ден, сите очекуваа Видал да пристигне во Милано на лекарски прегледи, а тој се ...

Нов пресврт на „Камп Ноу“: И Луис Суарез останува?!

Спортклуб - 16.09.2020

Се тресеше целата планета поради Лео Меси кој сакаше да си замине од Барселона и на крајот остана. Голема прашина крена и потегот на Барса да го отпише Луис Суарез, но на крајот би можел и тој да остане.

Сега и потврдено: Барселона нема пари за Депај!

Спортски - 16.09.2020

Oткако го Барселона успеа да го задржи Меси кој ќе остане следната сезона почнаа со припремите за новата сезона. Барса го доведе Пјаниќ во замена со Артур кој премина во Јувентус, дојде и 20 годишниот Тринкао .

Мемфис Депај не бил прва желба на Роналд Куман, Холанѓанецот побарал од Барса да го купи Ромелу Лукаку

24Фудбал - 16.09.2020

Мемфис Депај се најавува како нова 9-ка за Роналд Куман, но последните информации велат дека фудбалерот на Лион е планот Б, прва желба на тренерот на Барселона бил Ромелу Лукаку од Интер. Роналд Куман по пристигнувањето на Камп Ноу веднаш го извести ...

Меси може да пропушти три натпревари во Барселона поради карантин во Аргентина

Курир - 16.09.2020

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси може да пропушти три натпревари за каталонскиот тим, пренесува „Мундо Депортиво“. Триесет и тригодишниот играч може да биде повикан на натпреварите на аргентинската репрезентација во квалификациите на Светското ...

Куман: Меси имаше проблем со управата

Спортски - 16.09.2020

Тренерот на Барселона Роналд Куман доби прашање од новинарите за неговиот однос со Лионел Меси кој беше пред заминување од Барселона. Меси се обидуваше да замине меѓутоа клубот не му дозволи да го раскине договорот и бараше 700 милиони евра, јасно ...

Куман за ситуацијата со Меси: Тој беше во конфликт со клубот

Sport M - 16.09.2020

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, запрашан од новинарите, зборуваше за ситуацијата со Лионел Меси и неговата желба да замине од клубот. Како што вели Холанѓанецот, тој немал никакви проблеми со фудбалерот.

Барселона нема пари ни за Депај?

Екипа - 16.09.2020

Каталонскиот гигант Барселона нема доволно финансии за да го купи Мемфис Депај, тврди претседателот на Лион. Наводно, првиот човек на Барса, Хозеп Мариа Бартомеу, тоа и официјално му го признал. „Барселона нема финансии за да испрати понуда за Депај.

Куман отворено за ситуација на Лео Меси: Тој имаше конфликт со управата…

Дерби - 16.09.2020

Стратегот на Барселона, Роналд Куман беше запрашан за неговиот однос со првата ѕвезда на клубот, Лионел Меси по целата збрка што се случи во изминатиов период. Аргентинецот побара да си оди од клубот, но од Барселона не му го дозволија тоа затоа што ...

На кое дереџе дојде Барселона: Нема пари да го купи Депај

Спортманија - 16.09.2020

Претседателот на Лион имал разговор со првиот човек на каталонците, а Бартомеу само се жалел Многу медиуми објавија дека Мемфис Депај со сигурност ќе биде нов играч на Барселона, но сепак работата не е толку едноставна и е далеку од завршена.

Неверојатен пресврт помеѓу Луис Суарез и Барселона

СуперСпорт - 16.09.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез (33) беше на чекор од заминување од Барселона во Јувентус. Суарез ги договори сите услови со торинскиот гигант, но бидејќи тој побара од Барселона да му исплати плата за следната сезона за да замине, заминувањето не ...