TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАКВО ЛЕТО ЈА ОЧЕКУВА ЕВРОПА? Прогнозата за Македонија не е особено ведра

+инфо - 05.06.2023

На Балканот невремето може да резултира и со значителен ризик од поројни поплави, бидејќи врнежите треба да се искачат, како што се очекува, над историскиот просек за сезоната – прогнозираат метеоролозите.

Accuweather објави голема прогноза за летото и – тешко на нас

4NEWS - 03.06.2023

Експертскиот тим на синоптичарите на AccuWeather објави детали за тоа какво време не очекува ова лето, кое започнува во среда, на 21 јуни, околу три недели по почетокот на временското лето на 1 јуни.