TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Мрзеливиот Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник со најголем буџет

А1 On - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма. Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет...

Н.Македонија - 10.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет (обновено)

Канал5 - 10.02.2017

Андреј Жерновски не ги реализира своите проекти и ветувањата кои ги даде во 2013- тата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Реагираа од ...

Попова: Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат

Стандард - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма“, изјави денеска Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

Вест закопана во коментари

СПФМ - 09.02.2017

[Рецензија: Жерновски призна дека лаже, се демантираше себеси во стилот на Заев] „Жерновски се сретна со претставници на еколошките здруженија и најави набавка на мобилна мерна страница за загадениот воздух“.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Курир - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма, истакна денеска на прес конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Сител - 10.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет. Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ рече дека Жерновски ги заборавил и не ги реализирал ...

Истражување на Рејтинг: 65% од граѓаните на Центар задоволни од работата на градоначалникот Андреј Жерновски

А1 On - 09.02.2017

Речиси две третиниод граѓаните на Центар или 62,3%, сметаат дека работите во општина Центар се движат во правилна насока, додека 24,6% сметаат дека одат во погрешна. Ова го покажува редовното истражување на Агенција Рејтинг, за задоволството на ...

Жерновски: ЈСП 18 милиони евра за Панорамско тркало, а бара субвенции за превоз

Локално - 07.02.2017

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски денеска преку Твитер испрати коментар до градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, кој вчера ги повика граѓаните да се возат бесплатно во јавниот превоз, а градоначалниците да го сувенционираат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Нетпрес - 10.02.2017

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, кој ќе биде единствено запаметен како градоначалник кој за уредување на две улички има потрошено ...

Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Вечер Прес - 10.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ рече дека Жерновски ги заборавил и не ги реализирал своите ...

65 отсто од граѓаните на Центар задоволни од работата на Жерновски

+инфо - 09.02.2017

Најголем проблем за центарци за прв пат е одржувањето на хигиената во и околу контејнерите, а на второ место е паркирањето. Речиси две третини од граѓаните на Центар или 62,3 проценти, сметаат дека работите во општина Центар се движат во правилна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски има убедливо најголем буџет а е најслабиот градоначалник

Пулс24 - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма, истакна денеска на прес конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Мрзеливиот Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник со најголем буџет

Локално - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма. Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, ...

Попова: Жерновски потроши рекордни 1,2 милиони евра за две улички

Мета - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања што ги даде во 2013 година, а беа содржани во неговата предизборна програма, обвини денеска на прес-конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Мрзеливиот Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник со најголем буџет

Репортер - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма. Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Телеграф - 10.02.2017

Жерновски е единствениот градоначалник што нема ништо сработено во својот мандат и ќе биде единствено запаметен како градоначалник кој за уредување на две улички има потрошено рекордни 1,2 милион евра, пари на граѓаните на Општина Центар, рече ...