TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е причината поради која брзо се дебелееме после 30. година

Република - 13.01.2018

Не е тајна дека како што старееме, се потешко остануваме во одлична форма. Но вината за тоа не е во годините ниту во „чинијата“. За тоа не се криви ниту годините, ниту исхраната. Здравата исхрана е препорачлива, но таа не причина за брзото дебелеење ...

Полна чинија витамини-предност на зеленчуковата диета

Мама365 - 13.01.2018

Со витаминската зеленчукова диета лесно и брзо ќе го симнете вишокот на килограми а при тоа нема да бидете гладни. Режимот на витаминската диета се базира на зголемена застапеност на зеленчук во исхраната.

Еве со што треба да се хранат жените според возраста

Кумановски м. - 13.01.2018

loading... Еве како требада се хранат жените во различни фази од својот живот: 20-годишните На оваа возраст метаболизмот е доволно брз, но тоа не значи дека е добро да се јаде фастфуд и да се заборави за здравата исхрана.

„Чоколадна” диета: 3 килограми за пет дена

Кумановски м. - 13.01.2018

loading... Режимот е многу рестриктивен и ќе треба да се откажете од многу храна. За три дена, три килограми. И покрај тоа што содржи темно чоколадо, тестенини и пуканки, “Чоколадната” диета ги топи килограмите.

Ако сакате успешна диета – почитувајте ги овие 3 мали правила

Шеталиште - 12.01.2018

За да бидете задоволни, да имате успешна диета и да имате чувство дека сте направиле сѐ за истата да ги исполни посакуваните резултати, треба да се почитуваат неколку правила. Почетокот на новата година е секогаш одличен период за донесување на нови ...

Диета со јајца-ослабнете до 10 килограми за еден месец

Мама365 - 12.01.2018

Диетата со јајца се вбројува во проверените начини на кои можете за кратко време да се ослободите од вишокот на килограми. Иако постојат повеќе верзии за оваа диета, сепак најумерената од нив се покажала и како најделотворна- можете да изгубите дури ...

Што треба да јадете според годините за да не се здебелувате

Exclusive.mk - 14.01.2018

По доаѓањето на одредена возраст жените најчесто имаат проблем со здебелувањето. Ова се намирниците кои треба да ги конзумирате за да не се соочите со оваа појава: По 20-та година На оваа возраст метаболизмот е доволно брз, но тоа не значи дека е ...