TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна проектот „Лице во лице со претседателот“, Пендаровски во непосреден контакт со граѓаните

Локално - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска од велес го стартуваше проектот „Лице во лице со претседателот„, најавен во изборната кампања, а со кој сака да направи увид во проблемите и предизвиците со кои се соочуваат граѓаните.

Пендаровски: За решавање уште 2-3 точки од Законот за ЈО

Алсат-М - 23.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бараат решение уште за две или три точки за да постигнат договор околу Законот за ЈО, изјави денеска претседателот Стево Пендаровски. Тој додаде дека и во случај прашањето да не се затвори наскоро, тоа немало да влијае врз одлуката ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

А1 On - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски посади јапонски кедар на стартот на пошумувањето околу езерото Младост

Сакам да кажам - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски засади садници јапонски кедар на опожарената површина околу велешкото езеро Младост. Беа засадени 30-ина садници кои ги обезбеди локалната власт додека големото пошумување ќе се случи на 9 ноември, Денот на Општина ...

Пендаровски: Најприродно е, најлогично е, избраните политички претставници и граѓаните на дневна основа да соработуваат

Press24 - 23.09.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот“, денеска ја посети општина Велес. Воден од заложбата да биде претседател на сите, ќе остварува директни средби со граѓаните коишто на различен начин ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор

Сител - 23.09.2019

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство. Ова го изјави претседателот Стево Пендаровски, дополнувајќи дека за решавање остануваат уште две или три точки за кои лидерите на двете најголеми ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до компромис за ЈО

Н.Македонија - 23.09.2019

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до постигнување договор за Законот за јавно обвинителство, за решавање остануваат уште две-три точки за кои лидерите на двете политички партии бараат компромис, изјави претседателот Стево Пендаровски.

Пендаровски: Да помогнеме „белите дробови“ на Велес повторно да придонесуваат за здрава животна средина

Press24 - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во Велес каде учествуваше на неколку настани меѓу кои засадување садници на опожарените места крај езерото Младост. Претседателот се фати за лопата и активно се вклучи во садење на дрвја на местото каде ...

Стево се фати за лопата (ФОТО)

Слободен Печат - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во Велес. Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во Велес каде учествуваше на неколку настани меѓу кои засадување садници на опожарените места крај езерото Младост.

Претседателот Пендаровски во посета на Велес

Опсервер - 23.09.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес. Посетата на Пендаровски, како што соопштуваат од неговиот кабинет, е во рамки на проектот „Лице в лице“.

Пендаровски нема да користи привилегии по истекот на мандатот

IRL - 21.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски се откажува од државните привилегии кои му следуваат по истекот на мандатот. Во изјава за тв 24 од неговиот Кабинет велат дека тој ќе се откаже од правото на користење на канцеларии со соработници и од доживотната ...

Пендаровски се откажува од привилегиите по истекот на мандатот

24 Вести - 21.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За тв24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на Кабинет со соработници и од доживотната ...

Претседателот Пендаровски се откажува од државните привилегии кои му следуваат по истекот на мандатот

Фактор - 22.09.2019

Шефот на државата, Стево Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на канцеларии со соработници и од доживотната пензија, изјавија за ТВ 24 од кабинетот на претседателот. Од кабинетот, велат дека, по истекот на мандатот претседателот смета ...

Пендаровски се откажува од привилегиите по истекот на мандатот

Република - 21.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За тв24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на Кабинет со соработници и од доживотната ...

Пендаровски се откажува од привилегиите по истекот на мандатот

Фокус - 21.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За ТВ24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на Кабинет со соработници и од доживотната ...

Пендаровски нема да користи претседателски привилегии по завршувањето на мандатот

PressingTV - 21.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За ТВ 24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на Кабинет со соработници и од доживотната ...

Пендаровски нема да користи претседателски привилегии по завршувањето на мандатот

Нетпрес - 21.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За ТВ 24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на Кабинет со соработници и од доживотната ...

Пендаровски се откажува од привилегиите по истекот на мандатот

Press24 - 21.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски се откажува од државните привилегии кои му следуваат по истекот на мандатот. Во изјава за ТВ24 од неговиот Кабинет велат дека тој ќе се откаже од правото на користење на канцеларии со соработници и од доживотната ...

Пендаровски се откажува од привилегиите по истекот на мандатот

Либертас - 22.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За тв24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на Кабинет со соработници и од доживотната ...

Пендаровски не сака пари за канцеларија и доживотна пензија како Иванов и Црвенковски, се откажува од привелегиите

еМагазин - 22.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски , по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За телевизијата 24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на кабинет со соработници и од ...

Пендаровски се откажува од привилегиите по истекот на мандатот

+инфо - 22.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За ТВ24 од неговиот кабинет велат дека Пендаровски ќе се откаже од правото на користење на Кабинет со соработници и од доживотната ...

Претседателот Пендаровски во посета на Велес

ММС - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес. Посетата на Пендаровски, како што соопштуваат од неговиот кабинет, е во рамките на проектот „Лице в лице”.

Претседателот Пендаровски во посета на Велес

Сител - 23.09.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес. Посетата на Пендаровски, како што соопштуваат од неговиот кабинет, е во рамки на проектот „Лице в лице“.

Претседателот Пендаровски во посета на Велес

Канал5 - 23.09.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес. Посетата на Пендаровски, како што соопштуваат од неговиот кабинет, е во рамки на проектот „Лице в лице".

Претседателот Пендаровски во посета на Велес

Press24 - 23.09.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес. Посетата на Пендаровски, како што соопштуваат од неговиот кабинет, е во рамки на проектот „Лице в лице“.

Претседателот Пендаровски во посета на Велес

Либертас - 23.09.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес. Посетата на Пендаровски, како што соопштуваат од неговиот кабинет, е во рамки на проектот „Лице в лице“.

Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес

MakPress - 23.09.2019

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе престојува во посета на Општина Велес. Посетата на Пендаровски, како што соопштуваат од неговиот кабинет, е во рамки на проектот „Лице в лице“.

Пендаровски засади садници во Велес (ФОТО)

PressingTV - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски засади садници во Велес во рамки на превенцијата од големите пожари што го зафатија тој регион. Она што природата го негувала повеќе од 30 години, изгоре за неколку дена.

Пендаровски: Да помогнеме „белите дробови“ на Велес повторно да придонесуваат за здрава животна средина

iPortal - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во Велес каде учествуваше на неколку настани меѓу кои засадување садници на опожарените места крај езерото Младост. Претседателот се фати за лопата и активно се вклучи во садење на дрвја на местото каде ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор

4NEWS - 23.09.2019

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство. Ова го изјави претседателот Стево Пендаровски, дополнувајќи дека за решавање остануваат уште две или три точки за кои лидерите на двете најголеми ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор

Слободен Печат - 23.09.2019

Претседателот на државата оптимист околку изнаоѓањето на договор за законот за јавно обвинителство. Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство, изјави претседателот Стево Пендаровски, ...

Пендаровски: Напредуваат преговорите за ЈО, евентуалниот неуспех нема да влијае на одлуката за датум од ЕУ

Р.С.Европа - 23.09.2019

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство, изјави претседателот Стево Пендаровски, и додаде дека за решавање остануваат уште две или три точки за кои лидерите на двете најголеми политички партии барат компромис.

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до договор за Законот за јавно обвинителство

Press24 - 23.09.2019

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство, изјави денеска претседателот на Македонија, Стево Пендаровски и додаде дека за решавање остануваат уште две или три точки за кои лидерите на двете ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до договор за Законот за ЈО

Република - 23.09.2019

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство, изјави македонскиот претседател Стево Пендаровски, дополнувајќи дека за решавање остануваат уште две или три точки за кои лидерите на двете ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор

Вечер - 23.09.2019

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство. Ова го изјави претседателот Стево Пендаровски, дополнувајќи дека за решавање остануваат уште две или три точки за кои лидерите на двете најголеми ...

(Видео) Пендаровски засади садници на опожарените места крај езерото Младост

Макфакс - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“, денеска ја посети општина Велес. Воден од заложбата да биде претседател на сите, ќе остварува директни средби со граѓаните коишто на различен начин придонесуваат во ...

Пендаровски засади дрво на опожареното место кај езерото Младост

+инфо - 23.09.2019

Идејата на овој проект е, како што порано беше пракса, за жал на некои места и сега е така, граѓаните да доаѓаат и да се поплакуваат на политичките авторитети, вклучително и кај претседателот, претседателот да дојде кај нив и да ги праша што им ...

Претседателот Пендаровски во посета на општина Велес

24Инфо - 23.09.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот”, денеска ја посети општина Велес. Воден од заложбата да биде претседател на сите, ќе остварува директни средби со граѓаните коишто ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

Фокус - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

Локално - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до компромис за ЈО

24Инфо - 23.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бараат решение уште за две или три точки за да постигнат договор околу Законот за ЈО, изјави денеска претседателот Стево Пендаровски. Тој додаде дека и во случај прашањето да не се затвори наскоро, тоа немало да влијае врз одлуката ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

Независен - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: Ако нема политичка волја и Свети Петар да ги собере нема да најде решение

+инфо - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

Телма - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

MTM - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се блиску до договор за законот за ЈО

PressingTV - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

Опсервер - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за јавно обвинителство

Либертас - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, кој денеска е во посета на Штип, работата околу законот е ...

Пендаровски: Ако нема политичка волја за законот за ЈО и Свети Петар да ги собере лидерите нема да има решение

МКД - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за Законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Работата околу законот, како што вели, е исчистена и има уште две-три спорни ...

Пендаровски: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску до договор за законот за ЈО

Нова ТВ - 23.09.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се многу блиску до договор за законот за јавно обвинителство ако има политичка волја. Според Пендаровски, работата околу законот е исчистена и има уште две – три ...