TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марк Цукерберг користи апликација што е конкурент на WhatsApp

Телефони.мк - 08.04.2021

Првиот човек на Facebook нема некоја си посебна заштита, туку е ист како и сите обични луѓе, со оглед на тоа што хакери многу лесно му го пробиле профилот. Затоа и од страв дека ќе го снимаат во позадина без да знае, тој става трака на камерата на ...

Хакери ги украдоа податоците на Цукерберг и ја дознаа неговата тајна

ТВ21 - 08.04.2021

Меѓу 533 милиони корисници на Фејсбук чии податоци беа објавени во јавноста во еден од најголемите случаи на протекување информации во историјата, имаше и податоци за првиот човек на компанијата, Марк Цукерберг.

Facebook работи на подобар пренос на податоци од WhastApp меѓу Android и iOs

Телефони.мк - 07.04.2021

Facebook соочен со притисокот од страна на конкуренцијата на Signal и Telegram работи на нова алатка која ќе овозможи брз, едноставен и лесен пренос на податоците на еден корисник на WhatsApp мобилната апликација.

Хакери ги украле и податоците на Цукерберг: Откриено е дека ја користи конкурентската апликација!

Точка - 07.04.2021

Меѓу 533-те милиони корисници на “Facebook” чии податоци се јавно објавени во еден од најголемите случаи на протекување во историјата, се најдоа и личните податоци на првиот човек на компанијата, Марк Цукерберг.

Хакери ги украдоа податоците од Цукерберг, на виделина неговата ТАЈНА

Локално - 07.04.2021

Меѓу 533 милиони корисници на Фејсбук чии податоци беа објавени во јавноста во еден од најголемите случаи на протекување информации во историјата, имаше и податоци за првиот човек на компанијата, Марк Цукерберг.

WhatsApp конечно би можел да ги добие двете опции што ги чекаме

Локално - 07.04.2021

Facebook на WhatsApp конечно може да ви овозможи да користите ист профил на повеќе уреди и да ја префрлата историјата на разговори помеѓу Android и iPhone. Корисниците на паметни телефони не одлучуваат често да ги менуваат мобилните платформи, ...

Закерберг убедува да не бегаме од WhatsApp, а тој самиот користи Signal

Локално - 07.04.2021

Во неодамнешниот случај на истекување на податоци од Facebook, едно од најголемите досега, меѓу 533 милиони корисници чии податоци беа објавени во јавноста беа и на првиот човек на најпопуларната социјална мрежа во светот, Марк Закерберг.