TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична за кумановец кој злоупотребил лични податоци на Фејсбук

Слободен Печат - 02.12.2019

По преземени мерки било констатирано дека пријавениот ги злоупотребил податоците. СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од село Лопате, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични ...

Жител на Лопате злоупотребил податоци на тетовец на Фејсбук

Kumanovo News - 02.12.2019

На 22.08.2019 оштетениот Н.Ф. на социјалната мрежа Фејсбук примил порака дека неговиот профил, кој претходно бил деактивиран, станал активен од 16.08.2019. По преземени мерки било констатирано дека пријавениот ги злоупотребил ...

Кумановчанец активирал деактивиран фб профил на друго лице, заработи кривична пријава

MakPress - 02.12.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од село Лопате, Кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. На 22.08.2019 оштетениот Н.Ф.

Кривична за кумановец кој злоупотребил лични податоци на Фејсбук

Сител - 02.12.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од село Лопате, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. - На 22.08.2019 оштетениот Н.Ф.

Кривична за кумановец кој злоупотребил лични податоци на Фејсбук

4NEWS - 02.12.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од село Лопате, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. – На 22.08.2019 оштетениот Н.Ф.

Кривична за кумановец кој злоупотребил лични податоци на „Фејсбук“

Макфакс - 02.12.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од село Лопате, кумановско, поради злоупотреба на лични податоци. „На 22.08.2019 оштетениот Н.Ф. на социјалната мрежа ‘Фејсбук’ примил порака дека неговиот профил, кој претходно бил деактивиран, ...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од с.Лопате

Опсервер - 03.12.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од с.Лопате, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. На 22.08.2019 оштетениот Н.Ф.