TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сè што е погрешно со „Once Upon a Time… in Hollywood“

Кајгана - 14.02.2020

Квентин Тарантино се врати во филмската индустрија со „Once Upon a Time… in Hollywood“ и филмска екипа како Бред Пит, Леонардо Дикаприо и Марго Роби. Филмот доби позитивни критики и беше номиниран за Најдобар филм, но тоа не значи дека е безгрешен.

Спилберг ѝ е кум на Гвинет Палтроу - Славни личности кои имаат уште пославни кумови

Црнобело - 14.02.2020

Дали сте знаеле дека Мајкл Џексон е кум на ќерката на Лајонел Ричи? Џексон, пак, за кум на неговите деца го избрал Меколи Калкин. Во Холивуд постојат многу тајни пријателства и врски за кои не секогаш знаеме и многу често тие знаат да нѐ изненадат.

Мајкл Џексон бил опседнат со него, а по години одрекување се одлучил да зборува за наводното злоставување

Точка - 13.02.2020

Меколи Калкин, на сите познат како детето од култниот филм “Home Alone” беше една од најголемите детски ѕвезди во текот на 90-тите. Тој остана запаметен и по блиското пријателство со Мајкл Џексон и мистеријата која го следи нивниот однос.

Познатиот актер пропуштил шанса за улога во „Once upon a time in Hollywood“: Беше катастрофално, бев многу лош!

Слободен Печат - 12.02.2020

Ѕвездата на серијалот без кој не може да се замисли ниту едно детство, „Home alone“, Меколи Калкин (39), откри дека учествувал на аудицијата за филмот на Квентин Тарантино, „Once upon a time in Hollywood“, како и дека тој негов обид да добие улога ...

(ВИДЕО+ФОТО) Херојот од „Сам дома“, Меколи Калкин, ја открил вистината за односот со мајкл Џексон: „Сега е вистинско ...

Екран - 12.02.2020

Калкин и Џексон се запознале откако момчето станало познато преку филмот „Сам дома“. Тој глумел во неговиот спот „Black and White“ и често престојувал на неговиот имот. Последен пат се виделе во 2005. година, на судењето на Џексон за педофилија.

Никогаш нема да погодите кој актер имал КАТАСТРОФАЛНА аудиција за „Беше еднаш во Холивуд“

Локално - 12.02.2020

Дури и по бројните номинации за Оскар, „Беше еднаш во Холивуд“ има свои обожаватели и свои дежурни мразачи. Но, она што никој не го одрекува е дека филмот навистина привлече многу внимание.

Кевин од „Сам дома“ конечно ја откри вистината: Зборуваа дека Мајкл Џексон го злоставувал, а еве што вели тој

Пулс24 - 12.02.2020

Меколи Калкин, најпознат во улогата на „Сам дома“, беше најголема детска ѕвезда во деведесетите и близок пријател на Мајкл Џексон, за кого се повеќе луѓе тврдат дека е педофил. Во документарецот „Leaving Neverland“ за наводните злосторства ...