TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Видовитост: Во петок во 11.45 часот прогнозирал дека на Евровизија ќе победи Холандија!

Екран - 19.05.2019

„Победник на Евровизија за 2019., Холандија…Ова ви го кажувам еден ден порано за да нема забуни оти сум единствен пророк во светот што до сега точно погодил. Сега е петок, 17. мај.2019. година,11.45 часот) напишал на својот профил на Фејсбук Иван ...

Холандските градови почнаа „битка“ за домаќин на Евросонгот 2020

1tv - 19.05.2019

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив.

Прерана смрт на саканата личност: Животната приказна на момчето што победи на Евровизија ќе ве расплаче!

Убавина и Здравје - 19.05.2019

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го ...

Тешка животна приказна на пејачот: Зад победничката песна на Евровизија се крие вистинска љубовна трагедија! (ВИДЕО)

Курир - 19.05.2019

Победникот на Евровизија 2019 година, Холанѓанецот Данкан Лоренс ги воодушеви сите со својата песна и настап на шоуто во Тел Авив, Израел. Песната разбуди милион емоции кај фановите и според многумина победата била заслужна.

КОЈ Е ДАНКАН ЛОРЕНС ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА ? “Тој е горд бисексуалец и уметник„

Магазин - 19.05.2019

Данкан Лоренс е победник на 64-то издание на Изборот за Песна на Евровизија. Во вчерашниот натпревар за Песна на Евровизија во Израел, триумфира најголемиот фаворит од Холандија. Данкан де Мор е роден 1994 година и е познат холандски пејач и ...

Фаворитот победи: Данкан Лоренс и ја донесе петтата победа на Холандија!

Вистина.мк - 19.05.2019

Заврши големиот европски музички спектакл Евровизија, која го има својот 64-ти победник! Данкан Лоренс, претставникот на Холандија, кој важеше за фаворит според обожувалниците, прегледите на Јутјуб и коментарите, и со вкупно 492 поени, од жирито и ...

Холандија победи на Евровизија, Тамара на осмо место

Скопје1 - 19.05.2019

Македонија го освои осмото место, а победник на годинашниот Евросонг што се одржа во Тел Авив, е Данкан Лоренс од Холандија со песната ...

Данкан од Холандија е победник на „Евровизија 2019“

Н.Македонија - 19.05.2019

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Данкан Лоренс, претставникот на Холандија, кој важеше за фаворит цело време, со вкупно 492 поени, од жирито и од публиката е победник на „Евровизија 2019“. Победа му донесе песната „Arcade“.

(ВИДЕО) Јас сум горд бисексуалец: Данкан Лоренс ја оправда улогата на евровизиски фаворит

Женски магазин - 19.05.2019

Данкан Лоренс е победник на 64-то издание на Изборот за Песна на Евровизија. Обложувачниците овојпат беа во право и во Израел триумфира најголемиот фаворит. Холандскиот претставник е деклариран бисексуалец.

Холандија годинашен победник на Евровизија

Тера - 19.05.2019

Победник на годинашната Евровизија која се одржа во Израел е Данкан Лоренс од Холандија со песната „Аркада“ со која освои 492 гласа. За Холандија ова е петта победа во досегашните настапи на Евровизија и прва по 1975 година.

Холандија слави: Данкан ја покори Европа и победи. Тамара го освои историското 8-мо место

Убавина и Здравје - 19.05.2019

од Холандија со 492 гласа, е победник на овогодинешниот евровизиски натпревар. Песната “Аркада“ му донесе победа на 25 годишното момче. “Секогаш музиката е на прво место“, рече младиот Данкан по прогласувањето на победата.

Холандија победник на Евросонг 2019

ТВ21 - 19.05.2019

Холандија е победникот на овогодинешниот Евросонг кој се одржа во Тел Авив, Израел. Земјата беше претставувана од пејачот Данкан Лоренс со песната „Аркада“. Втората позиција ја освои Италија, додека Русија беше трета.

Холандија е топ-фаворит на Евросонгот

Либертас - 18.05.2019

За Холанѓанецот Данкан Лоренс и неговата балада „Аркаде“ во обложувалниците се прогнозирани 43% шанси за ...

Холандија е топ-фаворит на Евросонгот

Deutsche Welle - 18.05.2019

За Холанѓанецот Данкан Лоренс и неговата балада „Аркаде“ во обложувалниците се прогнозирани 43% шанси за победа. Холандија влегува како јасен фаворит во финалето на Евросонгот. По второто полуфинале во четвртокот, Холанѓанецот Данкан Лоренс вчера ...

Холандските градови почнаа „битка“ за домаќин на Евросонгот 2020

MakPress - 19.05.2019

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив.

На кои песни типуваат обложувалниците за Евросонг 2019?

МакМода - 18.05.2019

Холанѓанецот Данкан Лоренс и понатаму е главен фаворит за победник на Евровизија што се однесува до обложувањата. Уште вчера, од четврто успеа да се пробие на второ место, според обложувањата, претставничката на Австралија Кејт Милер Хаидке, но ...

Тешка животна приказна на пејачот: Зад победничката песна на Евровизија се крие вистинска љубовна трагедија!

iPortal - 19.05.2019

Победникот на Евровизија 2019 година, Холанѓанецот Данкан Лоренс ги воодушеви сите со својата песна и настап на шоуто во Тел Авив, Израел. Песната разбуди милион емоции кај фановите и според многумина победата била заслужна.

Кој е Данкан Лоренс, победникот на Евровизија?

Скопје24 - 19.05.2019

Данкан Лоренс е победник на 64-то издание на Изборот за Песна на Евровизија. Во вчерашниот натпревар за Песна на Евровизија во Израел, триумфира најголемиот фаворит од Холандија. Данкан де Мор е роден 1994 година и е познат холандски пејач и ...

Холандија победник на Евросонг 2019

4NEWS - 19.05.2019

Холандија е победникот на овогодинешниот Евросонг кој се одржа во Тел Авив, Израел. Земјата беше претставувана од пејачот Данкан Лоренс со песната „Аркада“. Втората позиција ја освои Италија, додека Русија беше трета.

Холандските градови почнаа „битка" за домаќин на Евросонгот 2020

MTM - 19.05.2019

Како што јавија холандските медиуми, интерес за организација на Изборот следната година веќе најавиле Амстердам, Ротердам, Хаг и Мастрихт. Инаку, успехот на 25-годишниот Лауренс со песната „ Arcade", е прва победа на Холандија по 44 ...

Еве кој холандски градови се во трка за домаќин на Евровизија 2020

PressingTV - 19.05.2019

Откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив, холандската јавност веќе почна да погодува кои градови ќе се вклучат во трката за домаќин на изборот на песна на Евровизија во 2020 година.

На кои песни типуваат обложувалниците за Евросонг 2019?

Независен - 18.05.2019

Израел- Холанѓанецот Данкан Лоренс и понатаму е главен фаворит за победник на Евровизија што се однесува до обложувањата. Уште вчера, од четврто успеа да се пробие на второ место, според обложувањата, претставничката на Австралија Кејт Милер Хаидке ...

Тешка животна приказна на пејачот: Зад победничката песна на Евровизија се крие вистинска љубовна несреќа! (ВИДЕО)

Скопје24 - 19.05.2019

Победникот на Евровизија 2019 година, Холанѓанецот Данкан Лоренс ги воодушеви сите со својата песна и настап на шоуто во Тел Авив, Израел. Песната разбуди милион емоции кај фановите и според многумина победата била заслужна.

Неколку холандски градови веќе започнаа битка за домаќин на Евровизија 2020- еве кои се

Курир - 19.05.2019

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив.

Зад победничката песна на Евровизија се крие вистинска љубовна несреќа!

Република - 19.05.2019

Победникот на Евровизија 2019 година, Холанѓанецот Данкан Лоренс ги воодушеви сите со својата песна и настап на шоуто во Тел Авив, Израел. Песната разбуди милион емоции кај фановите и според многумина победата била заслужна.

Неколку холандски градови започнаа битка за домаќин на Евровизија 2020

Нетпрес - 19.05.2019

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив.

(ВИДЕО) Тешка животна приказна на пејачот: Зад победничката песна на Евровизија се крие вистинска љубовна трагедија!

Либертас - 19.05.2019

Победникот на Евровизија 2019 година, Холанѓанецот Данкан Лоренс ги воодушеви сите со својата песна и настап на шоуто во Тел Авив, Израел. Песната разбуди милион емоции кај фановите и според многумина победата била заслужна.

Холандските градови почнаа „битка“ за домаќин на Евросонгот 2020

Опсервер - 19.05.2019

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив.

Победникот на Евровизија ја испеја својата трагична приказна ВИДЕО

+инфо - 19.05.2019

Победникот на Евровизија 2019 година, Холанѓанецот Данкан Лоренс ги воодушеви сите со својата песна и настап на шоуто во Тел Авив, Израел. Песната разбуди емоции кај фановите и според многумина победата била заслужена.

Холандските градови почнаа „битка“ за домаќин на Евровизија 2020

А1 On - 19.05.2019

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив.

Холандските градови почнаа „битка“ за домаќин на Евросонгот 2020

+инфо - 19.05.2019

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан Лауренс победи на синоќешниот Евросонг во Тел Авив.