TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лаушевиќ испратен со оваа најтажна песна: „А душата ми остана без своето…“

Еспресо - 20.11.2023

Актерот Жарко Лаушевиќ денеска во 14 часот на Новите гробишта во Белград беше испратен на вечното почивалиште. Целата актерска сцена дојде да се прости од саканиот колега и пријател. За Жарко Лаушевиќ актерите донесоа црвени и бели рози, многумина ...

Погледнете која фотографија од Жарко Лаушевиќ семејството ја смести во капелата: Оваа фотографија најдобро го опишува ...

Во Центар - 20.11.2023

Актерот Жарко Лаушевиќ денеска, 20 ноември, во 14 часот беше погребан на Новите гробишта во Белград. Неутешеното семејство беше меѓу првите кои пристигнаа на гробиштата, а потоа и бројни колеги и пријатели.

Низ солзи и со почит, колегите се простија од Жарко Лаушевиќ (ВИДЕО)

Канал5 - 20.11.2023

Во Југославското драмско позориште во Белград се одржа комеморација за Жарко Лаушевиќ. Од актерот се простија бројни колеги. Говори имаа кумот на Жарко, Мима Караџиќ, Драган Бјелогрлиќ, Светозар Цветковиќ, Милан Мариќ, Воја Брајовиќ, Ирфан Менсур, ...

Синот на Жарко Лаушевиќ едвај стоеше на нозе: Со голема болка примаше сочувство на погребот на легендарниот актер

Курир - 20.11.2023

Неговиот син видно вознемирен и тажен, со поглед на неверување и болка гледаше во ковчегот. Прими сочувство од пријателите и колегите на неговиот татко додека речиси едвај стоеше на нозе. По комеморацијата за Жарко Лаушевиќ, која се одржа во ...

„Жарко го нема. Не е фер“: Српските актери се простија од Лаушевиќ со долготраен аплауз

Независен - 20.11.2023

Белград- Комеморацијата по повод смртта на Жарко Лаушевиќ (1960-2023) се одржа денеска во полниот Југословенски драмски театар (ЈДП), од каде актерот беше испратен со долготраен, неколкуминутен аплауз од присутните, кои стоеја во достоинствен молк.

🎥 ЖАРКО ЛАУШЕВИЌ ДЕНЕСКА БЕШЕ КРЕМИРАН И ПОГРЕБАН ВО БЕЛГРАД Комеморацијата заврши со неговата најтажна песна „Таму, ...

+инфо - 20.11.2023

Жарко Лаушевиќ денеска беше кремиран и погребан на Новите гробишта во Белград. Членовите на семејството, пријателите и бројни колеги му оддадоа почит и се простија од славниот актер на неговото вечно почивалиште.

Весна Тривалиќ не можеше да ги запре солзите на погребот на Жарко Лаушевиќ

Република - 20.11.2023

Стотици граѓани го испратија Жарко Лаушевиќ на неговото последно испраќање во Белград.Роднини, колеги беа неутешно од заминувањето на големиот актер. Најтажна беше актерката Весна Тривалиќ која му беше партнерка во многу филмови како и глумецот ...

Комеморација за Лаушевиќ: „Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути, знаете каков е“

Слободен Печат - 20.11.2023

Комемоерацијата по повод смртта на актерот Жарко Лаушевиќ , кој почина на 15 ноември , се одржа денеска во Југословенскиот драмски театар во Белград. Колегите и пријатели Воја Брајовиќ и Ирфан Менсур се простија од Лаушевиќ со емотивни зборови, ...

„Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути“: Комеморација за Лаушевиќ во Југословенскиот драмски театар

Вечер Прес - 20.11.2023

Во Југословенскиот драмски театар се одржа комеморацијата за смртта на актерот Жарко Лаушевиќ (1960-2023). Колегите и пријателите Воја Брајовиќ и Ирфан Менсур се простија од Лаушевиќ со емотивни зборови, Шекспировиот сонет и стихови од Бранко ...

Последно збогум на Жарко Лаушевиќ: Легендарниот актер во вечното почивалиште го испратија голем број пријатели и колеги

4NEWS - 20.11.2023

На Новите гробишта во Белград денеска беше кремиран големиот актер Жарко Лаушевиќ, кому на вечниот одмор му придружуваа бројни колеги, пријатели и семејство. Насобраните му носеа бели и црвени рози на Лаушевиќ, а тој беше испратен со говор на ...

Синот на Жарко Лаушевиќ со неверување гледа во ковчегот (ФОТО)

PressingTV - 20.11.2023

Големата љубов на Жарко Лаушевиќ и неговата втора сопруга Анита беше целосно скршена и не можеше да ги задржи солзите на погребот на актерот. Неговиот син Душан беше фотографиран како неподвижно гледа во ковчегот.Тој не се исплаши од крвната одмазда ...

Пријател на Жарко Лаушевиќ ги откри деталите од неговата битка со болеста: „Раочаран сум од медицината“

Еспресо - 19.11.2023

Актерот Жарко Лаушевиќ почина на 63-годишна возраст откако ја загуби битката со кратка, но многу тешка болест. По веста за неговата смрт, многу актери се простија од Жарко Лаушевиќ преку социјалните мрежи.

„Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути“: Комеморација за Лаушевиќ во Југословенскиот драмски театар

Еспресо - 20.11.2023

Комемоерацијата по повод смртта на актерот Жарко Лаушевиќ, кој почина на 15 ноември, се одржа денеска во Југословенскиот драмски театар во Белград. Колегите и пријателите Воја Брајовиќ и Ирфан Менсур се простија од Лаушевиќ со емотивни зборови, ...

Последно збогум на Жарко Лаушевиќ – актерот во вечното почивалиште го испратија голем број пријатели и колеги

Фокус - 20.11.2023

На Новите гробишта во Белград денеска беше кремиран големиот српски актер Жарко Лаушевиќ, кому н последното испраќање го придружуваа голем број колеги, пријатели и роднини. Насобраните му носеа бели и црвени рози, а тој беше испратен со говор на ...

Синот на Жарко Лаушевиќ не се исплаши од крвна одмазда на погребот на татка си

Република - 20.11.2023

Големата љубов на Жарко Лаушевиќ и неговата втора сопруга Анита беше целосно скршена и не можеше да ги задржи солзите на погребот на актерот. Неговиот син Душан беше фотографиран како неподвижно гледа во ковчегот.Тој не се исплаши од крвната одмазда ...

„Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути“: Комеморација за Лаушевиќ во Југословенскиот драмски театар

Либертас - 20.11.2023

Колегите и пријателите Воја Брајовиќ и Ирфан Менсур се простија од Лаушевиќ со емотивни зборови, Шекспировиот сонет и стихови од Бранко Миљковиќ, а Менсур на присутните им порача: „Никој да не пушти солза, Жарко ќе се налути, знаете каков е“.