TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калевска-Ванчева: Ме снимаше пратеникот Јованчев од ВМРО-ДПМНЕ, и ќе барам извинување од него

МКД - 29.06.2022

Претседателката на собраниската Комисија за политички систем, пратеничката Снежана Калевска-Ванчева од СДСМ ќе бара извинување од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ која синоќа ја снимал со мобилен телефон но и осуда од Комисијата за еднакви можности, за која ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Oд 1 јули поскапува струјата, Бислимовски вели дека 98,8 отсто од домаќинствата ќе плаќаат 7,4 отсто повеќе

Фактор

КАЛЕВСКА-ВАНЧЕВА ОТКРИ КОЈ ЈА СНИМАЛ Пратеничката ќе побара извинување од колегата

+инфо

(видео) КОВАЧЕВСКИ: Пратеник од опозицијата ја снимаше Калеска – Ванчева на 15 см од нејзиното деколте, а што ќе прави ...

Денешен - 29.06.2022

На денешната собраниска седница посветена на пратенички прашања, премиерот Димитар Ковачевски во Собранието на Македонија рече дека пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, чие име не го соопшти, вчера ја снимал пратеничката од СДСМ, Снежана Калеска – Ванчева на 15 ...

Ковачевски вели дека пратеник снимал колешка на 15 сантиметри од деколтето

Фактор

Што ќе ѝ прави на снимката пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ што ја снимаше ноќеска пратеничката од СДСМ на 15 сантиметри од нејзиното деколте, праша Ковачевски

Сакам да кажам

ШТО ЌЕ ПРАВИТЕ СО СНИМКАТА ОД ДЕКОЛТЕТО НА ПРАТЕНИЧКАТА? Ковачевски ја обвини опозицијата за деструктивност

+инфо

Ковачевски: Пратеник со мобилен ја снимаше Калевска-Ванчева на 15 сантиметри од нејзиното деколте

ММС

(ВИДЕО) Ковачевски: Пратеник вчера снимаше пратеничка на 15 сантиметри од деколтето, не знам што ќе прави со снимката

4NEWS

Ковачевски: Пратеник вчера снимаше пратеничка на 15 сантиметри од деколтето, не знам што ќе прави со снимката

А1 On

Макфакс Н.Македонија Точка Фокус Либертас Република еМагазин MTM

Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте

Фокус - 29.06.2022

Претседателката на Комисијата за политички систем Снежана Калевска-Ванчева од СДСМ, за време на седница синоќа, била снимена со мобилен телефон во деколте. Тоа денес пред јавноста го обелодени премиерот Димитар Ковачевски, но не го откри идентитетот ...

Ковачевски: Пратеник вчера снимаше пратеничка во деколтето, не знам што ќе прави со снимката

Слободен Печат

Пратеник на ВМРО-ДПМНЕ го снимал со мобилен деколтето на Калеска-Ванчева

Независен

Ковачевски: Што ќе ѝ прави на снимката пратеникот кој ја снимаше пратеничката во нејзиното деколте?

Локално

Пратеничката Снежана Калевска-Ванчева откри кој колега ја снимал во деколте

Мак. Весник

„Ова е навреда за сите жени“ – пратеничката Калевска – Ванчева откри кој пратеник ја снимал во деколте

Либертас

Калевска-Ванчева: Ме снимаше Јованчев од ВМРО-ДПМНЕ, ќе барам да ми се извини

Слободен Печат

CivilMedia

(ВИДЕО) Хаос до полноќ: Пратеник од ДУИ не го пуштал микрофонот на Калеска – Ванчева за пратеници од опозицијата да не ...

А1 On - 29.06.2022

До полноќ траеа жестоките препукувања помеѓу пратениците во Собранието на Законодавно-правната комисија. Измените на Законот за работни односи се разгледани според извештајот потпишан од Снежана Калеска – Ванчева.

Повторно хаос во Собранието – Пратеник од ДУИ го држел микрофонот на пратеничката Калеска-Ванчевска за да не и го исклучат пратениците од опозицијата

Телма

Битка за микрофонот во Собранието

Независен

До полноќ траеа тензиите меѓу пратениците во Собранието

Макфакс

До полноќ траеа тензиите меѓу пратениците во Собранието

Точка

Судирот околу микрофонот ја одбележа тензичната седница на Законско-правната комисија

Н.Македонија

Жестоки препукувања до полноќ: Пратеникот Кадрија од ДУИ го држи и штити микрофонот на кој зборува Калеска-Ванчева

Локално

4NEWS Скопје1 Фокус

Калеска-Ванчева: Провокациите од опозицијата се дел од сценариото за нивната активна блокада и провоцирање за ...

Локално - 29.06.2022

Жестоките препукувања помеѓу пратениците во Собранието траеа до полноќ. Расправата во салата била тензична дотаму што, пратеникот Бајрам Кадрија од ДУИ го држи и штити микрофонот на кој зборува пратеничката од редовите на СДСМ, Снежана ...

Калеска-Ванчева: Провокациите од опозицијата се дел од сценариото за нивната активна блокада и провоцирање за предвремени избори

24Инфо