TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Били Ајлиш ја напиша и ќе ја пее насловната нумера за новиот „Џејмс Бонд“: Лудо е да се биде дел од тоа!

Слободен Печат - 15.01.2020

Били ќе стане најмладата која направила аудиозапис за познатата франшиза. Кантавторката Били Ајлиш (18) ја доби честа да ја напише и да ја испее песната за 25. продолжение на Џејмс Бонд „No Time to Die“, пишува Гардијан.

Били Ајлиш на само 18 години ја пее насловната песна на филмот за Џејмс Бонд ВИДЕО

+инфо - 15.01.2020

Иако во декември наполни 18 години, Били веќе е сопственичка на албумот кој е број 1 на многу топ-листи. Били Ајлиш е автор и изведувач на нумерата која го следи новиот филм за Џејмс Бонд.

Били Ајлиш ја напиша насловната песна за новиот Џејмс Бонд

Локално - 14.01.2020

Поп-sвездата Били Ајлиш ја сними водечката песна за новиот филм за Џејмс Бонд „Нема време за умрање“. Американската пејачка, која наполни 18 години минатиот месец, е најмладиот музичар во историјата што напишала и снимила песна за оваа филмска ...

18-Годишната пејачка Били Ајлиш ја напиша и ја пее насловната песна за новиот Џејмс Бонд

Сакам да кажам - 14.01.2020

Американската поп пејачка Били Ајлиш ја сними насловната песна за новиот филм за Џејмс Бонд „Не е време за умирање“. Пејачката која минатиот месец наполни 18 години, ја напишала песната заедно сo нејзиниот брат Финис О’Конел и е најмладиот музичар ...

Били Ајлиш ќе ја пее насловната песна во најновото продолжение на филмот за Џејмс Бонд

Вечер Прес - 14.01.2020

Песната за новиот филм за тајниот агент Џејмс Бонд „Нема време за умирање“, (No time to die) ќе ја пее апериканскара поп пејачка Били Ајлиш. „Били Ајлиш ја компонираше песната со својот брат Финес и ќе стане најмладиот музичар во историјата, што ја ...

Били Ајлиш ќе ја сними насловната нумера за новиот филм за Џејмс Бонд

Нетпрес - 14.01.2020

Младата американска пејачка Били Ајлиш ќе ја отпее насловната песна за најновиот филм од франшизата за тајниот британски агент Џејмс Бонд, објавено е на официјалната страница на „No time to die“Не е време за умирње“ на Instagram.

Нов фаворит за улогата на Бонд

Макфакс - 14.01.2020

Џејмс Нортон (34) е новиот фаворит за следниот Џејмс Бонд. Тој во моментот глуми во драмата на Би-би-си, The Trial Of Christine Keeler, а веста ја објави за време на Нова година. Ловот за новиот Бонд почна во 2016 година кога Даниел Крег (51) призна ...

Били Ајлиш на само 18 години ја пее насловната песна на филмот за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Курир - 15.01.2020

Били Ајлиш е автор и изведувач на нумерата која го следи новиот филм за Џејмс Бонд. Таа е најмладиот изведувач кој некогаш снимил песна за најпознатиот светски таен агент. Иако во декември наполни 18 години, Били веќе е сопственичка на албум кој е ...

Били Ајлиш ја напиша и ќе ја пее насловната нумера за новиот „Џејмс Бонд“

Република - 15.01.2020

Кантавторката Били Ајлиш (18) ја доби честа да ја напише и да ја испее песната за 25. продолжение на Џејмс Бонд „No Time to Die“, пишува Гардијан. Така Били ќе стане најмладата која направила аудиозапис за познатата франшиза.