TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бев сама и несфатена: Даниејла Мартиновиќ си ја отвори душата на концертот во Скопје

Женски магазин - 14.02.2020

Данијела Мартиновиќ си го отвори срцето на скопскиот концерт во МНТ, кој беше дел од турнејата „Неописиво“. Можеби насловот на турнејата кој е ист како втората авторска книга на поп-ѕвездата е најдобар опис и за концертот.

(Галерија) Васил Гарванлиев уживаше во концертот на Данијела Мартиновиќ

Репортер - 14.02.2020

Македонскиот претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев вечерва ужива во концертот на хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ. Тој е во друштво на своја добра пријателка, па заедно ги пееја хитовите на далматинската ѕвезда.

(Галерија) Васил Гаварнлиев уживаше во концертот на Данијела Мартиновиќ

Репортер - 14.02.2020

Македонскиот претставник на Евровизија Васил Гаварнлиев вечерва ужива во концертот на хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ. Тој е во друштво на своја добра пријателка, па заедно ги пееја хитовите на далматинската ѕвезда.

(Галерија) “Тој што не ја прифаќа твојата различност не е вреден да е покрај тебе”, многу љубов на концертот на ...

Репортер - 14.02.2020

“Осмели се, биди свој… Тој што не ја прифаќа твојата различност не е вреден да е покрај тебе”. Со стихови од нејзината втора книга “Неописливо” Данијела Мартиновиќ го почна концертот во Скопје… Публиката ја пречека со силен аплауз и запеа со неа ...

Умирам од желба да си тука: Данијела Мартиновиќ во Скопје

Женски магазин - 14.02.2020

Со нејзините најголеми хитови во нови аранжмани, Данијела Мартиновиќ во моментов одржува концерт во МНТ во Скопје. Романтичната атмосфера ја прави и нејзината авторска поезија која ја рецитира меѓу песните.

Данијела репризно (на 15 февруари) во МНТ во Скопје

Вечер Прес - 14.02.2020

Имаше сомнежи дека популарната сплитска хит-пејачка Данијела Мартиновиќ нема да одржи свој втор концерт во Скопје, но тоа се покажа како неточно. Таа најпрво во петок на 14 фебруари од 20 часот, на Денот на вљубените и Свети Трифун ќе пее пред ...