TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие пијачки предизвикуваат најлош мамурлак

Таратур - 13.01.2018

Мамурлакот најчесто е неизбежна појава после бурна и пијана ноќ, но иако можете да го победите со разни намирници и напитоци, можете да си ги скратите маките и додека ноќта е уште млада. Не секој алкохол предизвикува мамурлак со ист интензитет ...

Истражувањата откриваат: Интелигентните жени пијат повеќе алкохол!

Кафе пауза - 13.01.2018

Неодамнешните истражувања покажале дека жените со висок коефициент на интелигенција се склони кон пиење алкохол. Според научниците, тие пијат повеќе и почесто од жените со понизок коефициент на интелигенција.

Никогаш не одложувај го бакнувањето на убава девојка или отворањето на шише виски

Црнобело - 13.01.2018

Авторот на „Старецот и морето“, „За кого бијат камбаните“, „Снеговите на Килиманџаро“ очигледно имал само една поголема љубов од пишувањето – алкохолот. Хемингвеј обожавал да пие алкохол, но апстинирал додека пишувал.

Пет лекови за мамурлак: Еве што ќе ви помогне после пијанчење!

Sky - 12.01.2018

Ако овие денови не сте биле мамурни, мора да признаете дека секогаш постои можност да оваа или следната недела се препуштите на пијанчење. Прекумерното пиење има и свои негативни страни – мамурлак, поспаност, деконцентрација.