TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови

Сител - 03.10.2023

Синдикатот на контролори на летање во АД во државна сопственост за услуги во воздухопловната навигација М-НАВ најавува штрајк на 12 октомври, при што во периодот од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови на Скопскиот и Охридскиот ...

Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, нема да се опслужуваат воздухоплови шест часа

А1 On

Тасевски: Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови

24Инфо

УСЛОВИТЕ СЕ УЖАСНИ, ОПРЕМАТА ЗАСТАРЕНА, СО ВРСКИ СЕ ВРАБОТУВААТ НЕСПОСОБНИ… Врие во Контрола на летање, најавен е штрајк

+инфо

Тасевски најави штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухопловите

Н.Македонија

Тасевски: Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови

Press24

Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, нема да се опслужуваат воздухоплови дури 6 часа!

4NEWS

ТВ21 Zoom Канал5 Бриф Либертас Курир ММС Expres

Ќе штрајкуваат контролорите на летање, обвинуваат за партиски вработувања

Локално - 03.10.2023

Синдикатот на контролори на летање во АД во државна сопственост за услуги во воздухопловната навигација М-НАВ најавува штрајк на 12 октомври, при што во периодот од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови на Скопскиот и Охридскиот ...

Која мајка изгубила дете, да дојде да си го најде во МНАВ-Контролорите на летови најавија штрајк поради партиски вработувања!

Zoom

Тасевски за Телма: Нашата контрола за летање од прва во регионот, дојде на дното – се вработуваат за три дена, наместо ...

Телма - 02.10.2023

Синдикатот на контролори на летање најавува штрајк за 12-ти октомври поради проблеми од раководството на МНАВ, лоши услови за работи и наместени огласи. Претседателот на синдикатот на контролори на летање Александар Тасевски во изјава за Телма ги ...

ШТРАЈК И НА НЕБОТО: Контролорите на летање го дигаат својот глас против хаотичното работење и вработувањата за 3 дена во М-НАВ

Денешен

„Се ангажираат лица кои не можат да одговорат на потребите“: Контрoлорите на летови на 12 октомври ќе штрајкуваат

Фактор

На 12 октомври, авионите во Скопје и Охрид ќе се приземјат

Независен - 03.10.2023

Синдикатот на контролори на летање во АД во државна сопственост за услуги во воздухопловната навигација М-НАВ најавува штрајк на 12 октомври, при што во периодот од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови на Скопскиот и Охридскиот ...

Прекин на авиосообраќајот на 12 октомври поради штрајк на контролорите на летање

Слободен Печат

Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври од 11 до 17 часот на Скопскиот и Охридскиот аеродром

OhridNews