TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Фримпонг не му оди географија – го утна и македонското знаме (Видео)

СуперСпорт - 08.12.2023

Фудбалерите на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг и Натан Тела имаа натпревар по географија и притоа ги насмеаа своите фанови. Двајцата фудбалери не покажаа големо знаење од географија, а Фримпонг го утна и македонското знаме за кое мислеше дека е на ...

ВИДЕО: Фудбалерот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг го утна и македонското знаме

Слободен Печат - 08.12.2023

Фудбалските, спортските клубови понекогаш си организираат квизови на своите играчи, се тестира нивното знаење од спортот, но и од општеството. Така, двајцата фудбалери на германскиот клуб Баер Леверкузен , Џереми Фримпонг и Натан Тела имаа натпревар ...

„Кец“ по географија: Ѕвездата на Баер Леверкузен се посрамоти за македонското знаме

Екипа - 08.12.2023

Баер Леверкузен е лидер на табелата во Бундеслигата, фудбалерите играат одлично, но дел од нивните ѕвезди се слаби по географија. Тимот објви видео на социјалните мрежи на кои знамињата на земјите требаше да ги погодуваат ѕвездите Жереми Фримпонг и ...

Фримпонг е ужасен по географија, го утна и македонското знаме! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.12.2023

Фудбалерите на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг и Натан Тела имаа натпревар по географија, погодуваа од која земја се знамињата кои им се појавуваат. Двајцата фудбалер се изнапромашуваа, а на Фримпонг му се падна знамето на Македонија.

Играч на Леверкузен Македонија ја „направи“ – Гибралтар!

Спортски - 08.12.2023

Фудбалерот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг и Натан Тела на социјалните мрежи се натпреваруваа во погодување на знамиња кои им се појавуваат. И двајцата фудбалери немаа многу познавање од географија и се изнапромашуваа.

Фудбалер на Баер Леверкузен не знае како изгледа македонското знаме (Видео)

Спортманија - 08.12.2023

Фудбалерите на Баер Леверкузен играат одлично сезонава, се уште немаат пораз, но дел од ѕвездите „слабо стојат“ со географија. Прес-службата на Баер Леверкузен објави видео на социјалните мрежи на кое ги тестираше знаењата на Жереми Фримпонг и Натан ...

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Кајгана - 08.12.2023

Баер од Леверкузен растура во Бундеслигата, но неговите играчи не растураат во вексилологија. Познавањето на знамињата на државите од светот се покажа како многу слаба точка кај Џереми Фримпонг и Нејтан Тела.

Ѕвезди на Баер Леверкузен на тест по географија: Фримпонг киксираше на македонското знаме (Видео)

Дерби - 08.12.2023

Фудбалските клубови често објавуваат интересни видео содржини поврзани со нивните фудбалери, а Баер Леверкузен реши да тестира две свои ѕвезди со географски тест. Џереми Фримпонг и Натан Тела добија задача да детектираат знамиња на земји од целиот ...

Арсенал и Ливерпул ја сакаат ѕвездата на Леверкузен

Спортски - 07.12.2023

Арсенал и Ливерпул се заинтересирани за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесуваат англиските медиуми. Фримпонг пристигна во Леверкузен од Селтик за 11 милиони евра и има договор со „фармацевтите“ до 2025 година, а се етаблираше ...

Фримпонг го утна македонското знаме - не му оди географија! (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.12.2023

Фудбалерите на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг и Натан Тела имаа натпревар по географија, погодуваа од која земја се знамињата кои им се појавуваат. Двајцата фудбалер се изнапромашуваа, а на Фримпонг му се падна знамето на Македонија.

Не му оди географија: Фримпонг го утна македонското знаме (ВИДЕО)

МКД - 08.12.2023

Фудбалерите на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг и Натан Тела имаа натпревар по географија, погодуваа од која земја се знамињата кои им се појавуваат. Двајцата фудбалер се изнапромашуваа, а на Фримпонг му се падна знамето на Македонија.