TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми, СДСМ за 57 пати ја зголеми ...

Centar - 18.02.2020

Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми, СДСМ за 57 пати ја зголеми поддршката за фирмите, реагираат од СДСМ. – Криминалното владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски останува запаметено по грабежот од ...

Партиите ги кројат кандидатските листи, кој ќе добие шанса за пратенички мандат?!

Алфа - 18.02.2020

Носителите на кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат познати до 5 март. Пет дена подоцна, до десетти март најголемата опозициска партија и коалициските партнери ќе ги објават и другите кандидати кои ќе атакуваат на пратеничко место во шесте ...

Мала увертира за изборната кампања

CivilMedia - 18.02.2020

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, денеска реагираше на изјавата на Христијан Мицкоски дека се обврзува на инвестиции во патната инфратсруктура во износ од две милијарди евра, почнати во време на последниот мандат на ВМРО-ДПМНЕ, но и неколку ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со различни очекувања за реториката и постапките во предизборната кампања

Сител - 18.02.2020

На почетокот на идниот месец граѓаните ќе видат со кои кадри ВМРО-ДПМНЕ ќе ја бара довербата на овие избори. Опозицискиот лидер вели се ќе се знае најдоцна до 10 март. Според него, на кандидатските листи ќе доминираат кадри кои прв пат влегуваат во ...

СДСМ со непартиски, ВМРО-ДПМНЕ со анонимни кандидати за пратеници

Вечер - 18.02.2020

Низ партиските филтри се прават последните селекции, се премеруваат силите и се испитуваат ризиците до конечното дефинирање на листите со кандидатите. И двете партии во своите програми ветуваат подобар живот за граѓаните.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ ја копира програмата на СДСМ за инфраструктурата

Опсервер - 18.02.2020

П: Вчера Талат Џафери рече дека обвинувањата спрема него дека им служат на ВМРО-ДПМНЕ затоа што не беше иземен имунитетот на Трајко Вељановски и Крсто Муковски излегле од СДСМ, дали вие ги поттикнувавте овие обвинувања кон Талат Џафери и дали и вие ...

Мицкоски: Владата води недостоинствена кампања

Телма - 18.02.2020

Од 1 до 5 март ВМРО ДПМНЕ ќе ги објави носителите на кандидатските листи за пратеници во шесте изборни единици , а останатите на списоците ќе бидат познати до 10 март. Партијата ќе настапи со нови лица но ќе има и такви чие искуство е потребно за ...

Партиите во интензивни подготовки на кандидатските листи за пратеници

Канал5 - 18.02.2020

На речиси два месеци до предвремените избори, политичките партии започнаа со активни подготовки за кандидатските листи за пратеници. Се спроведуваат анкети од кои партиите бараат одговори кои политичари најдобро котираат кај гласачкото тело за ...

​СДСМ: ВМРО ДПМНЕ 13 години крадеше од граѓаните, наместо да инвестира во инфраструктура

Канал5 - 18.02.2020

Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ВМРО-ДПМНЕ после поразот на 12 април.

ВМРО-ДПМНЕ до 10 март ќе ги објави кандидатските листи за изборите

Слободен Печат - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

ВМРО-ДПМНЕ до 5 март ќе ги објави носителите на листи во Изборните единици

Алсат-М - 18.02.2020

Имињата на носителите на изборните единици опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави во периодот од 1-5 март, рече на денешната прес конференција партискиот лидер, Христијан Мицкоски. Како што информираше тој, имињата на останатите пратенички кандидати ...

СДСМ: САД, ЕУ, ЕК, сите го поздравуваат носењето на Законот за ЈО, само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ не им одговара

А1 On - 18.02.2020

„Усвојувањето на Законот за Јавно обвинителство е поздравено од САД, од ЕУ, од Европската комисија, од амбасадори, сите го поздравуваат само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им одговара.

Контраспин: Мицкоски повторно „од ракав“ зборува за бројот на иселените

Frontline - 18.02.2020

Мицкоски со ништо не ја поткрепува бројката и не се повикува на ниту еден извор. Бидејќи минатиот пат беше сторен обид да се покаже дека трендовите во блиското минато зборуваат за многу помали бројки на трајно иселување Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја доби пораката од граѓаните кои се заложија за правда и одговорност за криминалите и затоа се во ...

Frontline - 18.02.2020

Не ВМРО-ДПМНЕ, ние бараме се што повикуваат веднаш да се објави јавно и транспарентно. Да ги видат граѓаните и уште еднаш пред целата јавност да се потврдат лагите на оваа очајна ...

Мицкоски ќе одржи прес-конференција во 11 часот

Курир - 18.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес кнференција. Од партијата истакнуваат дека Мицкоски пред медиумите ќе се обрати во 11 часот. Курир прес-конференцијата ќе ја пренесува во ...

СДСМ: Очајната ВМРО-ДПМНЕ е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за клевета

+инфо - 17.02.2020

Знаат во белиот дворец што ги чека, одговорност за нивниот криминал, за сето зло што го направија и нов пораз. Силен пораз, не на 12 април, уште денеска во ВМРО-ДПМНЕ знаат дека се веќе готови и ќе одговараат, тоа е комбинацијата којашто ги ...

“ Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек ...

Centar - 17.02.2020

-Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета, реагираат од СДСМ на пресот на Александар Николовски од ВМРО ДПМНЕ.

Анкета на „Рејтинг“: 32% сметаат дека Заев би бил подобар премиер, 27% се изјасниле за Мицкоски

Канал5 - 17.02.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од неговиот главен противник на претстојните парламентарни избори и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, покажува последната анкета спроведена од агенцијата „Рејтинг“.

СДСМ: Најголема болка на извршителот Мицкоски е што не успеа да ги исполни желбите на неговиот шеф Груевски и да го ...

Канал5 - 17.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на земјата, реагираат од СДСМ.

Анкета на „Рејтинг“: Заев е поприфатлив за премиер од Мицкоски

Независен - 17.02.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, има предност од пет проценти поени пред првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во последното истражување на Агенцијата „Рејтинг“. На прашањето кој би бил подобар иден премиер на државата 32 проценти од ...

Анкета на „Рејтинг“: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

А1 On - 17.02.2020

Зоран Заев би бил подобар премиер на државата од Христијан Мицкоски, покажува најновата анкета на агенцијата „Рејтинг“ спроведена меѓу 1080 испитаници со метод „интервју лице в лице“. Според анкетата Заев е во предност за 5 проценти, односно за ...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам и лицемерието кога не гласаше за Законот за одбрана, полноправното ...

Centar - 17.02.2020

Прес-конференција, Хари Локвенец, пратеник на СДСМ – интегрален текст СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО.

СДСМ за ТВ-дуелот: Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите

360 степени - 17.02.2020

ТВ-соочување на Христијан Мицкоски со претседателот на партијата, Зоран Заев, имало и ќе има, одговараат од СДСМ на предизвикот од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за телевизиски дуел. Тие потсетуваат дека од заробена држава за само две и пол години земјава ...

“ТВ соочувања имало и ќе има, извршителот Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите, не може да го одбрани криминалот на ...

Centar - 17.02.2020

ТВ соочувања имало и ќе има, извршителот Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите, не може да го одбрани криминалот на неговиот шеф Груевски, реагираат од СДСМ. -ТВ соочувања со претседателот Зоран Заев имало и ќе има.

Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

24Инфо - 17.02.2020

Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција Рејтинг, направено во рамките на сопствените редовни активности за следење на промените во изборното расположение на граѓаните, Агенцијата преку куса анкета се обиде да дознае како јавноста ги ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Макфакс - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО, соопшти СДСМ.

Николовски: Одиме на фер и демократски предвремени парламентарни избори

Слободен Печат - 16.02.2020

Николовски додава дека извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на сопствената земја.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не успеа да го спаси криминалот на Груевски, доаѓа нов пораз на 12 април

MakPress - 17.02.2020

Извршителот на Мицкоски денеска покажа колку е очаен губник, покорен од сите негови порази и најсилниот пораз за него, што не успеа да го спаси својот шеф, Никола Груевски. На 12 април за извршителот Мицкоски доаѓа нов пораз, од граѓаните, кои силно ...

Мицкоски: По 12 април, Зоран Заев ќе одговора за се што и направи на Македонија

MakPress - 17.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево на прес-конференција изјави дека ќе ги преземат сите правни и законски чекори што им стојат на располагање за да го оспорат пред надлежните институции денешното донесување на законите во Собранието.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

А1 On - 17.02.2020

„Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Сител - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Канал5 - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Либертас - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Centar - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО, соопшти СДСМ.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

MakPress - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

Анкета на „Рејтинг“: Мнозинство граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Фокус - 17.02.2020

Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото испитување на јавното мислење на Агенција „Рејтинг“.

„Рејтинг“: Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Локално - 17.02.2020

Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција „Рејтинг“, направено во рамките на сопствените редовни активности за следење на промените во изборното расположение на граѓаните, Агенцијата преку куса анкета се обиде да дознае како јавноста ги ...

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Фактор - 17.02.2020

Tри најважни проблеми со кои се соочуваат граѓаните се ниските плати и животниот стандард, криминалот и корупцијата и невработеноста. Со нив подобро може да се справи Влада предводена од СДСМ, а подобар премиер би бил Зоран Заев.

„Рејтинг“: За мнозинството, Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Нова ТВ - 17.02.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој до неодамна ја водеше македонската Влада би бил подобар иден премиер на државата во споредба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таков став имаат 32 отсто од испитаниците во најновото испитување на јавното ...

Анкета на „Рејтинг“: Граѓаните сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Слободен Печат - 17.02.2020

Според анкетата спроведена од Агенцијата „Рејтинг“ повеќето граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На прашањето кој е најважниот проблем со кој моментално се соочува ...

Анкета на „Агенција Рејтинг“: Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Frontline - 17.02.2020

На прашањето „Како ја оценувате работата на техничките министери на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада?“, 35 % одговориле „позитивно“, а дури 45 % „негативно“. Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција Рејтинг, направено во рамките на ...

Истражување на „Агенција рејтинг“: Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

CivilMedia - 17.02.2020

Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција Рејтинг, направено во рамките на сопствените редовни активности за следење на промените во изборното расположение на граѓаните, Агенцијата преку куса анкета се обиде да дознае како јавноста ги ...

Анкета: Ниските плати, криминалот, корупцијата и невработеноста се најважните проблеми во државата

ММС - 17.02.2020

Ниските плати и животниот стандард, криминалот и корупцијата, и невработеноста се трите најважни проблеми со кои се соочува државава, покажува анкетата на агенцијата Рејтинг, за перцепцијата на јавноста за можните кандидати за претседател на идната ...

Анкета: Ниските плати, криминалот, корупцијата и невработеноста се најважните проблеми во државата

Канал5 - 17.02.2020

Ниските плати и животниот стандард, криминалот и корупцијата и невработеноста се трите најважни проблеми со кои се соочува државава. Тоа го покажува анкетата на агенцијата Рејтинг, за перцепцијата на јавноста за можните кандидати за претседател на ...

Анкета на „Рејтинг“: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски, нискиот стандард и корупцијата се најважни проблеми

360 степени - 17.02.2020

Поголем број од граѓаните сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев, би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажа најновото испитување на јавното мислење спроведено од агенцијата „Рејтинг“.

ТВ соочувања имало и ќе има, извршителот Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите, не може да го одбрани криминалот на ...

24Инфо - 17.02.2020

ТВ соочувања со претседателот Зоран Заев имало и ќе има. Извршителот на Груевски, Христијан Мицкоски секогаш поразен завршувал. Допрва извршителот Мицкоски ќе се поти пред камерите, пред граѓаните.

Локвенец: ВМРО- ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам и лицемерието кога не гласаше за Законот за одбрана, полноправното ...

24Инфо - 17.02.2020

СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО. Државата да биде слободна, демократска, економски напредна, со ценета и почитувана армија.

Заев: ТВ соочувања ќе има, Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите

+инфо - 17.02.2020

ТВ соочувања со претседателот Зоран Заев имало и ќе има. Извршителот на Груевски, Христијан Мицкоски секогаш поразен завршувал, одговори СДСМ на фрлената ракавица од Мицкоски за ТВ соочување.

СДСМ: ТВ соочувања имало и ќе има, извршителот Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите

А1 On - 17.02.2020

„ТВ соочувања имало и ќе има, извршителот Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите, не може да го одбрани криминалот на неговиот шеф Груевски ТВ соочувања со претседателот Зоран Заев имало и ќе има.