TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон: Останувам во Мерцедес со една желба, а тоа е осма Ф1 титула

Спортманија - 22.09.2022

Луис Хамилтон има лоша сезона во Формула 1 и е далеку од борбата за титулата.иако според моменталната форма, сите возачи се далеку зад Макс Ферстапен и Ред Бул, Бриталецот веќе со мислите е кон наредната сезона и евентуалната борба за осмата, ...

Хорнер: Ниту еднаш не сум слушнал Хамилтон да ја признае вештината на Ферстапен

TopSport - 22.09.2022

Шефот на Ред бул, Кристијан Хорнер вели дека постои взаемен респект помеѓу Макс Ферстапен и Шарл Леклер, бидејќи двајцата се тркале меѓу себе од детството, но посочува дека седумкратниот шампион Луис Хамилтон никогаш не ја признал вештината на ...

Макс Верстапен се сели во Ферари на крајот од сезоната?!

Вечер Прес - 21.09.2022

Сезоната во Формула 1 е при крај, остануваат уште само шест трки, а Макс Верстапен ќе може да ја одбрани титулата светски шампион уште на следната трка, за Големата награда на Сингапур, која е закажана за 2 октомври.

Што му треба на Верстапен за да стане шампион во Сингапур

Gol.mk - 21.09.2022

Макс Верстапен имаше конкуренција само на почетокот од сезоната. Актуелниот шампион во Формула 1 покажа доминација во изминатиот период и сега се наоѓа на чекор од повторување на минатогодишниот успех. 24-годишниот Холанѓанец има пет победи во низа.

Пет Формула 1 рекорди кои Макс Верстапен може да ги сруши сезонава

Кајгана - 21.09.2022

Холандскиот возач на Ред Бул Рејсинг, Макс Верстапен е актуелен шампион во Формула 1, а оваа сезона е на добар пат да ја одбрани таа титула. До крајот на првенството може да собори дури пет рекорди.

Хорнер: Ниту еднаш не сум слушнал Хамилтон да ја признае вештината на Ферстапен

Макфакс - 22.09.2022

Шефот на Ред бул, Кристијан Хорнер вели дека постои взаемен респект помеѓу Макс Ферстапен и Шарл Леклер, бидејќи двајцата се тркале меѓу себе од детството, но посочува дека седумкратниот шампион Луис Хамилтон никогаш не ја признал вештината на ...

Хорнер: Ниту еднаш не сум слушнал Хамилтон да ја признае вештината на Ферстапен

Точка - 22.09.2022

Шефот на Ред бул, Кристијан Хорнер, вели дека постои заемен респект помеѓу Макс Ферстапен и Шарл Леклер, бидејќи двајцата се тркале меѓу себе од детството, но посочува дека седумкратниот шампион Луис Хамилтон никогаш не ја признал вештината на ...