TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бил Гејтс има 100 милијарди долари , а еве на што ги троши парите

Канал5 - 20.03.2019

Бил Гејтс влезе во најтесниот клуб на милијардери со над 100 милијарди долари богатство. Пред него е само основачот на Амазон , Џеф Безос. Според американските медиуми , Гејтс денеска е побогат за 9,5 милијарди долари од лани во истото време или за ...

На што троши пари Бил Гејтс

Friday.mk - 21.03.2019

Бил Гејтс со години важи за најбогатиот човек на планетава. Единствено во последните неколку години пред него се појави сопственикот на Амазон, Џеф Безос. Да убаво читате 100 милијарди долари богатство.

„Тежи“ околу 100 милијарди долари: Еве што сè поседува Бил Гејтс

Таратур - 21.03.2019

Бил Гејтс е еден од ретките кои „тежат“ над 100 милијарди долари, најпрестижната екипа милијардери во која пред него е само Џеф Безос, чие богатство се проценува на над трицифрена сума милијарди.