TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војник, шпион: Откриени нови детали од минатото на Путин

Точка - 11.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин, открил дека командувал со артилериски баталјон во советскиот период. Тој детаљ досега не и бил познат на јавноста. Тој тоа го кажал при посетата на Санкт Петербург во понеделникот, каде пукал со топ од ...

Српско добредојде за Путин со (контра)митинг!

Н.Македонија - 11.01.2019

Српската напредна партија подготвува митинг што ќе се одржи во Белград на 17 јануари, на денот од посетата на рускиот претседател Владимир Путин. Главната цел за организирање на митингот не е искажување гостопримството на првиот човек на Русија, ...

Што се очекува од посетата на Путин во Србија – разговор во Студио 1

1tv - 10.01.2019

Недела дена пред посетата на Путин во Белград, специјалните единици кои ќе го обезбедуваат се пристигнати во Србија. Кристина Атовска и Христијан Баневски во Студио 1 разговараа на оваа тема со новинарот Деан Андоновиќ.

Путин пристигнува во Белград со 250 специјалци

Н.Македонија - 10.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин следниот четврток во Белград ќе се состане со претседателот на Србија Александар Вучиќ, а со него пристигнуваат и 250 руски специјалци. Некои од нив се пристигнати во главниот град на Србија и во соработка со ...

(Видео) Дел од руските специјалци пристигнаа во Белград, Србија се спрема за посетата на Путин

1tv - 10.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин подготвува посебен пакет за Србија со најмалку 20 стратешки договори, кои ќе бидат претставени на 17 јануари во Белград за време на средбата со српскиот претседател, Александар Вучиќ.

Руското обезбедување кое го чува Путин пристигна во Белград: Вака изгледа кога ќе дојде најзаштитениот човек на ...

Сител - 11.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин следниот четврток во Белград ќе се состане со претседателот на Србија Александар Вучиќ, а со него пристигнуваат и 250 руски специјалци. Некои од нив се пристигнати во главниот град на Србија и во соработка со ...

(Видео) Дел од руските специјалци пристигнаа во Белград, Србија се спрема за посетата на Путин

Либертас - 10.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин подготвува посебен пакет за Србија со најмалку 20 стратешки договори, кои ќе бидат претставени на 17 јануари во Белград за време на средбата со српскиот претседател, Александар Вучиќ.