TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Диктира модни трендови, но сега потфрли: Познатата пејачка шокираше со стајлингот

Точка - 17.04.2018

Фестивалот Коачела е моментално најактуелниот музички, но и моден настан, а она што Ријана го приреди уште долго ќе се зборува. Таа изминатиот викенд беше гостин на популарниот фестивал, а на Инстаграм се пофали со својата смела модна комбинација – ...

Ријана е верен фан на Бијонсе, во први редови на Coachella

Црнобело - 17.04.2018

Иако многупати досега сме ги слушнале гласините за наводното неверство на Џеј Зи со Ријана, бидејќи соработуваат на музички план, изгледа Ријана нема ништо помалку освен воодушевување за неговата ...

Што носеа познатите девојки на фестивалот Coachellа

МакМода - 17.04.2018

На популарниот музички фестивал Coachellа се појавија голем број на познати лица, а внимаието го привлекоа и топ моделите. Кендал Џенер Стилот на славните девојки е подготвуван со денови однапред, а доминираа креациите кои повеќе го откриваат телото.

Изглед на денот: Костимите на Бијонсе на фестивалот Coachella

МакМода - 17.04.2018

Откако минатата години поради бременоста го откажа настапот на музичкиот фестивал Coachella, сите очекуваа дека годинава таа ќе им се одолжи на своите фанови, и навистина тоа се случи – настапот на Бијонсе бил музички и танцов спектакл.

По настапот на Бијонсе на Coachella, нема простор за прашањето кој владее со музичкиот свет

Ladybook - 16.04.2018

Бијонсе пишува историја. Викендов Бијонсе настапи на добро познатиот музички фестивал Коачела, која по паузата од една година поради бременоста со близнаците, со нетрпение го очекуваше овој настан.

Ријана шокираше со стајлингот!(Фото)

Сваштарник - 16.04.2018

Славната пејачка Ријана (30) сака да експериментира со стајлингот, но не ни помисли дека фановите ќе плукаат по нејзината дневна комбинација. Имено, таа на Инстаграм се пофали со нејзината смела дневна комбинација, која ја носеше на еден фестивал.

Бијонсе приреди спектакл на „Коачела“

Локално - 16.04.2018

Бијонсе ја крена публиката на нозе, на нејзинот настап на фетсивалот „Коачела“, Калифорнија, откако на сцена ги повика некогашните членови на „Дестини‘с чајлд“. Кели Роуленд и Мишел Вилијамс некогашното трио со Бијонсе се уште се во одлична форма.

Бијонсе се појави на бината на фестивалот Коачеле и влезе во историјата (фото)

Канал5 - 16.04.2018

Бијонсе повторно ги изместува божествените граници во светот на шоубизнисот, овој пат на фестивалот Коачела кој се одржува во Калифорнија од 13 до 22 април. „Коачела, дали сте подготвени?!“, ја праша публиката на свеченото отрворање на нејзиниот ...

(ВИДЕО) БИЈОНСЕ ГИ ОБЕДИНИ Destiny's Child на Коачела: Настап за кој зборува светот

Женски магазин - 16.04.2018

Бијонсе на сцената завчера на почетокот на својот настап на фестивалот „Коачелa“ ги изнесе Кели Роуланд и Мишел Вилијамс со кои во 1997 година ги создаде „Дестиниз чајлд“. Триото изненадувањето го започна со хитот "Lose My Breath" продолжувајќи со ...

Историски настап на Бијонсе на Коачела (ВИДЕО)

+инфо - 16.04.2018

Пејачката Бијонсе викендов беше хедлајнер на фестивалот Коачела и ја воодушеви публиката со еден од најдобрите настапи во историјата на овој музички настан. Пејачката Бијонсе викендов беше хедлајнер на фестивалот Коачела и ја воодушеви публиката со ...

Бијонсе влегла во историјата со настапот на "Coachella": Подготвила шоу полно со изненадувања, а ова било најголемото

Точка - 16.04.2018

Пејачката ја воодушевила публиката со еден од најдобрите настапи во историјата на тој музички фестивал. Врвот на вечерта бил кога на бината застанала со колешките од "Destiny's Child" и со нив ги испеала нивните најголеми хитови.

„Дестинис Чајлдс“ повторно заедно на сцена

24 Вести - 16.04.2018

Некогаш популарната Ар-ен-би група „Дестинис Чајлдс“ повторно се појавија заедно на сцена и тоа на фестивалот „Coachella“ во саботата. Кели Роуланд и Мишел Вилијамс по три години пауза и се придружија на Бијонсе на сцената, па заедно отпеаја три од ...

Само Ријана го може ова (ФОТО)

Стандард - 16.04.2018

Само Ријана би можела да се облече на овој начин, и да не предизвика цунами од коментари и лоши забелешки. Пејачката беше една од многуте ѕвезди кои присуствуваа на музичкиот фестивал „Коачела“.

Само Ријана може да биде секси во парче материјал и XXL чизми (фото)

Црнобело - 16.04.2018

Ријана воопшто не се срами и секогаш е подготвена да ризикува со модните изданија. 30-годишната пејачка во неделата присуствуваше на Coachella, а на својот Инстаграм профил објави неколку фотки од нејзиниот аутфит.

Штом Бијонсе има време да смени лак за време на настап - имате и вие време за сè

Црнобело - 16.04.2018

Легендарниот настап на Бијонсе на Coachella, покрај тоа што вклучуваше пет очигледни пресоблекувања во различни аутфити, очигледно вклучувал испланирано време и за лакирање на паузите. Фановите на пејачката забележаа дека на фотките од настапот ...

Бијонсе ги обедини „Дестини‘с чајлд“ на фестивалот „Коачела“

Сакам да кажам - 15.04.2018

„Дестини‘с чајлд“ сензационално се обединија на сцена во рамките на долгоочекуваниот настап на Бијонсе на фестивалот „Коачела“ во Индио, Калифорнија. Она што требаше да биде соло-настап на аренби дивата се претвори во уште поголем спектакл за ...

Бијонсе ги обедини „Дестинис чајлд“ на Коачела

Кајгана - 15.04.2018

Бијонсе ги повика на сцената нејзините поранешни колешки од групата „Дестинис чајлд“ Кели Роуланд и Мишел Вилијамс за време на нејзиниот настап на фестивалот Коачела. На огромно изненадување на публиката трите ги испеаја хитовите на групата „Lose My ...

Бијонсе приреди спектакл на Coachella 2018 (фото)

Црнобело - 15.04.2018

Минатата година Бијонсе го откажа настапот на Coachella заради бременоста со близнаците, но оваа година докажа дека чекањето се исплатеше. 36-годишната Бијонсе на сцената се појави во металик костим во египетски стил, повторно обединувајќи ги ...

Коачела не е само музика туку и мода: Лежерен стил за фестивал

Независен - 15.04.2018

САД - Фестивалската мода е цел еден нов стил и Коачела е местото каде најдобро се претставува.Фестивалот на музика и уметност Коачела Вели што се одржува во Индио, Јужна Калифорнија е музичка, но и модна дестинација, а годинава повеќе од кога било.

Бијонсе влезе во историјата со нејзиниот настап на „Coachella“ (ВИДЕО)

Стандард - 15.04.2018

Неверојатно шоу им понуди Бијонсе на своите обожаватели на познатиот фестивал „Coachella“, што се одржа во Калифорнија. I'm willing to bet her and Jay aren't human. RT @pettyyonceh : BEYONCÉ’S COACHELLA OPENING IS ALREADY LEGENDARY AND WILL NOT BE ...

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе на „Coachell“ повторно ги собрала Destiny´s Child

Екран - 15.04.2018

Бијонсе повторно успеала да направи целиот свет да говори за неа – на настапот на најпопуларниот музички фестивал на светот,Coachell, Бијонсе ги собрала „Destiny’s Child“ и со бившите колешки од бендот ги извела нивните најголеми хитови како ...

„Дестинис чајлд“ повторно пееја заедно

Репортер - 15.04.2018

Бијонсе Ноулс вчера настапи на вториот ден на најголемиот музички фестивал во Америка, „Коачела“. Таа го откажа настапот лани заради бременоста, па оваа година за посетителите имаше огромно изненадување.

Бијонсе на Coachella – крај на програмата

Таратур - 17.04.2018

После овој настап Бијонсе го избриша и последниот сомнеж за тоа која е првата дама и кралицата на модерната популарна и комерцијална музика. Дивата испишува нова музичка историја. Изминатиот викенд Бијонсе имаше настапи на сцената од мегапопуларниот ...

„Дестинис Чајлдс“ повторно заедно на сцена (ВИДЕО)

+инфо - 16.04.2018

Некогаш популарната Ар-ен-би група „Дестинис Чајлдс“ повторно се појавија заедно на сцена и тоа на фестивалот „Coachella“ во саботата. Некогаш популарната Ар-ен-би група „Дестинис Чајлдс“ повторно се појавија заедно на сцена и тоа на фестивалот ...

Бијонсе ги реобедини Destiny’s child на Коачела (ВИДЕО)

Скопје24 - 16.04.2018

Некогаш популарната група „Дестинис Чајлдс“ повторно се појавија заедно на сцена и тоа на фестивалот „Coachella“ во саботата. Кели Роуланд и Мишел Вилијамс по три години пауза и се придружија на Бијонсе на сцената, па заедно отпеаја три од нивните ...

„Дестинис Чајлдс“ повторно заедно на сцена

Репортер - 16.04.2018

Некогаш популарната Ар-ен-би група „Дестинис Чајлдс“ повторно се појавија заедно на сцена и тоа на фестивалот „Coachella“ во саботата. Кели Роуланд и Мишел Вилијамс по три години пауза и се придружија на Бијонсе на сцената, па заедно отпеаја три од ...