TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЈО потврди: Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева

Канал5 - 22.07.2019

Дали специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева била во телефонска комуникација со првоосомничениот во случајот со рекетот Боки 13 и дали ќе биде под истрага на обвинителството за организиран криминал останува неизвесно.

Калајџиев: СЈО не може да работи без Јанева- мора да ја сподели истата судбина

Канал5 - 22.07.2019

Обвинителството и должи одговори на јавноста во кое својство специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е опфатена во случајот “Рекет” Имајќи го во предвид тоа дека и нејзиниот мобилен телефон беше одземен и предаден на вештачење, вели за Канал 5 ...

Калајџиев за улогата на Јанева во ,, Рекет“

Канал5 - 22.07.2019

СЈО не може да продолжи да работи без Катица Јанева и мора да ја подели нејзината судбина- дециден е професорот по кривично право Гордан Калајџиев. Во разговор за канал 5 говори и за улогата на Јанева во случајот ,,Рекет“ Повеќе информации во ...

Ниту еден обвинител досега не бил повикан да даде исказ – завршено е вештачењето на телефонот на Јанева

1tv - 22.07.2019

Ниту еден обвинител од специјалното обвинителство досега не бил повикан на распит за случајот „Рекет“, потврди републичкиот обвинител за 1ТВ. Јовевски, како и ПР службата на обвинителството потврдија дека ивештајот од вештачењето на телефонот на ...

Калајџиев: Со Јанева тонат и обвинителите од СЈО

24 Вести - 22.07.2019

Не може вака голема афера да заврши само со две осомничени лица- оечкувам случајот да се прошири. Институциите не може да не знаат каде е Катица Јанева, порачува во интервју за тв 24 универзитетскиот професор Гордан Калајџиев.

Вештачењето на мобилниот телефон на Јанева готово – ќе биде ли клучно за Јанева да биде осомничена?

24 Вести - 22.07.2019

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева - но детали нема. Обвинителката Вилма Русковска го добила извештајот од мобилниот телефон на катица Јанева кој и беше одземен во рамки на истрагата за случајот Рекет.

Заврши вештачењето на мобилниот телефон на Катица Јанева, ЈО не открива што е пронајдено

Сител - 22.07.2019

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева. Како што информираат од обвинителството за Сител, извештајот веќе е во рацете на обвинителката Вилма Рускоска но што има во него, како во интерес на истрагата нема да соопштат во овој момент.

Обвинителството го доби извештајот од телефонот на Јанева

Макфакс - 22.07.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција го доби извештајот од вештачењето на мобилниот телефон на обвинителката Катица Јанева, но во интерес на истрагата не соопшти повеќе детали за јавноста.

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева, детали не се откриваат!

Алсат-М - 22.07.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција го доби извештајот од вештачењето на мобилниот телефон на Катица Јанева кој треба да даде насока за евентуална поврзаност и инволвираност на специјалната обвинителка во случајот „Рекет“.

Една недела по оставката на Јанева, никој не знае каде е екс специјалната обвинителка

Канал5 - 22.07.2019

Една недела по оставката на Катица Јанева и по обелоденувањето на аферата ,,Рекет“, нема официјална информација за тоа каде би можела да се наоѓа екс специјалната обвинителка. Од интервјуа пак на обвинителката во ,, Рекет“ Вилма Русковска деновиве, ...

Русковска го доби извештајот од мобилниот на Јанева, може да види со кого се допишувала шефицата на СЈО

Фокус - 22.07.2019

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, кое ја води истрагата за случајот „Рекет“, потврдуваат од Обвинителството.

Со кого се допишувала Катица Јанева?!

Вечер - 22.07.2019

Вештачењето на мобилниот телефон на Катица Јанева треба да даде одговори на сите отворени прашања во врска со нејзината евентуална вмешаност во случајот „Рекет“. Од Обвинителство за весникот „Вечер“ потврдија дека завршило вештачењето на телефонот ...

Заврши вештачењето на одземениот телефон на Катица Јанева

365 - 22.07.2019

Вештачењето на телефонот кој ѝ беше одземен на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е завршено, а извештајот е доставен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, потврдуваат од Обвинителството.

Никој не знаел дека Јанева го изгубила мобилниот

Алфа - 22.07.2019

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева најверојатно никаде не пријавила дека еден од двата мобилни телефони и е изгубен. Од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција дознале дека Јанева го изгубила телефонот, кога и го ...

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

Независен - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Истрагите на СЈО меѓу судот и контејнерот

Призма - 22.07.2019

Се чека решение не само за институцијата, туку и за предметите што ги истражува | Фото: БИРН По скандалот со рекетирање и по оставката на Катица Јанева се бараат начини како Специјалното јавно обвинителство да продолжи да работи, но на кои случаи? ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Локално - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на мобилниот на Катица Јанева

Вечер - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, изјавија од Обвинителството за весникот Вечер. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, ...

Јанева: Учествував во креирање на законот за СЈО

Курир - 22.07.2019

Катица Јанева учествувала во креирање на законот за СЈО. Тоа го изјави самата во своето гостување на телевизијата на Боки 13, 1ТВ, во март годинава. -Да, јас бев член на групата која го изготвуваше законот и дел од моите колеги во СЈО.

Додека е Јанева отсутна, СЈО не може да работи

Фактор - 22.07.2019

Само специјалниот обвинител може да ги потпишува актите во СЈО, па така ова обвинителство не може да работи непречено доколку Катица Јанева како нејзин шеф е отсутна и не се знае каде е, објави СДК.

Ако Јанева не дојде на работа, вработените во СЈО нема да земат плата

Скопје1 - 22.07.2019

Обвинителите, истражителите, како и техничкиот кадар во специјалното јавно обвинителство стравуваат дека нема да ја земат платата за изминатиот месец, бидејќи налогот треба да го потпише шефицата во оставка, Катица Јанева, дознава „Скопје1.мк“.

Подем и пад на СЈО, сите беа за Катица Јанева, што се случи?

ТВ21 - 21.07.2019

„Вие редовно ќе бидете информирани за текот на истрагара и содржината што произлегуваат од незаконскткоследење на коминикациите .преку пратениците вие одлучивте и на негово чело да застанам јас и од тоа нема поголема чест. Правдата ќе победи“.

Калајџиев: СЈО не може да продолжи да работи без Катица Јанева и мора да ја подели нејзината судбина

Курир - 22.07.2019

СЈО не може да продолжи да работи без Катица Јанева и мора да ја подели нејзината судбина- дециден е професорот по кривично право Гордан Калајџиев. Во разговор за канал 5 говори и за улогата на Јанева во случајот ,,Рекет“.

Ниту еден обвинител досега не бил повикан да даде исказ – завршено е вештачењето на телефонот на Јанева

Либертас - 22.07.2019

Ниту еден обвинител од специјалното обвинителство досега не бил повикан на распит за случајот „Рекет“, потврди републичкиот обвинител за 1ТВ. Јовевски, како и ПР службата на обвинителството потврдија дека ивештајот од вештачењето на телефонот на ...

Калaјџиев: Со Јанева тонат и обвинителите на СЈО

Република - 22.07.2019

Не може вака голема афера да заврши само со две осомничени лица- очeкувам случајот да се прошири. Институциите не може да не знаат каде е Катица Јанева, порачува во интервју за тв 24 универзитетскиот професор Гордан Калајџиев.

Обвинителството го доби извештајот од телефонот на Јанева

Н.Македонија - 22.07.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција го доби извештајот од вештачењето на мобилниот телефон на обвинителката Катица Јанева, но во интерес на истрагата не соопшти повеќе детали за јавноста.

Готов е извештајот од вештачењето на телефонот, ОЈО нема сознанија каде е Јанева

Нова ТВ - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Независен - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на мобилниот на Катица, на резултатите ќе почекаме

Нетпрес - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, деталите засега, нема да се споделат во јавноста.

Колку „тежи“ Катица Јанева – антикорупциска го објави нејзиниот имот

Магазин - 20.07.2019

Шефицата на специјалнот обвинителство Катица Јанева стана топ тема во македонските медиуми по обелодениот случај „Рекет“ и по нејзината оставка. ОЈО ќе утврдува дали Катица Јаневска имала некаква поврзанот со Боки 13 и Зоки Кичеец, и тоа ќе се ...

Катица Јанева имала и втор телефон, ама го изгубила во Белград

Слободен Печат - 20.07.2019

Обвинителството на Јанева и одзеде еден телефон, но неговото вештачење се уште не е завршено. Јавната обвинителка Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ во интервју за Сител вели дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на ...

„Дајте и на мафијата да си одбери и обвинител и судии… па гревота се дечките„: Твитер реакции за Катица Јанева, „новото ...

еМагазин - 21.07.2019

На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите за случајот на Јавното обвинителство „Рекет“, евентуалната инволвираност во истиот и на специјалната обвинителка Катица Јанева , иднината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО)….

Калајџиев: Не може Заев да одлучува кој ќе го води Јавното обвинителство

Скопје1 - 20.07.2019

Во однос на новиот Закон за јавно обвинителство и СЈО професорот на правниот факултет Гордан Калајџиев на гостување во „Стадион“ на Канал 77 истакна дека не може владата да одлучува кој ќе го води ЈО и која ќе биде неговата судбина.

Завршено е вештачењето на мобилниот телефон на Јанева, извештајот е таен

МКД - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет", потврдија за МКД.мк од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Катица Јанева

Курир - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на мобилниот на Јанева – извештајот во рацете на Русковска

PressingTV - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, но во интерес на натамошната истрага, деталите засега, нема да се споделат во јавноста.

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

А1 On - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Телма - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“.

Заврши вештачењето на мобилниот на Катица, на резултатите ќе почекаме

Точка - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, деталите засега, нема да се споделат во јавноста.

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

Press24 - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Скопје инфо - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на телефонот на Јанева

Скопје1 - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, изјавија од Обвинителството за весникот Вечер. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, ...

Обвинителството нема сознанија каде е Јанева

24Инфо - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет”, потврдија за МИА од ...

Строга тајна е што е откриенo во телефонот на Јанева

Слободен Печат - 22.07.2019

Вештачењето на телефонот на Катица Јанева беше со цел да се види нејзината комуникација со осомничените во „Рекет". Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна ...

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

еМагазин - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

24Инфо - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет”, потврдија за МИА од ...

Јавноста ја бара Јанева, Обвинителството ги доби податоците од нејзиниот телефон

Глас на Америка - 22.07.2019

Седум дена по оставката на Јанева шпекулациите за поврзаност со рекетарскиот двоец се погласни и појасни. Новиот закон на Владата со кој СЈО оди во историјата и се припојува кон Обвинителството наскоро пред пратениците.

Извештајот за телефонот готов, без детали со кој комуницирала Јанева

Expres - 22.07.2019

Заврши вештачењето на телефонот на обвинителката Катица Јанева кој ѝ беше одземен минатиот понеделник и од кој требаше да се открие нејзината комуникација со осомничените во случајот „Рекет“. „Вештачењето на мобилниот телефон е завршено.

ЈО: Се зголемува бројот на лица кои пријавуваат кривични дела во случајот „Рекет“

MakPress - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Сител - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...