TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јовиќ: Не знам ништо за понудата од Барса, кога ми кажаа дека Реал ме бара брзо кажав ДА

24Фудбал - 12.06.2019

Лука Јовиќ денеска беше промовиран како ново засилување на Реал Мадрид, Србинот вели дека не знае ништо за понуда од Барселона или други клубови и порача дека без двоумење го прифатил предлогот на „кралевите“.

Јовиќ: Можам да играм заедно со Бензема!

Спортски - 12.06.2019

Лука Јовиќ денес и официјално беше претставен како нов играч на Реал Мадрид, откако „кралевите“ го договорија неговиот трансфер од Ајнтрахт за 60 милиони евра. Третина од споменатиот износ ќе му припадне на неговиот поранешен клуб Бенфика со кој до ...

Јовиќ во Мадрид доаѓа со својата најголема поддршка во животот – девојката и новороденото синче (ФОТО)

PressingTV - 12.06.2019

Српскиот фудбалски репрезентативец, Лука Јовиќ, во голем стил беше презентиран како нов фудбалер на Реал Мадрид. Првиот чекор во гламурозната презентација, 21-годишниот Јовиќ го имаше во салата на трофеи на „кралскиот клуб“, каде што опкружен со 13 ...

Зидан ’мерка’ засилување од Неапол

Екипа - 12.06.2019

Еден Азар пристигна на „Сантијаго Бернабеу“, исто како и Лука Јовиќ и Милитао, па останува тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, да го дооформи составот за новата сезона и со нови имиња во средниот ред.

Јовиќ: Реал Мадрид беше најдоброто решение за мене

Локално - 12.06.2019

Новиот додаток на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, официјално беше претставен како играч на „белите“ пред неколку илјади навивачи на „Сантијаго Бернабеу“. Српскиот напаѓач беше купен за 70 милиони евра од Ајнтрахт по одлична сезона во германскиот тим и ...

Бизарен пропуст: Зарем Реал очекуваше Србинот Јовиќ да знае шпански? (ВИДЕО)

Спортски - 12.06.2019

Денес во Мадрид беше преставен српскиот напаѓач Лука Јовиќ, а на самиот почеток се случи една малку чудна ситуација. Јовиќ во Реал пристигнува од редовите на Ајнтрахт. Претходно го носеше дресот на Бенфика и Црвена Звезда.

Перез испрати едно предупредување до Јовиќ на официјалната промоција

Дерби - 12.06.2019

Реал Мадрид ова попладне и официјално го претстави Лука Јовиќ како звучно летно засилување во тимот, а покрај првата изјава која ја даде суперталентираниот српски напаѓач од кого многу се очекува, свое обраќање имаше и Флорентино Перез кој направи ...

Реакции на Твитер: На кого личеше Јовиќ на претставувањето во Реал? (ФОТО)

Спортски - 12.06.2019

Има многу интересни реакции, но една сепак доминира. Лука Јовиќ или Иван Драго, односно Долф Лундгрен, прашањето е сега? Следејќи ги реакциите на навивачите на Реал Мадрид ова попладне после официјалната промоција на Јовиќ на „Бернабеу“ најсилниот ...

Лука Јовиќ: јас сум најсреќно дете на светов

OhridNews - 12.06.2019

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ, денеска, пред навивачите на кралскиот клуб имаше официјална презентација во дресот на Реал Мадрид. 21-годишниот фудбалер на Сантијаго Бернабеу се пресели од Ајнтрахт Франкфурт.

ВИДЕО: Поради излегување на „Сантијаго Бернабеу“, никој немаше трема како Лука Јовиќ денеска

Sport M - 12.06.2019

Младиот српски напаѓач Лука Јовиќ сега е официјално новиот играч на Реал Мадрид. Јовиќ вниманието кон себе го сврте со одличните игри во дресот на германскиот Франкфурт, а покрај многуте понуди, тој реши на крајот дека едноставно не можеше да го ...

Перез е горд: Пред Јовиќ е најголемиот предизвик во кариерата!

СуперСпорт - 12.06.2019

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез присуствуваше на промоцијата на новото засилување Лука Јовиќ. Јовиќ денеска беше претставен како нов напаѓач на „кралевите“, а тие за неговиот потпис ќе треба да му платат 60 милиони евра на Ајнтрахт ...

Перез му порача на Јовиќ: Имаше одлична сезона, но ние очекуваме уште повеќе од тебе во Реал Мадрид

24Фудбал - 12.06.2019

Лука Јовиќ денеска и официјално беше презентиран како ново засилување на Реал Мадрид, српскиот фудбалер стави потпис на договор до 30 јуни 2025 година. Лука Јовиќ ќе биде новиот напаѓач на Реал Мадрид за следната сезона, тој денеска беше и ...

Jовиќ на српски им се обрати на „мадридистите“: Денес сум најсреќното момче на светот!

Gol.mk - 12.06.2019

Еден од најголемите српски таленти, Лука Јовиќ, денес и официјално е претставен за нов фудбалер на Реал Мадрид. Шпанскиот гигант за неговиот потпис издвои дури 60 милиони евра, а на денешната презентација, Јовиќ на фановите им се обрати на српски ...

ВИДЕО: Лука Јовиќ застана до Перез и официјално стана нов „крал“

Gol.mk - 12.06.2019

Еден од најголемите таленти на европскиот фудбал, Лука Јовиќ и официјално е претставен за нов фудбалер на Реал Мадрид. На 21-годишниот српски напаѓач конечно му се оствари сонот и попладнево застана до Флорентино Перез и пред медиумите позираше во ...

Видео - фото: Реал Мадрид го престави Лука Јовиќ

Канал5 - 12.06.2019

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ од денеска и официјално е нов член на европскиот фудбалски гигант Реал Мадрид. Јовиќ за трансфер вреден 60 милиони евра од Ајнтрахт Франкфурт летово премина во редовите на кралскиот клуб од Мадрид со што стана ...

Јовиќ промовиран во Реал Мадрид: Јас сум сега најсреќното дете на светот!

Sport 1 - 12.06.2019

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ ги помина медицинските прегледи во Мадрид, па потпиша договор со Реал на шест години, по што денеска беше презентиран пред навивачите. „Кралевите“ за потписот на Јовиќ ќе платат 60 милиони евра на Ајнтрахт Франкфурт, а ...

Реал Мадрид го промовираше Лука Јовиќ: „Јас сум најсреќен човек во светот…“ (ФОТО)

Екипа - 12.06.2019

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ од денеска и официјално е нов фудбалер на Реал Мадрид. Јовиќ по потпишувањето на договорот денеска промовиран во кралскиот дрес. Србинот со Реал Мадрид потпиша шестгодишен договор, а Ајнтрахт Франкфурт ќе инкасира 60 ...

Лука Јовиќ претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид

Спортски - 12.06.2019

Јовиќ е нов фудбалер на Реал Мадрид. Српскиот фудбалер денеска ги помина лекарските прегледи во Мадрид, а потоа потпиша договор со шпанскиот великан. Јовиќ со Реал потпиша договор на шест години, а Ајнтрахт ќе инкасира 60 милиони евра со можност за ...

Реал Мадрид го претстави Лука Јовиќ: Јас сум најсреќен човек во светот!

СуперСпорт - 12.06.2019

Српскиот напаѓач денеска официјално ги помина медицинските прегледи во Мадрид, а потоа потпиша договор со шпанскиот гигант. Јовиќ со Реал потпиша договор на шест години, а Ајнтрахт Франкфурт ќе добие 60 милиони евра со можност да добие одредени ...

Лука Јовиќ претставен на „Сантијаго Бернабеу“ (Фото)

Дерби - 12.06.2019

Српскиот екстра талентиран напаѓач, Лука Јовиќ денес и официјално беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид. Младиот напаѓач откако утрово успешно ги мина медицинските прегледи беше презентиран на специјална прес конференција од страна на ...

Реал Мадрид го промовира Лука Јовиќ (ВИДЕО)

SportMedia - 12.06.2019

Во моментов трае презентацијата на Србинот Лука Јовиќ како нов фудбалер на Реал Мадрид. Презентацијата е на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ пред неколку илјади навивачи на „кралевите“. И натаму не е познато кој број ќе го земе Јовиќ.

Јовиќ: Јас сум најсреќното дете на светот

Независен - 12.06.2019

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел од шпанскиот великан. Дваесет и едногодишниот Србин се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт Франкфурт.

Реал Мадрид го промовираше Лука Јовиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.06.2019

Откако успешно ги помина лекарските прегледи во Мадрид, српскиот напаѓач Лука Јовиќ официјално потпиша за шпанскиот великан Реал. Договорот на Јовиќ ќе трае шест години, а Ајнтрахт Франкфурт од трансферот ќе заработи 60 милиони евра плус можноста за ...

(ФОТО) Реал го претстави новиот напаѓач: Лука Јовиќ е нов играч на Реал Мадрид

Спортклуб - 12.06.2019

Српскиот напаѓач денеска ги мина лекарските прегледи во Мадрид, а потоа потпиша договор со шпанскиот великан. Јовиќ со Реал потпиша договор на шест години, а Ајнтрахт ќе инкасира 60 милиони евра со можност за дополнителна заработка преку одредени ...

Реал Мадрид го промовираше Лука Јовиќ

ТВ21 - 12.06.2019

Реал Мадрид го промовираше своето летно засилување Лука Јовиќ. Српскиот напаѓач за сума од 60 милиони евра, стигна на „Сантијаго Бернабеу“ од тимот на Ајнтрахт Франкфурт каде што „експлодираше“ во Бундеслигата и во Лигата на Европа.

Лука Јовиќ промовиран во Мадрид (Видео)

TopSport - 12.06.2019

Репрезентативецот на Србија, Лука Јовиќ и официјално стана фудбалер на Реал Мадрид. Денес тој на „Сантијаго Бернабеу“ го стави својот потпис на договорот. Добредојде на поранешниот фудбалер на Црвена ѕвезда, Бенфика и Ајнтрахт од Франкфурт му посака ...

(ФОТО)Реал Мадрид го престави Лука Јовиќ пред навивачите на „Сантијаго Бернабе“

1tv - 12.06.2019

Лука Јовиќ и официјално е ново засилување на Реал Мадрид. Репрезентативецот на Србија потпиша шест годишен договор со „кралевите“. Реал Мадрид на Ајнтрахт Франкфурт му плати 60 милиони евра трансфер оштета.

Еуфорија во Мадрид: Лука Јовиќ пристигна меѓу „Кралевите“ (ВИДЕО)

PressingTV - 12.06.2019

Најновото засилување на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, пристигна на промоција на „Сантијаго Бернабеу“. Србинот дојде од Ајнтрахт Франкфурт и ќе биде големо засилување. Сепак, фановите се скептични како тој ќе се снајде во еден клуб како Реал и ...

После Јовиќ, и Ребиќ се сели во Мадрид!?

SportMedia - 12.06.2019

Откако Ајнтрахт Франкфурт за сума од 60 милиони евра го продаде Лука Јовиќ во Реал Мадрид, сега и својот втор фудбалер се сели во Мадрид. Според последните информации, Анте Ребиќ ќе биде дел од Атлетико, како замена за Антоан Гризман кој што, ...

Тактиката на Зидан: Со истиот рецепт како во 2017 година до две титули

Спортклуб - 12.06.2019

Зинедин Зидан е исклучително активен на летниот трансфер пазар, веќе договори четири засилувања, а на праг е и петтото. Идејата на Зидан е јасна. Со оглед на тоа што уште никој не си заминал, неговиот план е да има барем по двајца квалитетни играчи ...

Пародија околу „Бернабеу“: Никој не знае кој е тој Лука Јовиќ (ВИДЕО)

Gol.mk - 12.06.2019

Реал Мадрид е една од најактивните екипи во преодниот рој ова лето. Доведувањата на Азар, Милитао, Родриго и Јовиќ ги прават „кралевите“ компетитивни во ужасната сезона. Трансферот на Србинот Јовиќ изненади многумина, а некои се одушевени од ...

Лука Јовиќ е најскапиот фудбалер од Балканот

Sport M - 11.06.2019

Кралевите од Мадрид за напаѓачот на Ајнтрахт искешираа дури 60 милиони евра , со овој трансфер младиот Јовиќ стана најскапо платениот фудбалер од Балканот во историјата. Новиот центарфор на Реал со овој трансфер ги мина балканските ѕвезди скапо ...

Перез до Јовиќ: Имаше фантастична сезона, но нашите фанови ќе бараат уште повеќе од тебе

МКД - 12.06.2019

Лука Јовиќ денеска и официјално беше презентиран како ново засилување на Реал Мадрид, српскиот фудбалер стави потпис на договор до 30 јуни 2025 година. Лука Јовиќ ќе биде новиот напаѓач на Реал Мадрид за следната сезона, тој денеска беше и ...

ВИДЕО: Лука Јовиќ е нов „Крал“

Курир - 12.06.2019

Еден од најголемите таленти на европскиот фудбал, Лука Јовиќ и официјално е претставен за нов фудбалер на Реал Мадрид. На 21-годишниот српски напаѓач конечно му се оствари сонот и попладнево застана до Флорентино Перез и пред медиумите позираше во ...

Јас сум најсреќното дете во светот!

Вечер Прес - 12.06.2019

Новиот фудбалер на Реал (М), Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел од шпанскиот великан. Дваесет и едногодишниот Србин се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт Франкфурт.

Јовиќ во Реал: Сега сум најсреќното дете на светот

Денешен - 12.06.2019

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел од шпанскиот великан. Дваесет и едногодишниот Србин се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт Франкфурт.

Јовиќ: Јас сум најсреќното дете на светот

Sport M - 12.06.2019

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел од шпанскиот великан. Дваесет и едногодишниот Србин се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт Франкфурт.

Јовиќ: Јас сум најсреќното дете на светот

Опсервер - 12.06.2019

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел од шпанскиот великан. Дваесет и едногодишниот Србин се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт Франкфурт.

Јовиќ: Јас сум најсреќното дете на светот

А1 On - 12.06.2019

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Лука Јовиќ на денешната негова промоција во „кралскиот клуб“ призна дека го му се исполнил сонот да стане дел од шпанскиот великан. Дваесет и едногодишниот Србин се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт Франкфурт.