TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал лут на Федерер: Контроверзен е Федерер, тоа што ми го рече

Спортклуб - 16.04.2018

Првиот тенисер во светот Рафаел Надал, открива дека Роџер Федерер му рекол дека ќе учествува на неколку турнири кои се играат на земја, но дека набрзо потоа ја променил својата одлука. Изненадувачки, но Федерер се решил да направи се спротивно од ...

Надал: Федерер кажа дека ќе игра на сезоната на земја, но потоа се предомисли

Sport 1 - 16.04.2018

Првиот тенисер во светот, Рафаел Надал, откри дека Роџер Федерер му кажал дека ќе учествува на неколку турнири на земјена подлога сезонава, но набрзо ја сменил одлуката. Швајцарецот одлучи да не игра на сезоната на земја, а Надал смета дека во ...

Нишикори и покрај повредата го елиминираше Бердих

Курир - 16.04.2018

Јапонецот Кеи Нишикори го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих со резултат 2:1 (4:6, 6:2, 6:1) во сетови, во првото коло на Мастерсот во Монте Карло. Иако Бердих по освојувањето на првиот сет изгледаше како фаворит за победа против јапонскиот ...

Рафа: Федерер бега од мене на земја

TopSport - 16.04.2018

Рафаел Надал на шега посочи дека Роџер Федерер избегнува да се сретне со него на земјена подлога, иако многу тениски фанови сметаат дека ова е чиста вистина. Надал се враќа во акција на АТП турнејата на Мастерсот во Монте Карло оваа недела, но ...

Надал со интересен коментар за Федерер

Стандард - 16.04.2018

Светскиот рекет број 1, Рафаел Надал се враќа оваа недела на АТП турнејата, при тоа на неговата омилена подлога – земја. Шпанецот ќе ја бара 11-тата титула на „Мастерс“ турнирот во Монте Карло, што ќе му овозможи да ја задржи својата лидерска ...

Федерер за својот најдобар и најомилен меч во кариерата (Видео)

Спортски - 15.04.2018

Еден од најдобрите тенисери во историјата Роџер Федерер, за многумина и најдобар откри интересни детали. Имено, Швајцарецот го откри неговиот најдраг натпревар во кариерата. Ги има навистина премногу, а легендарниот тенисер го избра неговиот прв меч ...

Тони Надал: Рафаел ќе ја освои 11-та титула на „Ролан Гарос“

А1 On - 15.04.2018

Поранешниот тренер на Рафаел Надал и негов чичко, Тони Надал, прогнозира нов триумф за својот внук на овогодинешниот „Ролан Гарос“. – Кога ја освои својата прва Гренд слем титула, првиот „Ролан Гарос“, помислив за Бјорн Борг, кој според мене беше ...

Нишикори и покрај повредата го елиминираше Бердих

А1 On - 16.04.2018

Јапонецот Кеи Нишикори го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих со резултат 2:1 (4:6, 6:2, 6:1) во сетови, во првото коло на Мастерсот во Монте Карло. Иако Бердих по освојувањето на првиот сет изгледаше како фаворит за победа против јапонскиот ...

„Федерер мора да ги почитува турнирите на земјена подлога“

Gol.mk - 14.04.2018

Искусниот шпански тенисер Фелисијано Лопез испрати остри критики на сметка на Роџер Федерер, заради новата одлука на Швајцарецот да ја пропушти сезоната на земјена подлога. Лопез кој е врсник со Федерер ја игра својата 17 сезона на АТП изјави дека ...

Тони Надал: Рафаел ќе ја освои 11-та титула на „Ролан Гарос“

Курир - 15.04.2018

Поранешниот долгогодишен тренер на Рафаел Надал и негов чичко, Тони Надал, прогнозира нов триумф за својот внук на овогодинешниот „Ролан Гарос“. – Кога ја освои својата прва Гренд слем титула, првиот „Ролан Гарос“, помислив за Бјорн Борг, кој според ...

Тони Надал: Рафаел ќе ја освои 11-та титула на „Ролан Гарос“

Sport M - 15.04.2018

Поранешниот долгогодишен тренер на Рафаел Надал и негов чичко, Тони Надал, прогнозира нов триумф за својот внук на овогодинешниот „Ролан Гарос“. – Кога ја освои својата прва Гренд слем титула, првиот „Ролан Гарос“, помислив за Бјорн Борг, кој според ...