TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаџи-Јанев за Фокус: Путин не е наивен да врши офанзива врз Украина

Фокус - 25.01.2022

И покрај тоа што ситуацијата околу Украина е крајно напната, рускиот претседател, Владимир Путин не е наивен да врши офанзива, но ќе го добие тоа што му треба. Ако мислиме на класичен напад инвазија со масовни сили, тогаш не паничете, мислам дека ...

Франција и Германија со предупредување до Русија за Украина

Р.С.Европа

САД најавуваат можни санкции за Русија

Р.С.Европа

РУСИТЕ ЌЕ ПРЕТРПАТ ОГРОМНА ШТЕТА Америка подготвува нови санкции ако ескалира ситуацијата во Украина

+инфо

Џонсон: Путин ќе се соочи со жесток одговор доколку ја нападне Украина

Локално

„Билд“: САД со нови санкции против Русија доколку ескалира ситуацијата во Украина

А1 On

„Билд“: САД со нови санкции против Русија доколку ескалира ситуацијата во Украина

Опсервер

Република MakPress Фокус Р.С.Европа +инфо Независен Н.Македонија Frontline

Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва

Нова ТВ - 25.01.2022

Францускиот претседател Емануел Макрон, по средбата со германскиот канцелар, Олаф Шолц во Берлин, денеска изјави дека Франција и Германија нема да се откажат од дијалогот со Москва и во тој контекст за в петок најави дека ќе има телефонски разговор ...

Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва

Макфакс

Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва, вели Макрон

Скопје1

Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва

Press24

Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва

Канал5

Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва

Точка

Макрон: Франција и Германија не го напуштаат дијалогот со Москва

Н.Македонија

МКД ТВ21 А1 On Нова ТВ Опсервер Frontline Независен Вечер Прес

Украински министер: Спијте мирно, нема да има инвазија од Русија

Макфакс - 25.01.2022

Властите во Украина денеска се обидоа да ја убедат нацијата дека инвазијата од соседна Русија не е неизбежно сценарио, иако тие признаа дека заканата е реална и примија пратки со американска воена опрема со цел да ја зајакнат нејзината одбрана, ...

Украина вели дека Русија нема да нападне во скоро време, но заканата е реална

Сакам да кажам

Украински министер: Спијте мирно, нема да има инвазија од Русија

24Инфо

Украински министер: Спијте мирно, нема да има инвазија од Русија

Press24

Украинскиот министер призна: Немаме информации дека Русија подготвува офанзива

Макфакс

Украинскиот министер призна: Немаме информации дека Русија подготвува офанзива

24Инфо

Разузнавачките служби немаат информации дека Русија подготвува офанзива

Н.Македонија

MTM Точка 360 степени Канал5 CivilMedia MakPress Денешен

САД постигнале „целосна едногласност“ со сојузниците околу Украина

Канал5 - 25.01.2022

Стејт департментот повторно ја предупреди Русија дека евентуална воена инвазија на Украина ќе биде пречекана со брз и жесток одговор од Соединетите американски држави и НАТО сојузниците. Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс вели дека во текот ...

Нед Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

Бриф

Нед Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

Канал5

Нед Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

Опсервер

Портпаролот на Стејт департментот: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

Локално

Нед Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

Во Центар

Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

CivilMedia

А1 On Сител MakPress Вечер Прес Press24

Зеленски: Ситуацијата на истокот на Украина е под контрола, нема потреба од паника

Во Центар - 24.01.2022

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави дека ситуацијата на истокот на земјата е под контрола и дека нема потреба од паника, јавува Anadolu Agency (AA). Зеленски присуствуваше на седницата на Советот за безбедност на која се разговараше ...

Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија

А1 On

Зеленски бара ЕУ да биде обединета против Русија

Република

Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија

Опсервер

Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија

Слободен Печат

Зеленски: Украина нема да им одговори на руските провокации, остануваме обединети со нашите партнери од ЕУ

360 степени

Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија

Локално

Frontline Вечер Прес Нетпрес Макфакс Press24 MTM Точка Н.Македонија