TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деветмина приведени во Бугарија осомничени за шпионажа во корист на Русија

Канал5 - 11.09.2019

Се шири шпионскиот скандал, што втор ден ја тресе соседна Бугарија. Уште осум лица, осомничени дека шпионирале во корист на странска држава се приведени од полицијата во Софија и во уште два бугарски града.

Шпионска афера меѓу Бугарија и Русија

Р.С.Европа - 11.09.2019

Во Бугарија е обвинет претседател на една невладина организација за тоа дека шпионирал за Русија, односно дека наводно давал информации со цел земјата да ја смени нејзината прозападна ориентација.

Поранешeн бугарски пратеник обвинет за продавање тајни на Русија

Макфакс - 11.09.2019

Бугарското обвинителство го обвини водачот на невладина организација дека шпионирал за Русија, обидувајќи се да го одвлече вниманието на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва.

Во Бугарија обвинет претставник на НВО за шпион на Русија

Р.С.Европа - 11.09.2019

Во Бугарија е обвинет еден претставник на невладина организација дека шпионирал за Русија и оти наводно давал информации со цел земјата да ја смени нејзината прозападна ориентација. Заменик главниот обвинител Иван Ташев изјави дека Николај Малинов, ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

А1 On - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бојко Борисов тврди дека бугарската влада не е вмешана во аферата со рускиот шпион

Макфакс - 11.09.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов изјави дека владата што тој ја предводи не е вмешана во апсењето на раководството на организацијата „Русофили“ кои се обвинети дека шпоонирале во корист на Русија, пренесува „Спутник“.

Поранешeн бугарски пратеник обвинет за продавање тајни на Русија

Centar - 11.09.2019

Бугарското обвинителство го обвини водачот на невладина организација дека шпионирал за Русија, обидувајќи се да го одвлече вниманието на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва.

Во Бугарија обвинет претставник на НВО за шпион на Русија

Алсат-М - 11.09.2019

Во Бугарија е обвинет еден претставник на невладина организација дека шпионирал за Русија и оти наводно давал информации со цел земјата да ја смени нејзината прозападна ориентација. Заменик главниот обвинител Иван Гешев изјави дека Николај Малинов, ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Слободен Печат - 11.09.2019

Малинов беше ослободен со кауција, но не смее да ја напушти земјата, потврди главниот обвинител Сотир Кацаров. Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од ...

Борисов тврди дека бугарската влада не е вмешана во аферата со рускиот шпион

24Инфо - 11.09.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов изјави дека владата што тој ја предводи не е вмешана во апсењето на раководството на организацијата „Русофили“ кои се обвинети дека шпоонирале во корист на Русија, пренесува „Спутник“.

Поранешeн бугарски пратеник обвинет за продавање тајни на Русија

Точка - 11.09.2019

Бугарското обвинителство го обвини водачот на невладина организација дека шпионирал за Русија, обидувајќи се да го одвлече вниманието на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва.

Поранешeн бугарски пратеник обвинет за продавање тајни на Русија

Скопје1 - 11.09.2019

Бугарското обвинителство го обвини водачот на невладина организација дека шпионирал за Русија, обидувајќи се да го одвлече вниманието на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва.

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Локално - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бојко Борисов тврди дека бугарската влада не е вмешана во аферата со рускиот шпион

Точка - 11.09.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов изјави дека владата што тој ја предводи не е вмешана во апсењето на раководството на организацијата „Русофили“ кои се обвинети дека шпоонирале во корист на Русија, пренесува „Спутник“.

Поранешeн бугарски пратеник обвинет за продавање тајни на Русија

Н.Македонија - 11.09.2019

Бугарското обвинителство го обвини водачот на невладина организација дека шпионирал за Русија обидувајќи се да го одвлече вниманието на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва.

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Опсервер - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Поранешeн бугарски пратеник обвинет за продавање тајни на Русија

1tv - 11.09.2019

Бугарското обвинителство го обвини водачот на невладина организација дека шпионирал за Русија, обидувајќи се да го одвлече вниманието на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва.

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

+инфо - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Лидер на бугарска НВО обвинет за шпионажа за Русија

24Инфо - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Вечер - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

24 Вести - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бугарин уапсен поради шпионажа за Русија

Нетпрес - 11.09.2019

Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење русофили, педесетгодишниот Николај Малинов, работел во Рускиот институт за стратешки студии, претежно воден од поранешни разузнавачи, и за руската невладина организација „Двоглав орел“ од 2010 ...

Бугарија: Водач на НВО обвинет за шпионажа за Русија

Денешен - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Независен - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Лидер на бугарска НВО обвинет за шпионажа за Русија

iPortal - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

PressingTV - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Либертас - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

MakPress - 11.09.2019

Бугарското обвинителство обвини водач на невладина организација заради шпионажа за Русија, а во обид да одврати внимание на Бугарите од западните сојузници и да ги приближи до Москва. Обвинителите тврдат дека лидерот на Националното движење ...