TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата ги идентификува сите жртви од камионот на смртта

Макфакс - 08.11.2019

Полицијата ги идентификуваше сите жртви од „камионот на смртта“ во кој беа пронајдени 39 тела на мигранти од Виетнам на 23 октомври годинава. Во камионот-ладилник кој беше откриен во Есекс, во близина на Лондон, имало тела и на десет ...

Меѓу жртвите во камионот-ладилник има десет виетнамски тинејџери

Нова ТВ - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...

Со живот го платија патот кон подобра иднина: Меѓу жртвите во „камионот на смртта“ имало десет тинејџери

Слободен Печат - 08.11.2019

Нивните тела беа пронајдени во приколка во индустрискиот парк Грејс на 23 октомври. Асистентот на првиот човек на полицијата Тим Смит изјави дека процесот на индентификација на жртвите бил со огромно значење.

Британија ги идентификуваше жртвите од камионот, меѓу нив и 10 тинејџери

Р.С.Европа - 08.11.2019

Британската полиција ги идентификуваше 39 те жртви кои беа пронајдени во камион во близина на Лондон. Полицијата го објави списокот на жртви, од нив 10 биле тинејџери, меѓу кои и две момчиња кои имале по 15 години.

Властите потврдија: Сите жртви во „камионот на смртта“ се од Виетнам

Слободен Печат - 07.11.2019

Британската полиција наведува дека и официјално ги идентификувала сите 39 жртви во случајот и дека ги известила нивните семејства. Британската полиција и официјално ги идентификуваше сите 39 луѓе, чии тела минатиот месец беа пронајдени во ...

Пронајдени мигранти во камион во Велика Британија

Сител - 07.11.2019

Повторно пронајдени мигранти во камион во Велика Британија. Полициските службеници уапсиле возач под сомнение дека криумчарел 15 луѓе. Ова се случва среде истрагата за убиството на 39 мигранти кои беа пронајдени во камион ладилник во Есекс.

Британската полиција приведе возач во чиј камион имало 15 малолетни мигранти

Макфакс - 07.11.2019

Полицијата во округот Вилтшир во југозападниот дел на Велика Британија уапси возач под сомнение дека незаконски криумчарел 15 лица во земјата во камион, пренесува „Спутник“. Полицијата вчера вечер добила повик за сомнителна активност во која ...

Фатен камион со 15 малолетни мигранти

Курир - 07.11.2019

Полицијата во округот Вилтшир во југозападниот дел на Велика Британија уапси возач под сомнение дека незаконски криумчарел 15 лица во земјата во камион, пренесува „Спутник“. Полицијата вчера вечер добила повик за сомнителна активност во која ...

Британската полиција приведе возач во чиј камион имало 15 малолетни мигранти

24Инфо - 07.11.2019

Полицијата во округот Вилтшир во југозападниот дел на Велика Британија уапси возач под сомнение дека незаконски криумчарел 15 лица во земјата во камион, пренесува „Спутник“. Полицијата вчера вечер добила повик за сомнителна активност во која ...

Во Британија уапсен возач на камион што превезувал 15 малолетни мигранти

Нетпрес - 07.11.2019

Полицијата во округот Вилтшир во југозападниот дел на Велика Британија уапси возач под сомнение дека незаконски криумчарел 15 лица во земјата во камион, пренесува „Спутник“. Полицијата вчера вечер добила повик за сомнителна активност во која ...

Британската полиција приведе возач во чиј камион имало 15 малолетни мигранти

Centar - 07.11.2019

Полицијата во округот Вилтшир во југозападниот дел на Велика Британија уапси возач под сомнение дека незаконски криумчарел 15 лица во земјата во камион. Полицијата вчера вечер добила повик за сомнителна активност во која учествувал камион на ...

Британската полиција приведе возач во чиј камион имало 15 малолетни мигранти

Вечер Прес - 07.11.2019

Полицијата во округот Вилтшир во југозападниот дел на Велика Британија уапси возач под сомнение дека незаконски криумчарел 15 лица во земјата во камион, пренесувaат британските медиуми. Полицијата синоќа добила повик за сомнителна активност во која ...

Меѓу жртвите во камионот-ладилник има десет виетнамски тинејџери

Локално - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...

Меѓу жртвите во камионот- ладилник има 10 тинејџери

Курир - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...

Меѓу жртвите во камионот-ладилник има десет виетнамски тинејџери

А1 On - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. – Наш приоритет беше да ги идентификуваме жртвите, да го сочуваме достоинството ...

Во камионот на смртта имало десет виетнамски тинејџери

+инфо - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...

Британската полиција соопшти дека има десет тинејџери меѓу жртвите во камионот-ладилник

iPortal - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...

Меѓу жртвите во камионот-ладилник има десет виетнамски тинејџери

24Инфо - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...

Соопштени имињата на жртвите во камионот-ладилник, 10 од нив се виетнамски тинејџери

Бриф - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...

Во камионот на смртта имало и тинејџери

Фактор - 08.11.2019

Меѓу жртвите во камионот-ладилник имало десет виетнамски тинејџери. Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион близу Лондон, има десет тинејџери. Ова го соопшти денеска британската полиција.

Идентификуваше жртвите од „камионот на смртта“

Н.Македонија - 08.11.2019

Полицијата ги идентификуваше сите жртви од „камионот на смртта“ во кој беа пронајдени 39 тела на мигранти од Виетнам на 23 октомври годинава. Во камионот-ладилник кој беше откриен во Есекс, во близина на Лондон, имало тела и на десет тинејџери.

Меѓу жртвите во камионот-ладилник има десет виетнамски тинејџери

Вечер Прес - 08.11.2019

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската полиција. Полицијата ги соопшти имињата во еден од најголемите случаи на шверц со луѓе во ...