TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет лица приведени во Скопје поради марихуана

Фокус - 11.09.2019

Во текот на вчерашниот ден, пет лица во Скопје биле приведени, поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана. „На 10.09.2019 во 23.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул. „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.

Приведен 23 годишен скопјанец, полицијата кај него пронашла марихуана

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 23.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул. „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

еМагазин - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола, информира МВР. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Приведено 21- годишно момче од Тетово

Сител - 10.09.2019

На 10.09.2019 околу 01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле И.Ц.(21) од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Ги фатиле на улица - Македонската полиција приведе две лица

Press24 - 10.09.2019

Две лица биле приведени вчера од страна на македонската полиција, откако биле фатени со дрога. Околу 01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле 21-годишниот И.Ц.

Кај малолетничка пронајдена дрога

МКД - 10.09.2019

Вчера во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Веле Марков“, кај Т.Д.(19) и 16 – годишна малолетничка од Скопје пронашле марихуана. Се работи на расчистување на случајот.

Кај две лица пронајдена марухуана

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 16.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен ...

Приведени две лица од Скопје кај кои била пронајдена марихуана

Сител - 10.09.2019

На 26.09.2019 во 01.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги привеле А.Б.(27) и М.П.(27), двајцата од Скопје, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Двајца уапсени на Бит-пазар поради поседување дрога

Нетпрес - 10.09.2019

Двајца млади мажи од Скопје се приведени од полицијата во понеделникот попладне на скопски Бит-пазар, откако кај нив била пронајдена марихуана. Од Министерството за внатрешни рабори информираат дека полициските службеници ги лишиле од слобода ...

Во еден ден пронајдена марихуана кај четворица малолетници во Скопје

Макфакс - 10.09.2019

На 9. септември, во два одделни случаи, скопската полиција пронашла марихуана кај четворица скопски малолетници. Како што информираат од МВР, во првиот случај, на улицата „Веле Марков“ во скопската населба Хром, полицајци пронашле марихуана кај Т.Д.

Кај малолетници во градски парк полицијата пронашла марихуана

Скопје1 - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 20.45 часот полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк, кај тројца малолетници на возраст од 15 и 16 години пронашле марихуана. Се работи на расчистување на ...

Кај 19 годишно момче и малолетничка полицијата пронашла марихуана

Скопје1 - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Веле Марков“, кај Т.Д.(19) и 16 – годишна малолетничка од Скопје пронашле марихуана. Се работи на расчистување на ...

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Макфакс - 11.09.2019

Утрово околу 01.30 часот по полноќ, полициски службеници ја привеле С.В.(28) од Битола. МВР јави дека при претрес извршен со судска наредбa на улицата „Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала приведената, бил пронајден хероин.

Полицијата го приведе И.Ц.(21) од Тетово

Опсервер - 11.09.2019

На 10.09.2019 околу 01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле И.Ц.(21) од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Кај малолетничка од Скопје пронајдена дрога

Нетпрес - 10.09.2019

Вчера во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Веле Марков“, кај Т.Д.(19) и 16 – годишна малолетничка од Скопје пронашле марихуана. Се работи на расчистување на случајот.

Кај три лица пронајдена марухуана

Сител - 11.09.2019

Синоќа во 16.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен ...

Апсење на Бит Пазар, приведени две лица

Курир - 10.09.2019

Двајца скопјани се приведени од полицијата вчера попладне. Од МВР информираат дека ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Кај тинејџерка во Скопје пронајдена марихуана

Фокус - 10.09.2019

Синоќа во Скопје кај две лица, меѓу кои едно малолетно, била пронајдена марихуана, пренесува МВР. „На 09.09.2019 во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Веле Марков“, кај Т.Д.

Полицијата со судски налог влезе во стан во Гостивар, еве што пронајде таму

Сител - 11.09.2019

Ноќеска околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Дрога пронајдена кај малолетничка

Скопје инфо - 10.09.2019

Вчера во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Веле Марков“, кај Т.Д.(19) и 16 – годишна малолетничка од Скопје пронашле марихуана. Се работи на расчистување на случајот.

Приведени две лица, полицијата им пронашла марихуана

Скопје1 - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Македонската полиција влезе во домот на девојка - Веднаш ја приведе

Press24 - 11.09.2019

Македонската полиција упадна во домот на девојка во Гостивар и веднаш ја приведе откако пронајде хероин. Околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле 28-годишната С.В.

Пронајдена марихуана кај двајца скопјани

Сител - 11.09.2019

Синоќа околу 23.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул. „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Апсење на Бит Пазар- приведени две лица

Press24 - 10.09.2019

Две лица уапсени на Бит Пазар во Скопје, по претрес од страна на полицијата. - Вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.

Полицијата пронајде дрога во домот на девојка во Тетово

iPortal - 11.09.2019

Македонската полиција упадна во домот на девојка во Гостивар и веднаш ја приведе откако пронајде хероин. Околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле 28-годишната С.В.

Кај три лица пронајдена марухуана

4NEWS - 11.09.2019

Синоќа во 16.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен ...

Приведени две лица на Бит Пазар

МКД - 10.09.2019

Вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

24Инфо - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Две лица уапсени на Бит Пазар поради марихуана

Алсат-М - 10.09.2019

Двајца скопјани вчера попладне се приведени на Бит Пазар откако при претрес полицијата кај нив пронашла марихуана. Според билтенот од полицијата: На 09.09.2019 во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле ...

Кај битолчанка пронајден хероин

Скопје1 - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Двајца скопјани фатени со марихуана на Бит Пазар

Република - 10.09.2019

Вчера попладне полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А. (30) и Т.А. (22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

Нетпрес - 11.09.2019

Македонската полиција упадна во домот на девојка во Гостивар и веднаш ја приведе откако пронајде хероин. Околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле 28-годишната С.В.

Kaј двајца скопјани на Бит пазар пронајден марихуана

PressingTV - 10.09.2019

Двајца скопјани се приведени од полицијата вчера попладне. Од МВР информираат дека ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Приведена девојка во Гостивар, најден е хероин во станот во кој живеела

Gostivarpress.mk - 11.09.2019

Дваесет и осумгодишна битолчанка е уапсена ноќеска, откако полицијата нашла хероин во станот во кој живеела. Како што соопштува МВР, околу 1 часот и 30 минути после полноќ, полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички ...

Две лица приведени на Бит пазар за поседување марихуана

Скопје инфо - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Битолчанка приведена во Тетово под сомнение за трговија со хероин

Алсат-М - 11.09.2019

Девојка од Битола рано изутринава е приведена откако при претрес, во просторијата кадешто престојувале е пронајдено хероин. Според полицискиот извештај: На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за ...

Во стан на битолчанка во Гостивар пронајден хероин

МКД - 11.09.2019

Полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар утринава околу 1:30 часот ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Тера - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар привеле 28 годишно лице од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.