TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доаѓа леден бран кон Македонија, првата промена денес во попладневните и вечерните часови, ова се сите информации за ...

Порта - 14.11.2023

Денес среда 15.11 ни доаѓа вистинска промена на временската состојба кај нас и тоа во попладневните и во вечерните часови кога се очекуваат нови врнежи од дожд, но од локален карактер, додека провејување на снег ќе има само на највисоките планини.

ДОАЃА ПРВИОТ ПОГОЛЕМ СНЕГ: Температурите ќе паѓаат, еве што велат метеоролозите

Фактор - 14.11.2023

Метеорологот Славчо Попоски со најнова временска прогноза. ,,По краткотрајната стабилизација на времето која пристигна во Македонија, во среда во попладневните и во вечерните часови повторно од северозапад облачноста ќе се зголеми и ќе има нови ...

Нови врнежи, но и снег – временска прогноза

Скопје1 - 14.11.2023

Метеопрогнозерот Славчо Попоски, најавува врнежи, но и снег на високите места. „Нови врнежи од локален карактер очекуваме утре попладне и во вечерните часови, потоа нов голем бран на врнежи од запад кај нас ќе пристигне во петок попладне и навечер, ...

Доаѓа нов циклон од запад – Обилни дождови, снег на планините и првата позначителна снежна покривка за оваа сезона!

Екран - 14.11.2023

По краткотрајната стабилизација на времето која пристигна во Македонија, во среда во попладневните и во вечерните часови повторно од северозапад облачноста ќе се зголеми и ќе има нови врнежи од дожд од локален карактер, а ќе започне да дува и умерен ...

Нов циклон од запад – Обилни дождови, снег на планините и првата позначителна снежна покривка за оваа сезона!

Градина - 14.11.2023

По краткотрајната стабилизација на времето која пристигна во Македонија, во среда во попладневните и во вечерните часови повторно од северозапад облачноста ќе се зголеми и ќе има нови врнежи од дожд од локален карактер, а ќе започне да дува и умерен ...

ЛЕДЕН БРАН ДОАЃА КОН МАКЕДОНИЈА: Снег, мраз и северен ветер до 90 километри на час!

Фактор - 15.11.2023

Метеорологот Славчо Попоски со нови метео детали. „Денот среда ни носи промена на временската состојба кај нас и тоа во попладневните и во вечерните часови кога се очекуваат нови врнежи од дожд, но од локален карактер, додека провејување на снег ќе ...

Доаѓа леден бран кон Македонија, првата промена денес во попладневните и вечерните часови

Градина - 15.11.2023

Денес среда 15.11 ни доаѓа вистинска промена на временската состојба кај нас и тоа во попладневните и во вечерните часови кога се очекуваат нови врнежи од дожд, но од локален карактер, додека провејување на снег ќе има само на највисоките планини.