TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски нареди ревизија на засолништата во Киев продлабочувајќи го судирот со Кличко

Нетпрес - 02.06.2023

Украинскиот претседател Володомир Зеленски нареди во петокот ревизија на сите украински засолништа од воздушни напади во екот на сѐ поголемиот раздор со градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, откако загинаа три лица кои останале на улица во текот ...

Жесток конфликт меѓу Зеленски и Кличко: Се чини дека имаме и внатрешни непријатели

А1 On

Зеленски го обвини градоначалникот на Киев, Кличко: Болно е да се гледа негрижа, жртви

Канал5

Зеленски бесен на Кличко поради смртта на трите жени во Киев, убиени пред заклучено засолниште

Слободен Печат

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Стапуваат на сила три договори од Берлинскиот процес; Украина ќе стане членка на НАТО; од денес „одмрзнати“ цените на основните производи

CivilMedia

Зеленски бесен на Кличко поради смртта на трите жени во Киев, убиени пред заклучено засолниште

Lider

Зеленски го обвини градоначалникот на Киев, Кличко: Болно е да се гледа негрижа и жртви

Либертас

Зеленски нареди проверка на сите засолништа во Украина

Локално - 02.06.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска нареди целосна проверка на сите засолништа ширум земјата. Тој го изјави ова еден ден откако три лица беа убиени во Киев бидејќи не можеле да стигнат до засолниште за време на руски воздушен напад, ...

Володимир Зеленски нареди целосна проверка на засолништата за бомби во Киев

4NEWS

(видео) Потресно сведоштво на маж од Киев, кој изутрината ја загуби сопругата во руските напади

ММС

Откако три лица загинаа во Киев, Зеленски нареди проверка на сите засолништа во Украина

А1 On

Утринава нови напади на Киев, сирени за воздушна опасност низ цела Украина

Канал5 - 02.06.2023

Низ цела Украина рано утринава беше прогласена тревога поради руските ракетни напади, во поголемиот дел од земјата, вклучително и во главниот град Киев. Киевските власти претходно известија дека имало две одделни серии напади.

Две деца загинаа во четвртиот руски воздушен напад на Киев оваа недела

Сакам да кажам

Три лица, меѓу кои две деца загинаа во новиот ракетен напад врз Киев

А1 On

Нов ракетен напад врз Киев, загинаа две деца

Локално

Две деца загинаа во четвртиот руски воздушен напад врз Киев

Фокус

Смртоносен ракетен напад врз Киев

Deutsche Welle - 01.06.2023

Главниот град на Украина повторно беше цел на руски ракетен напад. Според наводите на воените власти и на градоначалникот, во нападот загинале три лица. Во врз главниот град на Украина рано утрината загинале три лица, меѓу кои две деца, објавија ...

„Ова е геноцид, а не војна“: Моментот кога жена дознала дека ги изгубила ќерката и внуката во руското гранатирање

Макфакс

Серија експлозии во Киев, две деца загинаа: Путин го нападна главниот град на Украина четири пати оваа недела, но никогаш толку брутално како ноќеска

Макфакс

Серија експлозии во Киев, две деца загинаа: Путин го нападна главниот град на Украина четири пати оваа недела, но никогаш толку брутално како ноќеска

MTM

Серија експлозии во Киев, две деца загинаа: Путин го нападна главниот град на Украина четири пати оваа недела, но никогаш толку брутално како ноќеска

Скопје1

(Фото) Серија експлозии во Киев, две деца загинаа: Путин го нападна главниот град на Украина четири пати оваа недела, но никогаш толку брутално како ноќеска

Точка

Брутален напад врз Киев – загинаа две деца

24Инфо

Centar Точка Во Центар

Кличко: Три лица, меѓу кои две деца, загинаа во руски напад рано утринава

360 степени - 01.06.2023

Неколку руски ракети беа истрелани врз главниот град на Украина оваа недела Во воздушен напад на главниот град на Украина рано утринава загинаа три лица, меѓу кои и две деца, соопштија градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко и воените власти.

Украина: Погодена медицинска установа во Киев, три лица загинаа

Кумановски м.

Тројца загинати, меѓу кои и едно дете, во нови руски напади врз Киев

Бизнис Вести

Тројца загинати, меѓу кои и едно дете, во нови руски напади врз Киев

Слободен Печат

Нови руски напади врз Киев

Опсервер

Тројца загинати, меѓу кои и едно дете, во нови руски напади врз Киев

Либертас

Тројца загинати, меѓу кои и едно дете, во нови руски напади врз Киев

Курир

Кајгана 24 Вести Пулс24 Нетпрес Канал5 Вечер Прес Н.Македонија MakPress