TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Докторите објаснија како пливачката остана без свест во Будимпешта

СуперСпорт - 23.06.2022

Пливачката Анита Алварез остана без свест и потона на дното на базенот, а драмата траеше кратко, но постоеше опасност да го загуби животот. Кога загуби свест, веднаш реагираше тренерката Андреа Фуентес, која скокна во водата и потоа ѝ го спаси ...

Јуначки потег на годината: Женски тренер скокна по пливачка која изгуби свест

Оff.net

Шокантни сцени: Американска пливачка се онесвести и без свест остана на дното на базенот

ММС

Се огласи тренерката која и го спаси животот на младата пливачка

Вечер Прес

Драма со среќен крај на СП во Будимпешта, американска пливачка спасена од давење

МКД

Американска пливачка изгубила свест и почнала да тоне, спречена голема трагедија

Слободен Печат

Каква хероина, скокна во базен и спаси пливачка која загуби свест и почна да тоне во базен (Фото)

Спортманија

Црнобело Точка Локално Република

ВИДЕО: Избегната трагедија, пливачката Алварез спасена од тренерот, загуби свест во базенот

Фактор - 23.06.2022

Избегната голема спортска трагедија, Американката Анита Алварез беше спасена од дното на базенот од својот тренер за време на Светското првенство во водени спортови во Будимпешта. Алварез престанала да дише и потона во базенот, веднаш по ...

Пливачката Алварез и претходно ја губела свеста, истото и се случило и во Барселона!

Вечер Прес

Драма во Будимпешта: Пливачка за малку ќе се удаваше – ова не е првпат да се онесвести!

СуперСпорт

Драма на Светско првенство: Американска пливачка спасена од давење во последен момент🎥

Спортски

Хорор на СП во Будимпешта: Пливачка се онесвести во базен, едвај и го спасија животот (фото)

Екипа

Шок во Будимпешта: Спречена голема трагедија на СП! (ФОТО)

Sport 1

(ВИДЕО) Драма во Будимпешта: Пливачка се онесвести и потона, едвај ја спасија

Спортклуб

Sport M SportMedia TopSport Макфакс MTM Вечер Прес Таратур Женски магазин

Американска пливачка спасена од давење на Светското првенство во Будимпешта

Сакам да кажам - 23.06.2022

Американската репрезентативка во уметничко пливање Анита Алварез беше спасена од дното на базенот од својот тренер за време на Светското првенство во водени спортови во Будимпешта. Дваесет и петгодишната Алварез престана да дише и потона во базенот ...

Страшна сцена на СП: Американска пливачка се онесвестила и почнала да тоне, па херојски била спасена од Шпанката Фуентес (Видео)

Дерби

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

Опсервер

Пливачка почна да се дави на СП во Будимпешта: Тренерката ѝ го спаси животот (ВИДЕО)

Курир

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

OhridNews

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

MakPress

(ВИДЕО) Пливачка се давеше на СП во Будимпешта: Тренерката ѝ го спаси животот

Нетпрес

Во Центар Сител +инфо ТВ21 Lider