TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕП Бугарија, У20: Македонија в петок против Летонија го отвора шампионатот во дивизија Б

1tv - 12.07.2018

Избраниците на Никола Василев ќе играат во групата А, во која за противници ги имаат Летонија, Азербејџан, Белгија и Белорусија. Во петок од 20:30 часот Европскиот шампионат ќе го отворат против Летонија, а по еден ден пауза, веќе в недела ги ...

Младите македонски кошаркари отпатуваа за Бугарија на ЕП

Сител - 12.07.2018

Младата кошаркарска репрезентација на Македонија до 20 години утрово отпатува за Софија каде од утре го започнува својот настап на Европското првенство (дивизија Б). Црвено-жолтите ќе играат во А групата, во која за противници ќе ги имаат: Летонија, ...

Кошарка М-20: Македонските репрезентативци заминаа за Бугарија

А1 On - 12.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години утрово отпатува за Софија каде ќе учествува на Европското првенство (дивизија Б). Македонија е сместена во групата А заедно со Летонија, Азербејџан, Белгија и со Белорусија.

Младинците подготвени за кошаркарското Б-ЕП во Софија

Н.Македонија - 12.07.2018

Македонската младинска репрезентација (за кошаркари до 20 години), утре ги почнува натпреварите на Европското првенство (ЕП), дивизија Б, што се игра во Софија, Бугарија. Црвено-жолтите се наоѓаат во групата А заедно со селекциите на Азербејџан, ...

ЕП Бугарија, У20: Македонија в петок против Летонија го отвора шампионатот во дивизија Б

Либертас - 12.07.2018

Избраниците на Никола Василев ќе играат во групата А, во која за противници ги имаат Летонија, Азербејџан, Белгија и Белорусија. Во петок од 20:30 часот Европскиот шампионат ќе го отворат против Летонија, а по еден ден пауза, веќе в недела ги ...

Кошарка М-20: Македонските репрезентативци заминаа за Бугарија

Sport M - 12.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години утрово отпатува за Софија каде ќе учествува на Европското првенство (дивизија Б). Македонија е сместена во групата А заедно со Летонија, Азербејџан, Белгија и со Белорусија.