TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дукоски бара Бојан Јовановски да биде хоспитализиран, оти е сериозно болен и досега 30 пати бил на лекар

Р.С.Европа - 19.11.2019

Адвокатот Сашко Дукоски, бранител на обвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски, Боки -13, вели дека неговиот клиент, има неколку сериозни болести. Тој бара неговиот клиент да биде хоспитализиран и да биде лекуван.

Боки 13 мокри крв и не може сам да се движи

Фокус - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува обвинетиот во случајот Рекет Бојан Јовановски бара неговиот клиент да биде болнички хоспитализиран за да добие соодветна нега поради неговите сериозни здравствени проблеми.

Дуковски: Боки 13 има нефункционален бубрег, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација

МКД - 19.11.2019

Мојот клиент Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави денеска ...

(Видео) Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

Макфакс - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Дукоски: Кај Боки 13 може да настапи моментална смрт кога лежи

+инфо - 19.11.2019

Состојбата на обвинетиот Бојан Јовановски е животно загрозувачка, има низа препораки и документација за хоспитализација, но затворскиот лекар се противи. Никој не сака да преземе одговорност и да го хоспитализира, алармира неговиот бранител, Сашко ...

Дуковски: Боки 13 не може да се движи, мора некој да го носи до тоалет

Слободен Печат - 19.11.2019

За многу лица кои биле во притвор и имале полесни дијагнози побарале и добиле замена на затворскиот притвор, тврди адвокатот, но тоа не важело и за неговиот клиент. Нечовечки третман и тортура се случува врз обвинетиот Бојан Јовановски, обвини ...

Дуковски: Му викаат „нека умре п*дерот“, Боки 13 е третиран нечовечки

Фактор - 19.11.2019

Бојан Јовановски е третиран нечовечки, неговото здравје е многу лошо, односно самиот е во животно загрижувачка состојба, а допоlнително секојдневно е омаловажуван за неговата сексуална определеност.

Боки 13 секојдневно бил омаловажуван – “Нека умре п*едерот”, коментирале лекарите

ТВ21 - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на денешната прес конференција во врска со здравствената состојба рече дека Бојан Јовановски секојдневно бил омаловажуван поради сексуалната определба. Дуковски рече дека дури и лекари од затворот и останатите служби ...

Адвокатот на Боки 13: Кога е во хоризонтална положба желудочната киселина се враќаат во дишните патишта, тоа значи дека ...

Скопје1 - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор за тепањето на свештеникот Стојчев

Сител - 18.11.2019

Судот го казни со половина година затвор ама тој не ја слушна пресудата.. Таткото на Боки 13, Миле Јовановски, не дојде на изрекување на казната за случајот со тепањето на свештеникот поради паркинг.Според пресудата, тој го натепал попот Виктор ...

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13, Миле Јовановски

Телма - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски денеска лично не ја слушна пресудата од 6 месеци затвор. Не дојде на изрекувањето на кое присуствуваше само оштетениот, неговиот сосед и свештеник Виктор Стојчев.

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Алфа - 18.11.2019

Ова беше пресудата на кривичниот суд за Миле Јовановски, кој доби половина година затвор за претепување на свештеникот Виктор Стојчев на Божик 2017тата година. Јовановски кој минатото рочиште ја призна вината, денеска не беше присутен во судницата ...

Шест месеци затвор за Миле Јовановски

Канал5 - 18.11.2019

Поради нанесување на тешки телесни повреди со боксови и клоци врз првиот сосед таткото на Боки 13, Миле Јовановски е осуден на шест месеци затвор. Тој на минатото рочиште призна дека на Божиќ во 2017-та година физички го нападнал свештеникот Виктор ...

Ни венчавка, ни крштевка немав три години, затоа барам отштета од таткото на Боки, вели попот Стојчев

Фокус - 18.11.2019

Свештеникот Виктор Стојчев најави дека ќе бара отштета од Миле Јовановски, таткото на Боки 13, кој денес беше осуден на шест месеци затвор поради физички напад врз свештеникот. За ,,Фокус” тој појаснува дека се решил да бара отштета од Јовановски во ...

Свештеникот Стојчевски: Правдата е задоволена, ќе живееме мирно по сите закани

Press24 - 18.11.2019

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски - Боки 13, кој е во затвор за Рекет, e осуден на казна затвор од шест месеци за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. По рочиштето денеска свештеникот Виктор Стојчев кој беше истепан од таткото на Бојан ...

Tаткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци за физичката пресметка со соседот свештеник

МКД - 18.11.2019

Миле Јовановски, татко на Бојан Јовановски - Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина за физичката пресметка со спседот, свештеникот Виктор Стојчев. Миле Јовановски денеска не беше во судницата на изрекување на ...

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Фокус - 18.11.2019

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13 за претепувањето на попот Стојчев

Сакам да кажам - 18.11.2019

Кривичниот суд денеска го осуди Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, на шест месеци затвор за физички напад на неговиот сосед, свештеникот Виктор Стојчев. Тој на минатото рочиште, како обвинет призна дека на Божик во 2017 година го ...

ВИДЕО: Сторителот ќе биде казнет, попот е задоволен од пресудата за таткото на Боки 13

А1 On - 18.11.2019

Попот Виктор Стојчев, кој е оштетен во предметот, каде што таткото на Бојан Јовановски, Боки 13, Миле Јовановски беше осуден на казна затвор во траење од шест месеца, рече дека е нема да ја коментира пресудата, но дека правдата е задоволена.

Шест месеци затвор доби таткото на Боки -13

Р.С.Европа - 18.11.2019

Шест месеци затвори доби Миле Јовановски, сопственик на ТВ 1 и татко на Бојан Јовановски – Боки 13. Тој е осуден за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски на минатото рочиште ја призна вина.

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор

24 Вести - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на 6 месеци затвор за физичкиот напад врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски денеска не беше во судница додека се читаше пресудата. Обвинението го товари Јовановски дека на 7 јануари 2017 година ...

Татко му на Боки 13 осуден на шест месеци затвор за нападот врз попот

+инфо - 18.11.2019

Татко му на Боки 13, Миле Јовановски, доби затворска казна за нанесување тешка телесна повреда на соседот, попот Виктор Стојчев, во расправија на Божиќ 2017 година. Тој не дојде во судот да ја слушне казната.

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор

Сител - 18.11.2019

Таткото на Боки 13,Миле Јовановски е прогласен за виновен за физичкиот напад врз попот Виктор Стојчевски. Судот му одреди казна затвор од 6 месеци. Јовановски претходно призна вина за случајот.

Миле Јовановски осуден на шест месеци затвор

Канал5 - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски е осуден на шест месеци затвор за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. Во Кривичниот суд денеска беше објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот ...

На Јовановски, таткото на Боки 13, му се заканува казна од шест месеци до 5 години затвор, но во игра е и условна казна

Фокус - 18.11.2019

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на Боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски на минатото рочиште призна вина.

Tаткото на Боки 13 осуден на шест месеци затвор

Press24 - 18.11.2019

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски - Боки 13, кој е во затвор за Рекет, e осуден на казна затвор од шест месеци за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. Миле Јовановски денеска не беше во судницата на изрекување на пресудата.

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Слободен Печат - 18.11.2019

Јовановски е казнет бидејќи на 7 јануари 2017 година го нападнал на попот Виктор Стојчев. Шест месеци казна затвор за Миле Јовановски, татко на Боки 13 пресуди денеска Основниот суд во Скопје.

Шестмесечна затворска казна за таткото на Боки 13

ММС - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски денеска е осуден на затворска казна од шест месеци, откако беше обвинет за физички напад врз свештеникот, Виктор Стојчев. Јовановски на претходното рочиште призна вина, а денеска при изрекување на пресудата во ...

Шест месеци затвор за татко му на Боки 13

Алфа - 18.11.2019

Поради тепањето на попот Виктор Стојчев, судот му пресуди шест месеци затвор на Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски алијас Боки 13. Судот го прогласи за виновен за кривичното дело „нанесување тешка телесна повреда“.

6 месеци казна затвор за таткото на Бојан Јовановски

ТВ21 - 18.11.2019

Таткото на Боки 13 Миле Јовановски доби казна затвор од шест месеци поради нападот на попот. Вака одлучи судот кој му изрече казна на Јованов по приватната тужба од попот. Првично Јовановски изјавуваше дека не го нападнал попот.

Минимална казна затвор за таткото на Боки13

Фактор - 18.11.2019

Минимална казна затвор доби Миле Јовановски. За нападот врз свештеникот таткото на Боки13 ќе лежи затвор од шест месеци. Нему му се закажуваше затворска казна од шест месеци до 5 години. Пресудата доаѓа по признавањето вина на Јовановски кој го ...

Таткото на Боки 13 за напад на попот Стојчев доби затворска казна од шест месеци

еМагазин - 18.11.2019

Таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски е осуден на затворска казна од шест месеци за физички напад на попот Виктор Стојчев . Јовановски кој пред неколку дена призна вина, денеска не беше присутен во судот да ја слушне пресудата.

Денеска пресуда за таткото на Боки 13

Фактор - 18.11.2019

Миле Јовановски денеска ќе ја слушне првостепената одлука на Кривичниот суд за нанесување тешка телесна повреда на 7 јануари 2017 кога физички го нападнал Виктор Стојчев, инаку свештеник по професија.

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Курир - 18.11.2019

По две ипол години заглавен во правните лавиринти, случајот на свештеникот кој беше физички нападнат од Миле Јовановски, татко на првоосомничениот во аферата Рекет, Боки 13, конечно доби судски епилог.

За скршена нога на свештеник, таткото на Боки 13 доби 6 месеци казна

Expres - 18.11.2019

На Миле Јовановски, денеска му е изречена казна затвор во траење од шест месеци, откако претходно призна вина за физичката пресметка со спседот, свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски денеска не беше во судницата на изрекување на пресудата.

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор

Скопје1 - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на 6 месеци затвор за физичкиот напад врз свештеникот Виктор Стојчев. Според обвинението, Миле Јовановски на Божиќ 2017 година, физички го нападнал свештеникот Виктор Стојчев по расправија за паркинг ...

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, таткото на Боки 13

Канал5 - 18.11.2019

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски на минатото рочиште ја призна вина.

На таткото на Боки 13 му се заканува казна од шест месеци до 5 години затвор

Press24 - 18.11.2019

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, татко на Боки 13, кој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев, пренесе Фокус. На минатото рочиште тој призна вина.

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Република - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина дека го натепал свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе пресудата.

(Видео) Таткото на Боки 13 осуден на шест месеци затвор

Макфакс - 18.11.2019

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, е осуден на казна затвор во траење од шест месеци, бидејќи со умисла тешко телесно го повредил попот Виктор Стојчев на 7 јануари на Божик 2017 година.

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Нетпрес - 18.11.2019

По две ипол години заглавен во правните лавиринти, случајот на свештеникот кој беше физички нападнат од Миле Јовановски, татко на првоосомничениот во аферата Рекет, Боки 13, конечно доби судски епилог.

Tаткото на Боки 13 доби шест месеци затвор

Скопје инфо - 18.11.2019

Половина година затвори доби Миле Јовановски, татко на Боки 13, пресуда која денеска ја одреди Основниот суд во Скопје. Јовановски е казнет бидејќи во јануари 2017 година го нападнал попот Виктор Стојчев.

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Вечер Прес - 18.11.2019

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...

Шест месеци затворска казна за таткото на Боки 13

Магазин - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина, пишува Лидер.мк. Имено како што веќе е познато Миле Јовановски беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев.

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор

4NEWS - 18.11.2019

Таткото на Боки 13,Миле Јовановски е прогласен за виновен за физичкиот напад врз попот Виктор Стојчевски. Судот му одреди затвор казна од 6 месеци. Јовановски претходно призна вина за случајот.

6 месеци затвор за таткото на Боки 13

Локално - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на 6 месеци затвор за физичкиот напад врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски денеска не беше во судница додека се читаше пресудата. Обвинението го товари Јовановски дека на 7 јануари 2017 година ...

Таткото на Боки 13 доби шест месеци затвор за тепањето на попот Стојчев

24Инфо - 18.11.2019

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...

Таткото на Боки 13 осуден на 6 месеци затвор

iPortal - 18.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на 6 месеци затвор за физичкиот напад врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски денеска не беше во судница додека се читаше пресудата. Обвинението го товари Јовановски дека на 7 јануари 2017 година ...

Таткото на Боки 13 осуден на шест месеци затвор

Н.Македонија - 18.11.2019

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски познат како Боки 13, е осуден на казна затвор во траење од шест месеци, бидејќи со умисла го повредил попот Виктор Стојчев на 7 јануари, Божиќ, 2017 година.

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Алсат-М - 18.11.2019

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...