TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АКО ГИ КАЖАМ КОИ СЕ, ЌЕ ЈА ЗАГРОЗАМ СРБИЈА Најмалку 2 западни служби нѐ спречија да водиме во ископување литиум, рече ...

+инфо - 10.07.2024

Според српскиот претседател, Александар Вучиќ, целта била Србија да задоцни бидејќи доколку сѐ почнало навреме, рудникот можел да се отвори во 2026 година. Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека не може да зборува за тоа кои тајни ...

СЕ ОБЕЗБЕДИЈА ЗА ТЕШКИ ВРЕМИЊА: Србија купи пет тони злато во вредност од 350 милиони евра

Фактор - 10.07.2024

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ соопшти дека Република Србија и Народната банка на Србија купиле пет тони злато во вредност од 350 милиони евра и дека ова е добра вест за граѓаните.

Вучиќ: Купивме пет тони злато

Канал5 - 08.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на гостувањето на телевизија Пинк зборуваше за состојбата на економијата и финансиската стабилност на земјата. Тој откри и нови информации за резервите на злато.

Вучиќ: Србите го чуваат Дејтон, раководството во Сараево и некои од Западот сакаат да го урнат

Либертас - 08.07.2024

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изјави дека Србите сакаат да го зачуваат Дејтонскиот договор, дека неговото уништување не го сакаат ни Бошњаците, туку нивното раководство како и некои политичари од Запад кои си играат со оган, ...

Вучиќ: Кој има литиум станува сила, некој регионална, некој глобална

Локално - 08.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва изјави дека оној кој има литиум станува сила, некој регионална, а, некој глобална. На констатацијата дека неколку земји во Западна Европа започнуваат проекти поврзани со литиумот, како Германија или ...

Вучиќ: Народната банка на Србија купи пет тони злато за 350 милиони евра

4NEWS - 08.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Народната банка на Србија во петокот купила пет тони злато за 350 милиони евра. „Србија сега има 46,5 тони злато во вредност од 3,3 милијарди евра, а ние ќе купуваме злато со секој ...

Вучиќ: Купивме пет тони злато

А1 On - 08.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на гостувањето на телевизија Пинк зборуваше за состојбата на економијата и финансиската стабилност на земјата. Тој откри и нови информации за резервите на злато.

ВУЧИЌ: Купивме пет тони злато

Денешен - 08.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на гостувањето на телевизија Пинк зборуваше за состојбата на економијата и финансиската стабилност на земјата. Тој откри и нови информации за резервите на злато.

Вучиќ: Србите го чуваат Дејтон, раководството во Сараево и некои од Западот сакаат да го урнат

Слободен Печат - 08.07.2024

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изјави дека Србите сакаат да го зачуваат Дејтонскиот договор, дека неговото уништување не го сакаат ни Бошњаците, туку нивното раководство како и некои политичари од Запад кои си играат со оган, ...

Вучиќ: Купивме 5 тони злато

Фокус - 08.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на гостувањето на телевизија Пинк зборуваше за состојбата на економијата и финансиската стабилност на земјата. Тој откри и нови информации за резервите на злато.

Вучиќ: Купивме 5 тони злато

Либертас - 08.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на гостувањето на телевизија Пинк зборуваше за состојбата на економијата и финансиската стабилност на земјата. Тој откри и нови информации за резервите на злато.

Вучиќ: Србите го чуваат Дејтон, раководството во Сараево и некои од Западот сакаат да го урнат

Република - 08.07.2024

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изјави дека Србите сакаат да го зачуваат Дејтонскиот договор, дека неговото уништување не го сакаат ни Бошњаците, туку нивното раководство како и некои политичари од Запад кои си играат со оган, ...

Вучиќ: Србите го чуваат Дејтон, раководството во Сараево и некои од Западот сакаат да го урнат

MakPress - 09.07.2024

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изјави дека Србите сакаат да го зачуваат Дејтонскиот договор, дека неговото уништување не го сакаат ни Бошњаците, туку нивното раководство како и некои политичари од Запад кои си играат со оган, ...

Вучиќ: Купивме 5 тони злато

Во Центар - 09.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на гостувањето на телевизија Пинк зборуваше за состојбата на економијата и финансиската стабилност на земјата. Тој откри и нови информации за резервите на злато.

Вучиќ: Најмалку две западни служби работеа на спречување на ископ на литиум

365 - 10.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека не може да зборува за тоа кои тајни служби ја спречиле Србија да стане водечка земја во ископувањето литиум, бидејќи не сака да ја загрози позицијата на Србија, јави дописникот на МИА од ...

Вучиќ: Најмалку две западни служби работеа на спречување на ископ на литиум

Бриф - 10.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека не може да зборува за тоа кои тајни служби ја спречиле Србија да стане водечка земја во ископувањето литиум, бидејќи не сака да ја загрози позицијата на Србија, јави дописникот на МИА од ...

Најмалку две западни служби нѐ спречија да водиме во ископување литиум, рече Вучиќ

Нетпрес - 10.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека не може да зборува за тоа кои тајни служби ја спречиле Србија да стане водечка земја во ископувањето литиум бидејќи не сака да ја загрози позицијата на Србија, јави дописникот на МИА од ...

Вучиќ: Најмалку две западни служби работеа на спречување на ископ на литиум

Канал5 - 10.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека не може да зборува за тоа кои тајни служби ја спречиле Србија да стане водечка земја во ископувањето литиум, бидејќи не сака да ја загрози позицијата на Србија, јави дописникот на МИА.

Вучиќ: Најмалку две западни служби работеа на спречување на ископ на литиум

MakPress - 10.07.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека не може да зборува за тоа кои тајни служби ја спречиле Србија да стане водечка земја во ископувањето литиум, бидејќи не сака да ја загрози позицијата на Србија, јави дописникот на МИА од ...