TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Делофеу: Никогаш повторно нема да заиграм за Барселона

Sport M - 17.05.2018

Делофеу ја започна сезоната во Барселона, но Ернесто Валверде не бил задоволен од неговиот настап и му рекол дека може да оди. На крајот овој фудбалер одлучил да оди на позајмица во Ватфорд каде што започна добро, но за жал, брзо се повредени.

Делофеу порача: Никогаш повеќе нема да играм за Барселона

Спортски - 16.05.2018

На шпанскиот фудбалер Жерар Делофеу му истече позајмицата во Вотфорд каде што пристигна на почетокот на оваа година. Делофеу сезоната ја започна во Барселона, но Ернесто Валверде не беше задоволен од неговите настапи и му порача дека може да замине.